Skocz do zawartości

[Siodełko] Krótkie vs Klasyczne


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Oczywiście, odpowiedź brzmi: każdemu pasuje co innego.

Natomiast nie chcę żeby mi ktoś doradzał, a o Wasze odczucia jeżeli chodzi o taką zmianę. Krótkie vs Klasyczne siodełka. Próbował ktoś z Was obydwu? Czy krótkie ma jakieś wyraźne zalety w stosunku do klasycznego? Jest coś, co czuć od razu przy pierwszej jeździe?

Aktualnie mam PRO Falcon 132mm. Jak lubię deski, tak nie pasuje mi zbytnio, mimo że Accent Execute które jest bliźniacze pasowało mi idealnie. Poczytałem, pooglądałem i wychodzi że dobrym strzałem, bo inaczej tego nazwać nie można, będzie PRO Stealth Curved 142mm. 

@KNKS @Chociemir @TheJW @abdesign @Mihau_ i kto tam jeszcze jeździ na szosie.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pomijając dostosowanie anatomiczne (ustawionego prawidłowo do przyjmowanej na rowerze pozycji konkretnego siodła) to w kwesti długości siodła na pewno ważną rolę pełni dostosowanie do typu jazdy.

Praktycznie nie da się odpowiedzieć oddzielajac od własnych preferencji, wszystko co może paść jako przemyślana wypowiedź to będzie obarczone tym że kolega X tłucze 100km w 2,5h z kokpitem 6cm nad podłogą.... I ma dany kształt miednicy a kolega Y ma wszystkie preferencje i parametry na odwrót.

Ale... Krótkie zapierajace siodła (generalizując, bo tu też trzeba brać pod uwagę układ konkretna doopa-siodło) predysponowane są raczej do mocniejszego pedałowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość siodła to kwestia anatomii, natomiast jeśli chodzi o długość, to raczej upodobania i styl jazdy.
Ja zarówno w MTB jak i na szosie przy naprawdę mocnym kręceniu przesuwam się do przodu siodła i lekko unoszę biodra będąc w - nazwijmy to - półsiadzie, przekazując jak najwięcej mocy na nogi. Wtedy długi czubek się przydaje, bo mam minimalny punkt podparcia.
Ja nie jestem dobrym przykładem jeśli chodzi o szosę, bo po pierwsze - mam źle dopasowany rower, po drugie - nie jeżdżę zbyt poprawnie technicznie (oczywiście chodzi o technikę układania się na rowerze). Naleciałości z MTB i zdrewniałe ciało robią swoje. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecalbym dluzsze siodelko, ktore pozwoli na wiecej opcji, tzn. mozesz siedziec na czubku, tyle, srodku. Krotkie siodelka zostaly zaprojektowane po to zeby przeniesc pozycje na rowerze bardziej do przodu I dalej przestrzegac zasady UCI (5cm za srodkiem suportu). Dlaczego warto miec pozycje bardziej z przodu, poniewaz otwiera bardziej kat biodra i pozwala osiagac wyzsza moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...