Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, już po 1 jeździe nowym rowerem.

image.png.afcbc1d9ac766ce4a13d183f6e8a59ab.png

To co na pewno, to obtarłem sobie troche mosznę ale miałem bokserki + lycre do biegania. Lekki ból szyji.

1. Na łapach w miare ok się jedzie chociaż czasem musiałem na chwile złapać kierownice bliżej siebie żeby odpocząć. 

2. Na dropach prawie nie jechałem chyba że na zjazdach

3. Bloki zbyt na środku stopy, musze je przesunać do przodu mam rozmiar 44. Czy odległość od "wypukłości" na stopie do środka bloku ma być 1cm? bo jest z 1.5-1.7 i czułem to normalnie na pedale mtb miałem bardziej przód stopy na nim.

4.Pozycja siodełka, to nie wiem jak to określić, podnosiłem je o pare milimetrów, aż w końcu dojechałem, i chyba powinienem  troche obniżyć, macie jakieś tipy jak określić pozycje siodełka?

5. Czuje że troche daleko do klamek miałem, ręce na łapach dość wyciągnięte, chociaż niby mogłem się pochylić i je ugiąć

6. jak to jest z pracą nóg, bo jak pedałowałem normalnie to ok tak jak na mtb, (pierwszy raz jechałem we wpinanych). Natomiast czasem ciągnąłem też do góry pedał, i przez chwile mogłem wygenerować dużą szybkość, natomiast to chyba nie było takie płynne, jak powinno się pedałować.

7. Zmiana biegów (regulowałem przerzutki) przednia wydaje się ok, używałem trymowania. Natomiast tylna cieżej się wrzuca niż zrzuca (czasem nie mogła się wrzucic) (ultegra) Powinienm dokręcić czy odkęcić śrubę baryłkową?

8. Jeżeli chodzi o ten bike fit to powinienem najpierw ustalić wysokość siodełka, potem, położenie przód tył?

9. Na jakich biegach jeździć, żeby nie psuć napędu, np duża zębatka to 6 najmiejszych zębatek z tyłu, a małą to 6 największych, są jakieś uniwersalne procedury?

P.S zaliczyłem jedną glebe bo zapomniałem się wypiąć, ogólnie fajnie się jeździ, 
 

 

Edytowane przez caballoBlanco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Kup dedykowane spodenki z wkładką i nie zakładaj pod nie majtek, bo będzie obcierać.

1. To pozycja na łapach ma być tą wygodną

2. Normalna sprawa, szczególnie dla początkującego.

3. A jakby zacząć od ustawienia na równo?

4. Na czuja. Jak boli z tyłu kolana to opuszczamy, jak z przodu to podnosimy.

5. Im bardziej pochylisz tułów tym bliżej będziesz miał do klamek. Możesz też po prostu mieć za długi mostek.

6. Pedałuj tak jak Ci wygodnie. Pedały automatycznie się ciągnie gdy chcesz wygenerować dużą moc bez podskakiwania na siodełku.

7. Pokręć i zobacz co się stanie. To nie prom kosmiczny :)

8. Wysokość siodełka zmienia położenie kolana, więc może też się zmienić optymalne położenie przód-tył.

9. Wybieraj taki blat, który zapewni Ci jak najmniejszy przekos łańcucha, ale tak żeby nie wpłynęło to na optymalną kadencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźi @SpinOff. Siodłeko góra dół, chyba spoko, ale przód tył to nie wiem, może musze poeksperymentować, tak samo jak z blokami. 

Widziałęm film od szajbajka odnosnie nowego roweru, sprawdziłem wszystkie śruby czy  dokręcone, czy koła wycentrowane, mam pytanie odnośnie czyszczenia napędu, teraz jak lekko kręce korbą to słychać że tam piasek jest, ogólnie po tych 100km napęd czysty w miare, ale już widać troche piasku, łańcuch jest obsmarowany czymś dość gęstym, poczytałem o czyszczeniu łąńcucha (mniej o kasety) i naprawde nie wiem jak to robić i czym, jedni piszą ze benzyna ekstrakcyjna, jedni że szejkować jedni ze po każej jeździe inni, że rzadko, naprawde nie wiem. 

Jak czyścić łańcuch i kasetę? Przy założeniu że na razie nie umiem i nie chce go rozpinać czyli czyszczenie normalnie bez demontażu kasety i łańcucha, czy tylko szmatką jakoś, czy odtłuszać do zera, i potem nakładać. i czym, tak żeby długo wszystko służyło i było sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 07:41, caballoBlanco napisał:

 

6. jak to jest z pracą nóg, bo jak pedałowałem normalnie to ok tak jak na mtb, (pierwszy raz jechałem we wpinanych). Natomiast czasem ciągnąłem też do góry pedał, i przez chwile mogłem wygenerować dużą szybkość, natomiast to chyba nie było takie płynne, jak powinno się pedałować

Pedałuj tak, jak na platformach. Nie skupiaj się na ciągnięciu pedałów do góry, bo to przy dużej kadencji i tak nie generuje żadnej mocy.

https://www.bikeradar.com/advice/fitness-and-training/stop-pulling-up-on-your-pedals/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...