Skocz do zawartości

[kaseta] kaseta Miche - opinie


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Alsew napisał:

Sunrace kusi ale ten przeskok 15-18-21 będzie mnie chyba częściej wkurzał niż 46. 46 to już faktycznie bieg "awaryjny" bo mieszkam na równinach,  więc bardziej skłaniam się ku Shimano. Obecnie różnica w cenie między kasetą 11-46 SLX a XT to 60zl więc myślę że jak już to XT bo jednak przy alu bębenku lepiej jak więcej zębatek jest na pająkach. Kilka gram mniej to dodatkowy bonus. 

Tylko się nie wpakuj na minę jak ja z SLX bo tam masz alu 46T i 37T też. XT ma ulu tylko 46T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alsew napisał:

przeskok 15-18-21 będzie mnie chyba częściej wkurzał niż 46

Przeskok 15-18 będzie Cię nie chyba wkurzał ale na pewno wkurzał. I to na tyle mocno że prędzej czy później pozbędziesz się tej kasety. Natomiast przeskok 37-46 jest mniej odczuwalny a poza tym ostatniego przełożenia używa się rzadko.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyfon79 napisał:

No nie. XT ma jedną czarną i to jest alu a SLX ma dwie czarne i są z alu. Chyba, że coś się zmieniło bo moja mina ma już z 3 lata ale nie wydaje mi się. Po prostu większość opisów wprowadza w błąd. 

Xt M8000 o zakresie 11-42 ma jedną czarną, a o zakresie 11-46 ma dwie czarne. Przynajmniej tak jest na stronie shimano i tak miała kaseta, którą miałem w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku w napędzie 1x12 wg metody shimano wychodziła ta sama długość łańcucha dla blatu 32 i 34, tyle że w jednym przypadku łańcuch był napięty, a w drugim nieco luźny (bo nie da się naciągnąć "o pół ogniwa").

To czy wejdzie Ci większy blat na tym samym łańcuchu będzie zależało od urody konkretnej ramy.
Na Twoim miejscu dostosowałbym łańcuch do blatu większego "o 2 ząbki" i pogodził się z tym, że na mniejszym blacie i koronce 11T łańcuch będzie nieco latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

780g to już grubo... Ale fakt jest taki że Shimano ta kasetą pokazało że da się zrobić fajną kasetę pod 11rz z dużym zakres. Osobiście uważam że taka kaseta z sensowną wagą i ceną była by dla wielu osób dużo lepszym rozwiązaniem niż kaseta 12rz. Oczywiście zdaję sobie sprawę że dalszy rozwój 11rz nikomu się nie opłaca więc nie ma co liczyć na sensowne propozycje w tej materii.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 21:49, Alsew napisał:

....a nie potrafią zwymiarować jak należy otworu pod bębenek...

A nie jest przypadkiem tak, że wymagany jest inny bębenek?  Jakiś czas temu kupiłem kasetę Miche Primato 9s, ale niestety nie pasuje do bębenka Shimano. W sumie kaseta fajna, bo każda koronka osobno i można w razie potrzeby  wymienić lub dobrać stopniowanie tak, by nie było dziury między 13T i 14T :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kettler napisał:

Szkoda, że Shimano nie był na tyle łaskawe aby zrobić kasetę 11-51 12s. 😕

To jest moim zdaniem pokazanie środkowego palca swoim klientom. Wiadomo tylko kasa się liczy i trza na siłę ludzi zmuszać do kupna nowego bębenka...

A w temacie Miche to podają że jest pod bębenek Shimano ale de facto nie jest to ze sobą kompatybilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napęd złożony. Skończyło się na korbie m7000 z tarczą 30t, przerzutka m8000, kaseta m8000 11-46 i manetka m7000 plus łańcuch XT. Całość pięknie chodzi a zakres i stopniowanie idealnie pasują do mojego stylu jazdy i terenów po których śmigam. Przeskok 37-46 okazał się dla mnie nie tak straszny jak wielu go opisuje. Dziura jest ledwie wyczuwalna. Jestem mega zadowolony! Całe szczęście że z tym Miche nie wypaliło. Dzięki Wszystkim za pomoc!

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...