Skocz do zawartości

[spawanie] Shimano a spawanie? Jaki gatunek aluminium zacisku saint


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, orientuje się ktoś jakiego aluminium używa shimano w niskich i wysokich grupach? Kupiłem zacisk sainta za 65zł (80zł z wysyłką) z myślą o naprawieniu go. Myślę ze opłacało się z względu na całe wszystkie tłoczki i nowe klocki. Chciałbym go porządnie naprawić aby śmigał na lata. Nie stety natura shimano nie podaje takich informacji, ale widziałem ze niektórzy śmiałkowie pospawali i podobno trzymało. Każda wskazówka mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak to mówią do odważnych świat należy. Zawsze mam drugi w 100% sprawny nie rzeźbiony. Zawsze trzeba "umieć się wywalić" i panować nad rowerem w niebezpiecznych sytuacjach na przyszłość. Z reszta nigdy nie wiadomo kiedy nawet sprawny strzeli. W latach 90 była by to naprawa i dziś to druciarstwo hah

 

Obstawiam ze większość pęka przez nieprawidłowy montaż i nie odpowiednie śruby

Edytowane przez Michal_288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To są odlewy ciśnieniowe, a do odlewów używa się siluminów, czyli miksu aluminium z krzemem.

A ja głupi myślałem ze jakieś alu typu 6061 itd, zacisk za 5 stów a taka lipa z nimi😅. Dzięki za dość konkretną odpowiedz Co wyczytałem z internetu to ten odlew to alu 4xxx i dobrze się spawa oraz nie potrzebuje obróbki termicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michal_288 napisał:

W latach 90 była by to naprawa i dziś to druciarstwo hah

Bo wtedy nie było niczego i trzeba było "rzeźbić". 

To co chcesz zrobić, to jest jakiś kompletny dramat i brak wyobraźni.

Ty sobie wyobrażasz, że zacisk Ci ewentualnie pęknie w dogodnym miejscu, a Ty będziesz miał czas na "panowanie nad rowerem". A ja Ci piszę, że zacisk pęka, wpada w tarcze, koło się blokuje a Ty lądujesz na murku/ słupku/ pod samochodem.

Niektórych rzeczy się po prostu nie naprawia. No chyba że koniecznie chce się mieć napis SAINT, zamiast bezpiecznego hamulca. Już nawet nie wspominam o tym, że jeżeli jest to przy mocowaniu do ramy, to jeszcze by wypadało zachować geometrię zacisku. Powodzenia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michal_288 napisał:

W latach 90 była by to naprawa i dziś to druciarstwo hah

 

W latach 90' elementy aluminiowe wyższych grup Shimano jak np. części przerzutek czy ramiona V-brejków  'ponoć''  były wykonane z kutego aluminium i tam nic nie pękało.  

Edytowane przez kamilmozej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...