Skocz do zawartości

[pedały] Budżetowe pedały na łożyskach maszynowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbierałeś je może? Bo od ponad roku bezpośrednio z chin pod marką mzyrh w tym korpusie jest ślizg (pomimo tej osi z interfejsem na klucz 15mm). Jest natomiast drugi model mzyrhów faktycznie na 3 maszynach (z płskimi platformami bez wubrzuszenia po srodku na oś).

image.png.348b3fd96ef30dd91690679f66067ebe.png

image.thumb.png.50a1e35940a3374cb9d1f51568e5af06.png

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mają się te Chińskie z 3 łożyskami do np dartmoor stream lub dartmoor candy pro? Obecnie mam stream i niestety po 2 latach ich żywot powoli dobiega końca. Waham się nad właśnie tymi dwoma modelami lub ewentualnie jakimiś podróbkami race face tyle żeby nie kosztowały miliony monet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 20.08.2022 o 15:58, remover napisał:

A jest coś warte uwagi z plastykowych platform ale z plastykowymi "pinami". Bo jeżdżę w butach z podzeszwa z dość miękkiej pianki i te śrubki ją zniszczą. Coś w rodzaju Dartmoor Candy

 

W dniu 20.08.2022 o 20:06, Enadxx napisał:

Race face ride. Nylonowe z pinami. O ile dobrze kojarzę to tam są 2 łożyska i jeden ślizg. Oryginały to kupienia za ok 150zl 

Do niedawna miałem Candy, trzymanie mocno średnie.

Jakiś tydzień temu zmieniłem na RF Ride i są o wiele lepsze. Większa platforma, bardzo dobre trzymanie, porównywalne z Straitline AMP z metalowymi pinami które miałem wcześniej. Buty Freerider Pro. Tak BTW te Caandy z Dartmoora to mają tylko nadruk, a de facto są to pedały VP 538

https://www.eurobike.pl/shop/2070-vp-538-pedaly-538-platforma-nylon-lozyska-os-cr-mo-odblaski.html

Także jak ktoś szuka platform z plastikowymi pinami to polecam RF Ride.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mam dartmoor candy pro, jeździłem w nich zeszłą zimę i buty się na nich ślizgają. Zimą używam zwykłych butów trekingowych. Zastanawiam się jakie kupić sobie pedały na zimę. Bardziej nie który model tylko jakie piny. Pytanie stąd bo nigdy nie miałem pedałów z pinami i boję się trochę tych śrub. Znalazłem coś pośredniego czyli piny ale chyba nie takie ostre.
965243256_Beztytuu.png.48cb33fb6095376aa962b160ed389f2b.png

Wydaje się, że to by tak buta nie zniszczyło, ale serio nie mam pojęcia jak się te zwykłe piny zachowują w stosunku do butów trekingowych. Ma ktoś doświadczenie albo przemyślenia i się podzieli ?

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz na zimę ostre piny. Fakt, niszczą buty ale nie tak szybko jak mogłoby się wydawać. Bardziej docenisz trzymanie buta na mokrym od przejmowania się jego szybszym zużyciem. 

Poza tym, żeby zniszczyć buty od pinów w chwilę, to trzeba ubierać jakieś adidaski czy pumy na podeszwie z plasterka gumy. Na rower to słaby wybór.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...