Skocz do zawartości

[3000-3500] crossowy dla dziewczyny 162cm


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.07.2022 o 09:53, teotym napisał:

Na swoim bieda-rowerku z blatem 32 wyciągam przez dłuższe odcinki jakieś 34 km/h i to już jest naprawdę spore wyzwanie.

32 zęby to tyle co na mojej średniej tarczy w góralu. Na byle maratonie dla amatorów zaraz po starcie prędkości sięgają 50 km/h, a wtedy na swoim młynku musiałbyś kręcić już że 130 obr/m. Nawet jeśli to wykonalne, to na lekkim spadku z wiatrem taka kadencja nie ma nic wspólnego z efektywnością i ekonomiką zarządzania energią. W takich sytuacjach widać jak na dłoni, kto nie ma już czym kręcić. 

A już w rowerze crossowym tarcza 36z (w napędzie 1x) to jakieś nieporozumienie.

Zresztą, tam napęd 1x to w ogóle jedno wielkie nieporozumienie.

 

Edytowane przez marvelo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 20:48, keltu napisał:

Ten Riverside przy normalnej kadencji (90) pozwala osiągnąć niemal 40km/h , chcesz mi powiedzieć że ta dziewczyna jeździ szybciej na rowerze crossowym?

Czy Wy wszyscy mieszkacie na nizinach i nigdy nie wieje u Was wiatr?

Wyrzućcie sobie jeszcze z samochodów dwa albo trzy najwyższe biegi - przecież na trójce też można w większości aut  jechać te 120 km/h po ekspresówce. Przekładnia nie jest tylko po to, by dobierać bieg do prędkości, ale również po to, by dobierać go do aktualnego obciążenia. A to w realnych warunkach zmienia się w bardzo dużym zakresie.  

Te rzeczone 40 km/h to w jednych warunkach, nawet dla tej samej osoby, będzie kres możliwości, a w innych to będzie luzacka prędkość, przy której znacznie wygodniej będzie dokręcać na twardym biegu. Tak trudno to zrozumieć?

Dlatego zakres przełożeń powinien być dużo szerszy niż wynika to z osiąganych średnich prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten riverside 920 jakiś duży się wydaje ogólnie. Nawet ten S w porównaniu do dziewczyny 162cm. Ja jezdziłem i wydawał się dla mnie jak najbardziej ok. Dziewczyna natomiast nie wydawała się przekonana. Wzięła jakiś tańszy o połowe rower miejski do ręki i powiedziała, że na nim jej się jezdzi lepiej. Nie wiem czemu nie wiem co ani jak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower miejski jeśli mowa o wyprostowanej sylwetce, kilku biegach w piaście, koszyku z przodu to totalnie inna koncepcja niż bardziej sportowy cross. Przejedźcie się na miejskich z miasta jeśli takie są u Was. Potem wypożyczycie z Deca Riverside lub podobny. Powinno być jasne w którym kierunku iść. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...