Skocz do zawartości

[Sztyca] Accent EXE/ EVO Karbon


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Używał ktoś z Was karbonowej sztycy Accent EXE lub EVO? Jak wrażenia?

Zastanawia mnie też kwestia sensowności używania karbonu. Co prawda potrzebuje średnicę 27.2 mm, natomiast nie wystaje ona zbyt dużo z ramy. Rura podsiodłowa ma 510 mm, a długość mojej nogi to 81 cm.

Ewentualnie, polecacie jakiś karbon w podobnej cenie 300 - 400 zł?

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skom25 napisał:

Używał ktoś z Was karbonowej sztycy Accent EXE lub EVO? Jak wrażenia?

Ja też ją mam... i to teraz z rowerm który zabralem. I też powiem tylko - sztyca jak sztyca. Ale ja mam ją w ultra tłumiącej ramie z bardzo wygodnym siodłem. 

received_1372823263238998.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

nadal opiera się o sztycę

Takie ujęcie.

Tak jak kolega wyżej napisał, nie dotyka ale ciasno jest, miejsca zostaje mniej niż 1mm.

Filip jak Ty chcesz mieć tę sztycę w swoim Eskerze dla komfortu kręgosłupa to sobie Exe odpuść. Lepsza (moim zdaniem) będzie Evo i to ta z offsetem. Już niezależnie od tego że ma lepsze jarzmo. 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to jeszcze nie podjąłem decyzji, ale właśnie brałem pod uwagę raczej EVO, być może właśnie z Offsetem. Co do jarzma w EXE. Miałem aluminiową w MTB i tam śruba dotykała sztycy.

Nie będę zakładał już nowego tematu, ale zastanawia mnie nadal czy ma to w ogóle sens.

Pomierzyłem i od zacisku sztycy do płaskiej części siodełka, mam 18 cm. Do prętów siodełka 15.5 cm. Przy tak niewielkim wysunięciu, ten karbon w ogóle cokolwiek zmieni w stosunku do aluminium? Bo mam pewne wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfortu w 95%.

No ale jak się urwie trochę gramów, to i dusza "Weight Weenie" się ucieszy :D Chociaż nie do końca ma to sens, przy tak ciężkiej stalowej ramie. Także to taki "Bonus".

Gdybym chciał rwać samą wagę, to bym brał wersję aluminiową EXE. Miałem kiedyś i wersja karbonowa była lżejsza o 5 gramów.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, skom25 napisał:

Pomierzyłem i od zacisku sztycy do płaskiej części siodełka, mam 18 cm. Do prętów siodełka 15.5 cm. Przy tak niewielkim wysunięciu, ten karbon w ogóle cokolwiek zmieni w stosunku do aluminium? Bo mam pewne wątpliwości.

 

Wg mnie nie odczujesz różnicy. Faktem jest, że średnica jest niewielka, ale to tylko nadal niecałe 20cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tę sztycę, no ale tak jak piszesz, cena jest już zdecydowanie za wysoka. Już te 400 zł to dużo jak na "rurkę", więc wolałbym być pewny przed zakupem że to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Da" BARDZO dużo - mam taką sztycę w gravelu. Minus jest taki, że -jeśli chodzi o siodełka z owalnymi karbonowymi prętami (a często takich używam) pasują tylko 7 x 9  co ogranicza nieco wybór ponieważ nie wszyscy producenci trzymają się tego standardu.

Sztyca ma odwracane jarzemko więc można zmieniać offset: 13 lub 25 mm.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale my tutaj nie mówimy o tym, że na Gravelu jest mi za sztywno lub że jeździ mi się nim źle. Jeździ się dobrze, natomiast są elementy które zawsze można poprawić.

Kiedyś w MTB zmieniłem kierownicę na karbonową i było to nawet wyczuwalne. Teraz zastanawiam się nad sztycą w Gravelu, co jest zupełnie "naturalnym" krokiem przy kolejnych modyfikacjach. Nikt chyba tego nie neguje, a przed chwilą przeczytałem artykuł na ten temat.

Niestety wynika z niego, że mało wysunięta sztyca, traci swoje właściwości nawet dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt żeby była sztywna...

Siodełko jak siodełko, gacie też są dobre. W karbonie chodzi o trochę co innego, niż wiarę że zacznie wybierać dziury, bo tak nie jest. Natomiast dość mocno łagodzi to, co na aluminium jest wyczuwalne jako "uderzenie". No i pochłania też nieco wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...