Skocz do zawartości

[Obręcz] bez wewnętrznych otworów na nyple


rudkar

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Szukam już jakiś czas i amba fatima w tym temacie. Jeżdżę na mleku i też od czasu do czasu zmieniam opony na inne w zależności gdzie chcę poszaleć ale zwykle jak to bywa - tu się taśma podwinie tu się coś rozklei i zabawa z klejeniem obręczy od nowa.,

Zacząłem szukać obręczy bez dziur ale poza MAVIC nic nie można znaleźć - jak wiadomo mavic strasznie drogi w takiej wersji i tu pytanie

Czy są obręcze bez dziur do 29-er mtb?

 

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chociemir Ty to masz jakiś problem z moimi wypowiedziami. Nie będę już cytował, ale jest takie powiedzenie. Nie trzeba próbować, żeby wiedzieć jak smakuje. Wyobraź sobie, że są takie rzeczy, które wystarczy znać w teorii. Jeżeli masz trochę wyobraźni, to bez brania ich do ręki, jesteś sobie w stanie uzmysłowić chociażby to, co napisałem poniżej.

Problematyczny jest chociażby temat zaplatania. Nie jest to takie proste jak przy klasycznych obręczach. Cokolwiek stanie się w obrębie szprycha/ nypel, serwis będzie dużo trudniejszy i bardziej kosztowny. Sama obręcz jest droga, a autor jasno wskazuje że budżet nie jest nieograniczony.

Skoro obręcze są drogie, dojdzie przeplatanie/ zaplatanie koła od nowa, to nie lepiej dokupić piasty i niewiele większym kosztem mieć drugi komplet kół? Nawet przekładanie kasety i tarcz, to wciąż mniej czasu i roboty niż przy zmianie opon i ich zalewaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nawet przekładanie kasety i tarcz, to wciąż mniej czasu i roboty niż przy zmianie opon i ich zalewaniu. 

Tu bym się do końca nie zgodził...
Jak się okaże, że za każdym razem trzeba podregulować przerzutkę, cofać klocki i regulować zaciski (inne zużycie tarcz) to już wolę przekładać opony.
Zwłaszcza, że przynajmniej w przypadku pary obręcz DT / opony specialized zakładanie i ściąganie idzie naprawdę łatwo i uszczelniają się zwykłą pompką podłogową.

Pozostając w temacie. Oryginalna taśma kół systemowych DT wytrzymała bez żadnych zastrzeżeń już kilkadziesiąt przekładek opon.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 8.11.2022 o 11:45, rudkar napisał:

Cieszę się ze daliście sobie po razie ale czy możemy wrócić do tematu?

Jakie obręcze nie mają dziur - firmy, modele? Poza mavic bo to strasznie drogie

Odkopię troszkę. Mam koła Shimano WH-MT75 czyli XT. No i własnie mam tam obręcze takie bez dziur. Zaspawane fabrycznie. Jedynie otwór na wentylek. Wentylek notubes i koło szczelne bez zadnych taśm.
Ale dalej nie doszedłem, jak to sie zaplata. Wrzuca nyple przez otwór wentylka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 12:50, KSikorski napisał:

Tu bym się do końca nie zgodził...
Jak się okaże, że za każdym razem trzeba podregulować przerzutkę, cofać klocki i regulować zaciski (inne zużycie tarcz) to już wolę przekładać opony.
Zwłaszcza, że przynajmniej w przypadku pary obręcz DT / opony specialized zakładanie i ściąganie idzie naprawdę łatwo i uszczelniają się zwykłą pompką podłogową.

Pozostając w temacie. Oryginalna taśma kół systemowych DT wytrzymała bez żadnych zastrzeżeń już kilkadziesiąt przekładek opon.

Aktualizacja.

Przekładanie opon zimą/wczesną wiosną jest bardziej upierdliwe niż przekładanie tarcz i kasety 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...