Skocz do zawartości

[zabezpieczenie roweru] w garażu


Mihau_

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh, od wczoraj mieszkam na wsi i już zaczynają się problemy.

Muszę znaleźć patent na zabezpieczenie roweru przed kradzieżą podczas przechowywania (jednak się starej szosa jako ozdoba w salonie nie do końca podobała) w garażu/budynku gospodarczym. Drzwi oczywiście zamykane, kłódka itd ale akurat w tym przypadku dla chcącego żadna to przeszkoda a ich modyfikacja na razie nie wchodzi w grę.

Potrzebuję więc jakiegoś pomysłu na przypięcie roweru do ściany/podłogi. Mogę tam wiercić na wylot (albo przez ścianę albo przez posadzkę bo jest piwnica niżej), kuć, murować, spawać tylko nie mogę bo jeszcze sobie spawarki nie kupiłem.

Ma ktoś jakiś pomysł poza "uchem" w ścianie/podłodze i u-lockiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u-locki/łańcuchy itd to ja wiem, chodzi o kwestię "jak i do czego to przypiąć" żeby nie było słabych punktów

1 godzinę temu, niziol napisał:

Miałem taki pomysł ale raczej na zasadzie stworzenia tego samodzielnie z jakościowej stali. Noooo ale raczej nawet najprostszy wieszak z deca + ulock do ucha w ścianie zapewni podobny poziom ochrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mihau_ napisał:

Miałem taki pomysł ale raczej na zasadzie stworzenia tego samodzielnie z jakościowej stali. Noooo ale raczej nawet najprostszy wieszak z deca + ulock do ucha w ścianie zapewni podobny poziom ochrony

Dokładnie. Traktuje to raczej jako wieszak z racji tego że rower który na nim wisi nie jest jakoś bardzo wartościowy. Żeby to miało większy sens to jakaś kotwa od np abusa plus łańcuch/ulock. Taki zestaw to już wydatek rzędu 1k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotwa/wieszak + ulock/łańcuch będą dodatkowym utrudnieniem ale jeżeli wejście do pomieszczenia będzie kiepsko zabezpieczone, to niestety ale złodziej będzie miał czas i spokój na rozbrojenie tego zapięcia.
Na szybko jest to jakieś wzmocnienie ale docelowo trzeba pomyśleć jak utrudnić wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...