Skocz do zawartości

[Problem] Luzy, i brak płynności działania?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów, wydaje mi się że mam problem z tulejami w moim Marzocchi 888 z elmoto (te z olxa dla ebików), stylizacja na 2007 ale produkcja z 2010 (prawdopodobnie taiwan). Kupiłem go nowego w sierpniu 2021. Parę miesięcy temu skapnąłem się że prawdopodobnie mam za duzy luz na ślizgach ale dziś to bardziej zbadałem

Wydaje mi się że jak nawet na marzocchi jest on za duży.  

Druga sprawa jest z płynnością jego działania, w rowerze pracuje ok ale czuję że to nie jest to.

Jak widać na filmie pod obciążeniem działa bardzo skokowo w porównaniu ślizgów do aiona. Mam teorię że beżowe slizgi od aiona są z ptfe a marzoka szare to jakieś kompozytowe?

image.thumb.jpeg.ccc0a4adf3ebd5933eb0064383cc8a0c.jpeg

Jak widać na zdjęciu wyglądają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pecio napisał:

Pocieszę Ciebie to fabryczna przypadłość i wtopa  z tego rocznika w 888 i 66.

Mam 66 z podobnego rocznika i faktycznie luz też mam nie mały, ale amor pracuje jak marzenie, więc temat olewam.

U ciebie natomiast faktycznie nie wygląda to dobrze.

Napisz do pytanie do gregorio, może mają gotową odpowiedź na Twoje pytanie, tylko nie porównuj przy nich marcoka do suntoura, bo potraktują to jako zniewagę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie wymiana ślizgów tylko nie takich jak masz masz teraz pełnych ale na takie ryflowane i ciaśniejsze z rowkami  gdzie olej dochodzi do smarowania ślizgów. W tych co masz , żeby olej dochodził do ślizgów  to genialny inżynier wpadł na pomysł żeby zrobić je luźniejsze  co by olej się przeciskał.  W kolejnych rocznikach wrócili do ryflowanych ciaśniejszych.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ChuChu napisał:

ktoś to sprzedaje, na dodatek pewnie w "okazyjnej cenie"

Kupiłem go jak jeszcze był po 500zł a nie 950, tyle mogę się pocieszyć.

 

5 godzin temu, Maciek.B napisał:

Napisz do pytanie do gregorio

Słyszałem niezbyt przychylne opinie o nich, mam w planach napisać do wicha, notbad i spidersów. Podzielę się z wami co odpiszą

Cytat

W kolejnych rocznikach wrócili do ryflowanych ciaśniejszych.

Od 2010 dopiero nie było z rowkami?

 

Porównałem ślizgi z 3 modeli amortyzatorów- mz dirt jam comp 2005 włoch, dj2 2008 taiwan, i sr aion

Jak się chyba domyślacie wiadomo które to które

Od lewej góra Marzok 2005 materiał ślizgowy jest nanoszony na warstwę brązu(?) na stalowej oprawce, bardzo mocno się trzyma powierzchni

Prawa góra Marzok 2008 materiał ślizgowy w formie taśmy jest klejony na stalową oprawkę, słabo się trzyma

Dół Dolna tuleja od aiona jest klejona na alumionową oprawkę, trzyma się dobrze

image.thumb.jpeg.5faea420385248468bb8959a251a6e3e.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...