Skocz do zawartości

[Amortyzator] Fox 34 kashima vs rock shox yari


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli porównujemy nowe amortyzatory o tym samym zastosowaniu docelowym (czyli FOX 36 vs Yari) to bez względu na dalsze parametry FOX będzie lepszy. A w wersji Factory (Kashima) ze 3-4x droższy ;). FOX 34 jest bardziej wiotki od SiDa/Reby/Recona więc...

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, bo mam - Fox 34 - nie jest zbyt sztywny. Jest do rowerów ścieżkowych, ja jestem zadowolony jeżdżąc "turystycznie", ale do bardziej agresywnej jazdy Fox robi 36 i 38. To, że skok sięga 140mm nie świadczy o tym, że może być porównywalny z Yari 140, bo Yari sięga do 180. To tak, jak porównywać najmocniejszego VW do słabej wersji Porsche - niby podobna moc i osiągi, ale jedna platforma wykorzystana już na maksa, a druga ma jeszcze spory zapas. I jeszcze jedno - nie tak bardzo się liczy czy Kashima czy nie, ale jaki tłumik jest w tym foxie.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dokumosa napisał:

Jeśli porównujemy nowe amortyzatory o tym samym zastosowaniu docelowym (czyli FOX 36 vs Yari) to bez względu na dalsze parametry FOX będzie lepszy. A w wersji Factory (Kashima) ze 3-4x droższy ;). FOX 34 jest bardziej wiotki od SiDa/Reby/Recona więc...

 

FOX 34 2015 a yari 2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOX 34 wystarczy na 130mm i 60kg. Serwis w FOXach robi się co 30h jazdy (inspecja uszczelnień i wymiana płynów w goleniach i sprężynie powietrznej) oraz co 100h serwis tłumika. Nie należy też zbytnio się przywiązywać do deklaracji sprzedającego. Yari fabrycznie nowy jest do kupienia (wczoraj były w dwóch niemieckich sklepach z wliczoną przesyłką do PL) za 1700zł. Za używanego nie dałbym więcej niż 1200 pod warunkiem, że stan idealny. Za FOXa jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa
Znaczy bo ogólnie chce kupić cały rower i dlatego chciałem się spytać bo mam dylemat nad dwoma, ponieważ nie znam się aż tak więc jeśli masz czas to mógłbym ci wysłać te 2 rowery i byś stwierdził który się bardziej opłaca?


(oba są używane)

https://www.olx.pl/d/oferta/dartmoor-hornet-2020r-tylko-calosc-CID767-IDL6HDx.html?reason=extended_search_extended_category
https://www.olx.pl/d/oferta/dartmoor-hornet-2020-CID767-IDPlb2L.html?reason=extended_search_extended_category&isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Edytowane przez overall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Dokumosa napisał:

FOX 34 wystarczy na 130mm i 60kg. Serwis w FOXach robi się co 30h jazdy (inspecja uszczelnień i wymiana płynów w goleniach i sprężynie powietrznej) oraz co 100h serwis tłumika. 

Takie zalecenia Fox miał kiedyś. Obecnie rekomendacja producenta to pełen serwis co 125h albo co rok, zależnie co będzie pierwsze. 

Do skakania potrzebny widelec, który dużo zniesie. Nie musi perfekcyjnie wybierać. Moja córka waży tyle co overall, ma foxa 34 - jeszcze nie zepsuła, ale jak ląduje, to widać, jak ten widelec ciężko pracuje. Ostatnio dołożyliśmy tokeny by nie dobijał. Zgadzam się z Dokumosą w kwestii "Nie chce mi się zagłebiać w opisy ale taki fox w hornecie to słaby pomysł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...