Skocz do zawartości

[opony] wielkość opony 28vs32


xKAINx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy, mam krossa vento z 2022, obecnie śmigałem na conti ultra sport 28, niestety dosyć kiepsko znoszą podlaskie drogi i trochę kapci było. Chciałbym zmienić gumy na 32mm z jakąś lepszą ochroną - czasami chciałbym zjechać w utwardzoną scieżkę bez asfaltu bez obawy o każdy metr ale nie wiem czy rower przyjmie coś szerszego - wg oficjalnej odpowiedzi z krossa maks to 32mm właśnie. Wrzucam zdjęcia przód tył może ktoś oceni czy to może się udać - po sezonie wyszło że jednak tribana trzeba bylo kupić lub gravela ale mleko się rozlało - zmiana jednośladu nie wchodzi w grę a ponad osiągi i szosę przedkładam niechęć do męczenia się z wymianą kapci bo na tych obręczach to jakaś udręka. Szersze opony będą wyższe ? Na boki wydaje się sporo zapasu ale do góry to na grubość zapałki ;/ może ciut więcej

 

IMG_20230123_222129037.jpg

IMG_20230123_222251375_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross jak zwykle w formie. Jak tam wejdzie 32c, to ja jestem Papieżem. Może pisali o tyle, a zapomnieli o widelcu lub o hamulcach, a zapomnieli o reszcie roweru...

Tak czy inaczej. 28c wygląda na maksymalną szerokość.

Może Continental Contact Speed 28c? Ciężka ale pancerna opona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Schwal Marathon szer 25 , ( ma obwód jak 28)   Opona nie szybka, choć toczy się gładko ,nie ma takiej drugiej na rynku… . Bardzo dobrze trzyma,   Efekt miękkiej podeszwy adidasa przy szosowym ciśnieniu ma kamień. W terenie bez porównania z gładkimi, w zimie czarnej super. Na piach kopny polny to za mało.  Polecam wersję klasyczną z zieloną wkładka , ta niby lepsza niebieska jakby za bardzo już kwadratowa ale na tyle też ją stosowałem kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie 

 

U mnie max w zaciski 105 weszło gladkie 700x30c. Po wiejskich drogach lata się tym super (popękane asfalty, ubity szutr na kamien) ale o  lesnych raczej zapomnij. Wystarczy trochę piachu luzniejszego i koło wpada razem z felga a piach przykleja się do obręczy i włazi pod klocki hamulcowe. Szkoda roweru bo taka jazda to trochę szarpanina.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...