Skocz do zawartości

[Pedały] Platformy MTB - Maszynowe łożyska


acid1234

Rekomendowane odpowiedzi

W dartmorach (wszystkich) głównym łożyskiem jest tuleja ślizgowa pracująca bezpośrednio na marnej jakościowo stalowej osi pedałów. Łożysko maszynowe, które jest zastosowane po przeciwnej stronie praktycznie nie przenosi siły pedałowania tylko pełni funkcję utrzymywania korpusu na osi (pełni funkcję łożyska oporowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumosa to z czego się bierze to że ich opinie są jednak dobre? Mi je znajomy polecił ze względu na to że jednak tam jest łożysko maszynowe i któryś sezon slużą mu bezawaryjnie. Sam takie zakupiłem we wrześniu chwile na nich pośmigałem i ci powiem że nie ma tragedii. Kreci sie dobrze nie czuc oporów, lekkie i dobrze buta trzymaja. Tylko że ja to kupiłem ze względu na okres pozna jesień zima jak w spd nie za bradzo rok temu czułem sie komfortow w tych nizszych temp. mimo skarpet cieplejszych. O ocieplaczach myslałem ale to sie gdzies niszczy za bardzo. A same buty zimowe kosztuja za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podstawowe Dartmoory Candy na kulkach i bardzo sobie chwalę.. spostrzeżenia j.w. pięknie się kręcą, lekkie, dobrze trzymają buta nie niszcząc przy tym podeszwy, luzów brak. Raz na sezon wyciągnę, wyczyszczę, przesmaruję 15min. roboty i gotowe na kolejny rok.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass13 Kwestia żywotności zależy mocno od warunków eksploatacji. W każdym razie smar z tulei ślizgowych jest wypychany na zewnątrz siłą nacisku na pedał i już tam sam nie wraca. Trzeba często to rozbierać i smarować. Bez tego dosyć szybko zaczyna się wycierać oś, pojawiają się luzy które tylko przyspieszają agonię. To jest koszt jaki płaci się za zupełnie płaskie platformy. Pedaly jako takie znośnie trzymają stopę ale jest na rynku sporo lepszych pod względem funkcjonalnym czy technicznym. Osobiście wolałbym wersję non-pro na kulkach gdzie dobry smar pozwala osiągnąć dłuższe interwały międzyserwisowe.

Candy może są dobre jak się jeździ w trampkach z miękkiej gumy na podeszwie ale przy butach dedykowanych do platform (np. 5 10 freerider), szczególnie jak jest trochę mokro nie mają racji bytu. Tu tylko pedaly z ostrymi, metalowymi pinami. Wspomniane buty spokojnie trzymają się nawet ze 3 pełne sezony (kilkadziesiąt kkm przebiegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...