Skocz do zawartości

[Upgrade roweru] Trek Fuel EXe bieda edition


maver1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Jako, że planuje nabyć (jest już zamówiony) nowego Treka Fuel EXe w najsłabszej konfiguracji (9.5) 
https://goodsport.pl/rowery/elektryczne/gorskie/trek-fuel-exe-95-deore-2023/
pytanie co byście w nim poprawili (budżet 6-8k).

Pomysły:
- zawieszenie (zmiana przodu na Pike albo Lyrik - oba Select+ albo Ultimate)
- hamulce (M6100 lub wyżej)
- koła (to akurat pomysł sklepu Treka)
- napęd (conajmniej zmiana kasety na 10-51)

Coś jeszcze warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem priorytetem jest wymiana widelca, to najsłabszy element tego roweru.
Hamulce są bardzo dobre, nie ruszałbym ich póki są na gwarancji.

W zależności od pozostałego budżetu wymieniłbym obręcze na DT Swiss XM481 lub EX511.

Moim zdaniem kaseta 10-51 to słaby pomysł do elektryka. Koronkę 10T łatwo jest zamordować zwykłą nogą, a co dopiero z wspomaganiem. Sunrace 11-51 wydaje się być optymalne do e-bike. Jeśli ma być jakikolwiek upgrade to wtedy wymiana na XT Linkglide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stan po przemyśleniach na dzisiaj:
- koła DT EX 1700 (po konsultacji z dt4you)
- zmiana kasety na 10-51 od Deore (wszystkie stalowe zębatki)
- zmiana manetki na XT (resztę napędu bym zostawił Deore, no chyba, że ktoś widzi jakieś drastyczne różnice między przerzutką Deore a XT)
- hamulce - M6120
- zawieszenie całe do wymiany - Lyrik Ultimate z przodu, Super Deluxe Ultimate z tyłu 

Mam tylko pytanie co do manetek - I-SPEC EV czy 2 obejmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki polecam I-SPEC EV.
Manetki XT nie polecam. Polecam wyłącznie Deore i SLX. XT i XTR regularnie psują się w ten sposób: https://photos.app.goo.gl/fHpgvGjXWiKeWcN16

Być może w międzyczasie coś poprawiono w tej konstrukcji, ale stan na rok temu był słaby. Awaria następowała w kilku mi znanych przypadkach w okolicy przebiegu 5000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co chcesz wymieniać i się zastanawiam nad jedną rzeczą.

Po co kupujesz ten rower, skoro chcesz na start wymienić tak dużo? Czy ten Trek w kontekście ramy jest naprawdę tak dobry, że warto się pchać w takie zmiany? Dla mnie to nieco bez sensu. Nie przejechałeś na nim nawet metra, a już zmieniasz kluczowe komponenty.

Swoją drogą, zorientuj się w Gwarancji. Żeby się nie okazało, że wymiana zawieszenia = utrata gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @KSikorski
Jest jeszcze kwestia wyciąganej baterii co wyklucza Orbeę i Pivota i powoduje, że konkurencji nie ma.

@ChuChu
Co do zmian to chętnie bym kupił 9.8 i nic w nim nie zmieniał. Problemy są 2 - nie jest dostępny i kosztuje 52 tysiące (czyli jakieś 12 więcej niż mam budżetu).

Edytowane przez maver1ck
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 13:54, ChuChu napisał:

Tak czytam co chcesz wymieniać i się zastanawiam nad jedną rzeczą.

Po co kupujesz ten rower, skoro chcesz na start wymienić tak dużo? Czy ten Trek w kontekście ramy jest naprawdę tak dobry, że warto się pchać w takie zmiany? Dla mnie to nieco bez sensu. Nie przejechałeś na nim nawet metra, a już zmieniasz kluczowe komponenty.

Swoją drogą, zorientuj się w Gwarancji. Żeby się nie okazało, że wymiana zawieszenia = utrata gwarancji.

 

Zmieniając widelec na "równoległy" produkt o tych samych patametrach,  rura sterowa,  skok, zastosowanie  - nie tracisz gwarancji. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie będzie kopią z 9.9. Lyrik + Super Deluxe Ultimate (oczywiście ten sam skok i offset)

PS. Temat można zamknąć.
Wszystkie części wczoraj zamówiłem. Zawieszenie tak jak powyżej. Napęd XT. Hamulce SLX. Kola DT Swiss EX 1700. Opony Assegai + DHR. Sztyca OneUp.
W skrócie taki 9.8 bez karbonowych kół i kierownicy z zawieszeniem z 9.9 :)

Dziękuje wszystkim za porady.

 

Edytowane przez maver1ck
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...