Skocz do zawartości

[Mostek amortyzowany] XLC ST M21


Setorix

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zgłębiając temat amortyzacji elastomerowej znalazłem mostek XLC ST M21. Jestem ciekaw czy któryś z was ma może ten mostek i jest w stanie opisać odczucia z jazdy. Na początku myślałem o mostku redshift ale cena mnie skutecznie odstrasza i z tego co słyszałem elastomery w nim zastosowane stosunkowo szybko się wyrabiają a w dodatku skok ok.30mm wydaje się być zbyt duży jak na mikroamortyzacje a jednak lubię sztywność roweru. Z tego co znalazłem o tym XLC to tyle że skok tego mostka to jakieś 10mm a sam mostek jest całkiem wytrzymałą konstrukcją ale chętnie zaczerpnął bym wiedzy z 1 ręki. Ewentualnie chętnie się dowiem czegoś o innych mostkach z mikroamortyzacją jeżeli ktoś używa czegoś innego niż redshift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuję się do redshifta 😕 jest drogo ale przez to że miałem wcześniej problemy z dłońmi to nawet pomimo poprawnego ustawienia kierownicy odczuwam dosyć spory ból po kilkudziesięciu km a redshift jest sprawdzony i ma stosunkowo duży ruch

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 26.06.2022 o 21:03, Setorix napisał:

Hej, zgłębiając temat amortyzacji elastomerowej znalazłem mostek XLC ST M21. Jestem ciekaw czy któryś z was ma może ten mostek i jest w stanie opisać odczucia z jazdy.

Ja używam tego mostka od 2 - 3 lat. Przejechałem na nim kilkanaście tysięcy kilometrów. Wrażenia - miękkość tego rodzaju, jakbym miał z przodu grubą, niezbyt napompowaną oponę. Kupiłem to, bo chciałem mieć lekki, trwały, bezawaryjny i bezserwisowy rower. W takim kontekście sprawdza się super. Amortyzacja jest dużo gorsza niż przy przyzwoitym amorze, lecz dużo lepsza niż przy sztywnym mostku i sztywnym widelcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...