Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Nie zmienia z 2 na 1 - śruba l wykręcona - linka odczepiona - shimano tourney tz30


Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie Shimano Tourney TZ30 nie chce spaść łańcuch na pierwszy bieg. Nie znam historii roweru.  Opisałem tylko to co jest wg stanu bieżącego.

Po wykonaniu czynności przygotowawczych tj.:

- poluzowaniu i wyjęciu linki przedniej przerzutki

- wykręceniu do oporu śruby L  aby wózek skierować jak najbliżej ramy

- ustawieniu z tyłu biegu nr 1 (czyli największy wieniec),

- wysokość wózka nad zębami wieńca może nie jest idealna ale to chyba nie jest przyczyna.

 

Na zdjęciach poniżej łańcuch jest z przodu na pierwszym biegu ale tylko dlatego że go ręcznie nałożyłem.

20230108_093531.thumb.jpg.1bcf7902969b94f8d1bcaa0aaac45ab0.jpg

20230108_093546.thumb.jpg.4020c149f06b2ec501d4c511ed84f6e3.jpg

20230108_093624.thumb.jpg.8b813be50ddb65fd35ff145a9c10e2c8.jpg

20230108_094200.thumb.jpg.f62a18baaf77997f47830007f5d03116.jpg20230108_094552.thumb.jpg.15db4c4cc808f19144e41a84746910bd.jpg

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu zagadki dlaczego przerzutka nie zrzuca łańcucha na pierwszy bieg.

Edytowane przez DJ_Mike
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak wiem. Śruba L jednakże jako tako działa gdyż reaguje na dokrecanie i wykrecanie tylko nie da sie już bardziej przybliżyc wozka do ramy mimo wykreconej sruby L.

2. Wydaje się że jest równolegly. Staralem się to pokazac na zdjeciach. Może nie jest perfecto ale źle też raczej nie jest ale moge to jeszcze zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zdemontowała, odrdzewiła (nawet do coca-coli wrzucając na dobę), potem wymyła w izopropanolu, wysuszyła porządnie, a na koniec w każde miejsce ruchome napuściłabym oleju (np. tego do łańcucha). Jeśli to nie rozrusza przerzutki, to rozejrzałabym się za nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej przerzutki ale jak patrzę na drugie zdjęcie to wydaje się że osiągnęła już swoje max wychylenie . Element ruchomy oparł się o nieruchomy . ??? Ręką na siłę też tego pewnie nie dopchniesz . Bo jeśli możesz ręką to stosuj się do rad przedmówców .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagiant. Wydaje mi się, że jest tak piszesz tj. Element ruchomy oparł się o nieruchomy i to jest powód dlaczego odkrecanie śruby L nie przynosi rezultatu. Oczywiście sprawdzę to dokładniej za jakiś czas. Raczej ręką na siłe już nie dopchnę wózka w kierunku ramy.

Jeśli faktycznie jest tak jak napisałes to przy tej przerzutce bieg nr nie ma prawa wskoczyć. Nie znam historii roweru, nie wiem czy wcześniej było to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak by ta przerzutka była w tym rowerze od nowości,  WaGiant dobrze kombinuje , ktoś tam mógł powstawiać niekompatybilne części. Mam w starym rowerze przerzutkę wyglądającą jak ta z wątku i normalnie obsługuje korbę 42/32/22 czy tam 42/24/24.  Pewnie ktoś wstawił suport z dłuższą osią albo ''nawlókł'' korbę na chama do oporu na stary.

Edytowane przez kamilmozej
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panie i Panowie.

Dużo mi pomogliście podpowiedziami. Wyciągam wniosek, że ciężko tu będzie coś zdziałać aby całość była ze sobą kompatybilna. Potrzebna jest wymiana części współgrających ze sobą. O dalszych losach pomyślę wkrótce. W tym rowerze historycznie jakiś mistrz warsztatu rowerowego musiał wykonać sztuczki, które się fizjonomom nie śniły. Dla humorku zobaczcie jak z tyłu wygląda przerzutka 😉 ehhh brak słow do jakiego stanu ludzie są w stanie doprowadzić rower....

20230108_093734.thumb.jpg.3483b157c513f50012451919f5bcec79.jpg20230108_093727.thumb.jpg.28289510f1fb287b55138317b887a441.jpg20230108_093755.thumb.jpg.9884eaf38345d134eedd8e9ad3f598d9.jpg

Edytowane przez DJ_Mike
poprawki i doprezycowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamilmozej napisał:

nic się nie wyświetla

Potrzebowałem chwilę na zmniejszenie rozmiaru zdjęć. Teraz już powinno być widoczne. Wózek tylnej przerzutki przy położeniu biegu na "1" ociera o szprychy. Mistrzostwo :)  już sam nie wiem czy w ogóle wymiana haka coś tu pomoże czy cała przerzutka z tyłu jest krzywa.

Edytowane przez DJ_Mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update do swojej ostatniej wypowiedzi.

Znalazlem w internecie zdjecia podobnego roweru i ma identyczna przednia przerzutkę i identyczne błotniki wiec zakladam, że tak juz wyszrdl rower z fabryki. Inaczej nieco wygladaja korby. Jakis cien podekrzen że w tym rowerze są inne tak jak juz ktos pisal to spowodowało brak komatybilnosci zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DJ_Mike napisał:

Faktycznie wózek przerzutki opiera sie o błotnik. Nie ma więc przestrzeni aby przybliżyć się do ramy. Tyle razy na to patrzyłem i nie zauważyłem tego wcześniej. 

Oprocz tego to ja widze ze nie jest rownolegle a skos jest dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...