Skocz do zawartości

[3000-3500] crossowy dla dziewczyny 162cm


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam roweru crossowego dla dziewczyny 162cm w zakresie 3000-3500 zł 2x10 lub 2x9. Chciałbym by rower miał przerzutki Alivio/Acera i hydrauliczne hamulce tarczowe. Fajnie by było gdyby rower miał niższą ramę. Ale jakaś męska S-ka też wchodzi w grę jeśli rozmiary są aż takie małe - 162 cm :)

Oglądałem juz kilka modeli ale osprzęt mają o klasę gorszy niż rowery męskie w tym samym przedziale cenowym. Jako rower referencyjny biorę Giant Roam Disc 2, który planuję dla siebie kupić.

Coś polecacie? : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Riverside przy normalnej kadencji (90) pozwala osiągnąć niemal 40km/h , chcesz mi powiedzieć że ta dziewczyna jeździ szybciej na rowerze crossowym?

Nawet gdyby brakowało cięższego przełożenia w co nie chce mi się specjalnie wierzyć to można wymienić blat na większy. Zewnętrzne okablowanie to łatwiejszy i szybszy serwis do zrobienia samemu w domu.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fafor napisał:

Nie ma nic konkretniejszego?

Zwiększ budżet x2 to będzie. Riverside ma porządny napęd i powietrzny widelec, jeśli to "za mało" to drogę masz wolną, to twoja kasa, nie widzę problemu żebyś ją wydał na treka na napędzie 3x8 i z kowadłem zamiast amortyzatora. Nooo ale będzie miał lineczki pochowane, to robi różnicę

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą 11rz. przerzutka i manetka z grupy Deore to jest < 300 zł. i wszystko nadal mieści się w budżecie a za tego SRAM'a przy sprzedaży lekko odzyskasz z 200 zł. gdybyś się z jakiegoś powodu uparł na Shimano. 😄

https://www.bikestacja.pl/przerzutka-tylna-shimano-deore-rd-m5100-11speed-sgs-p-10257.html

https://www.bikestacja.pl/manetka-shimano-deore-sl-m5100-r-prawa-11s-obejma-p-10146.html

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tu w napędzie. Chcielibyśmy coś typu 2x9. Nie sądze by trzeba było zwiększać budżet 2krotnie. Jeśli męski giant oferuje w miarę sęsowny i lekki rower to czemu miałbym nie znaleźć dmaskiego odpowiednika o podobnych parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak autokorekty robi swoje : (

Nie wiem czym jest korba na kwadrat. Wiedza, którą posiadam o rowerach została nabyta w ciagu ostatnich 2 dni czytajac w necie i gadajac ze sprzedawcami.

Wydawało mi się ze https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-giant-roam-2-disc-2021   jest bardzo korzystnym wyborem w tym przedziale cenowym i liczyłem na podobną konfigurację damską. Chcesz powiedzieć, że ten rower jest słaby? Może i nie jest najlepszy ale jakis kompromis trzeba zrobić. To ma byc rower rekreacyjny dla casualów. Na upartego każde z nas może wydać więcej kasy ale co to zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riverside z decathlonu o jakim mowa wyżej jest sprzętowo mniej więcej odpowiednikiem Roam Disc 1 2022, który kosztuje ~4800. Ma powietrzny widelec, dobry napęd i dobre koła. Jeśli chcesz kupić rozsądny rower za dobrą kasę to jest to propozycja nie do pobicia. A jeżeli nie masz zamiaru kierować się rozsądkiem to w sumie bierz co chcesz

BTW jeśli pojęcia o rowerach nie masz to co się upierasz przy napędzie 2x? 1x będzie łatwiej czyścić, serwisować a przede wszystkim prościej obsługiwać. Jak nie macie sportowych ambicji to będzie to dużą zaletą

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, riverside jest dobrym rowerem jeśli wszyscy tak mówią. Czemu uparłem się na 2x?  Bo patrzę na wykres i widzę, że 36x11 traci 10km/h vs 46x11. Wiem, że można wymienić zębatkę na np. 40 co doda prędkości maksymalnej ale utrudni przy tym wjazd pod górkę. 2x9 ma 18 różnych kombinacji z czego tylko 6 się powtarza. Jedzie szybciej i łatwiej pod górkę. Kosztem czego? Dodatkowej przekładni na przodzie. 3x10 Natomiast ma 30 kombinacji, z czego 15 się powtarza. Tu już rozumiem czemu ktoś chciałby odejść od tego systemu gdyż zbyt często zmienia się tam biegi. 1x łatwiej się serwisuje w domu? Ja nie jestem serwisantem. Rower nie będzie używany na tyle by go co chwile serwisować. Wydaje mi się że 2x9 jest dobrym kompromisem. Już słyszałem komentarze, żę dziewczyny nie potrafią zmieniać przerzutek i lepiej 1x10 napędy. Nie wiem skąd takie pomysły. Dziewczyny nie są szympansami. Chciałbym byśmy mieli 2 rowery co mają podobne osiągi. Może dziewczyna nie rozpędzi się do 47km/h a może tak. Nie będzie jej przypadkiem łatwiej osiągnąć większą prędkość na 2x9? Może ostatecznie przejdziemy na system 1x11 ale dotychcasz nikt nie zaproponował mi czegoś do porównania z napędem 2x9. Jeśli te rowery są dużo gorsze lub droższe to rzeczywiście wasza opcja może byc lepsza. Chciałbym jednak mieć opcję jakiegoś wyboru i prównania : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ty chłopie zamknij ten kalkulator i daj się jej przejechać na rowerze z blatem 46T,  mogę cię zapewnić że albo z niego nigdy nie skorzysta albo od święta z dużej górki - jeśli ta dziewczyna nie jeździ / jeździła regularnie na rowerze to będzie się poruszać maksymalnie w granicach 20km/h. i to optymistycznie patrząc (znakomita większość ludzi na ścieżkach rowerowych nie osiąga nawet takich prędkości) 

Nikt nie zaproponował alternatywy 2x9 bo w tym przedziale cenowym ten Riverside nie ma konkurencji i tyle ale jeśli bardzo chcesz to proszę bardzo: Unibike Crossfire LDS, masz swoje Alivio, 2x i 46T na korbie które nigdy nie będzie wykorzystywane, wagowo prawie 2 kg. cięższy na sprężynowym uginaczu który przy wadze tej dziewczyny będzie miał pewnie problem żeby się ugiąć. 😄

 

ps. Tak żeby cię jeszcze "sprowadzić na ziemię" te wałkowane przez ciebie 47km/h to są średnie prędkości osiągane na Tour De Pologne. 😁

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z @keltu Zapomnij o tym dużym blacie 46. Przecież prędkość na dużym blacie nie bierze się znikąd - trzeba użyć bardzo dużej siły nacisku. Przy blacie 36 moja żona jeździ na środkowych zębatkach, więc martwienie się, że rower uniemożliwi osiągnięcie 50 km/h to jakieś mrzonki. Dla dziewczyny-amatorki już blat 32 wystarczy, a przy 36 pewnie i tak nie wykorzysta najmniejszej zębatki. Na swoim bieda-rowerku z blatem 32 wyciągam przez dłuższe odcinki jakieś 34 km/h i to już jest naprawdę spore wyzwanie. Chyba, że dziewczyna ma jakieś fenomenalne warunki genetyczne, to niech zacznie trenować kolarstwo 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przejrzałem swoje statystyki. Jeżdżę sporo, ćwiczę cały rok, dobra kondycja. Wyprzedzam wszystkich z wyjątkiem prawdziwych szosowców. W tym sezonie będzie już ponad 1000 km. Żadna z przejażdżek nie miała większej średniej prędkości niż 17 km/h. Tylko chwilowe są powyżej 35 km/h. 

Przy częstym 47 km/h przede wszystkim zainwestowałbym w skuteczne heble. Ale jeśli ktoś faktycznie jeździ z takimi prędkościami to nie zadaje na forum pytania o cross za 3k ;)
 

Weź Riverside póki jest dostępny. 

Edytowane przez RowerowyMaciej
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fafor napisał:

Wydawało mi się ze https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-giant-roam-2-disc-2021   jest bardzo korzystnym wyborem w tym przedziale cenowym i liczyłem na podobną konfigurację damską.

Jest taki rower i to od Gianta pod ich damską marką Liv

https://www.liv-cycling.com/pl/rove-3

Jednak polecam posłuchać przedmówców, bo prędkości o których pisałeś są nieosiągalne na crossie tym bardziej dla osób jeżdżących amatorsko na rowerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Udowodlinicie mi, że !@#$ się znam :D Podjedziemy i zobaczymy ten rower. Dzięki wielkie. Tak ciągle pytam o te biegi bo sam osobiscie jeżdżę na pożyczyonym rowerze tak zwanym komunijnym 3x8 gdzie głównie jadę na 3x6 ale też zdarza mi się wchodzić na 3x8 i to wcale nie tak rzadko. Co prawda ten rower ma małe opony i może to za tym idzie. Przez moment sam zastanawiałem się czy dla siebie nie wybrać 1x np trek dual sport 3 ale jest o tysiaka droższy od giant roam 2 disc, wiec chyba nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ojciec dał mi rower, powiedział wsiadaj i pedałuj. Moja technika wiele się nie zmianiła od 20-paru lat. Wydaje mi się, że lubię pedałować wolniej ale mocniej. Jest to rezultatem, ze przez kilka lat jezdziłem na rowerze, który miał przetarte 2 pierwsze biegi, więc jezdziłem tylko na 3x :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wniosków przychodzi z doświadczeniem albo kontuzjami. Z moich obserwacji wynika, że 80% rowerzystów (pyr pyr na działeczkę i im podobnych) ma za nisko ustawione siodełko. A o parametrach typu ustawienie go góra/dół, przód/tył pewnie w ogóle nigdy nie myśleli. I faktem jest, że niektórzy mogą tak jeździć do wieku średniego, a jeszcze inni całe życie i nie odczuwają żadnego dyskomfortu albo go akceptują i uznają za normalny. Też kiedyś (jak pewnie wszyscy swojego czasu) jeździłem bardziej siłowo i z bardzo niepoprawnie ustawionym siodłem. I nie było mi nic. Dziś każde pół cm ma znaczenie. Ciało też się zmienia z wiekiem. Tutaj staramy się pomóc i korygować błędne poglądy albo miejskie legendy.

Kup Riverside, nie jeździj siłowo. Kiedyś podziękujesz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Fafor napisał:

No dobra. Udowodlinicie mi, że !@#$ się znam :D Podjedziemy i zobaczymy ten rower. Dzięki wielkie. Tak ciągle pytam o te biegi bo sam osobiscie jeżdżę na pożyczyonym rowerze tak zwanym komunijnym 3x8 gdzie głównie jadę na 3x6 ale też zdarza mi się wchodzić na 3x8 i to wcale nie tak rzadko. Co prawda ten rower ma małe opony i może to za tym idzie. Przez moment sam zastanawiałem się czy dla siebie nie wybrać 1x np trek dual sport 3 ale jest o tysiaka droższy od giant roam 2 disc, wiec chyba nie ma co.

No to akurat zrozumiałe. Komunijny to pewnie pseudoMTB na kolach 26 i napędem 42-32-22\11-32. Oczywiście ze przy jeździe po asfaltu i tendencji do silowej jazdy będziesz ciągle na najtwardszych przelozeniach. Ale teraz zmień rower na kola 28 i przestań jeździć siłowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...