Skocz do zawartości

[Licznik] Szukam czegoś z GPS, obsługa ANT+ do 200 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Szukam licznika z GPS (do zapisywania śladu jazdy i exportem do Stravy) i ANT+, bo chciałby zacząć przygodę z czujnikami. Licznik musi mieć odczyt kadencji, prędkości i może HR na przyszłość.

Liczniki nad którymi się zastanawiam to:

IGS10S

CYCPLUS M1

CYCPLUS M3

Dopuszczam oczywiście też inne ale nie jestem, aż tak na bieżąco w tym.

Podstawowe pytanie to CZY PODCZAS EKSPORTU LICZNIKI TE EKSPORTUJĄ TEŻ DANE Z CZUJNIKÓW? Czy prędkość przesyła z z trasy z GPS czy z czujników? Przesyła dane o kadencji?

Dzięki za wszelką pomoc! Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnie to dlatego, że jestem raczej technicznym noob'em, ale przestałem używać IGS10 po tym, jak cała pamięć została zajęta, i licznik przestał nagrywać nowe trasy - tzn. nagrywał, tyle że nie widziałem potem żadnych plików ( poza dokumentem listfit )...

Plusem tego licznika jest możliwość podłączenia do komputera, co może się przydać w przypadku problemów z połączeniem bluetooth - np. Xoss G/G+ tego nie posiadają, za to jeżeli chodzi o wyświetlanie, to Xoss G przebija IGS10 moim zdaniem ( większe cyfry=lepsza czytelność ).

Z czujników nie korzystałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirbobek Przejeździłem cały sezon z iGS10S (+2 czujniki Magene S3+ SPD+CAD) i mogę szczerze polecić. Ślad dokładny, bateria rewelka, nie miałem żadnych problemów z ich aplikacją bezproblemowe połączenie i auto synchronizacja ze Stravą. Dośc regularne aktualizacje / poprawki firmware. Co do twojego pytania dane przesyła z liczników i tak przesyła dane o kadencji, na Stravie to jest poprostu średnia i max.. jakbyś chciał dokładniejszą analizę to masz w aplikacji i w chmurze po zalogowaniu się na ich stronie.

image.png

image.png

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keltu napisał:

@sirbobek Przejeździłem cały sezon z iGS10S (+2 czujniki Magene S3+ SPD+CAD) i mogę szczerze polecić. Ślad dokładny, bateria rewelka, nie miałem żadnych problemów z ich aplikacją bezproblemowe połączenie i auto synchronizacja ze Stravą. Dośc regularne aktualizacje / poprawki firmware. Co do twojego pytania dane przesyła z liczników i tak przesyła dane o kadencji, na Stravie to jest poprostu średnia i max.. jakbyś chciał dokładniejszą analizę to masz w aplikacji i w chmurze po zalogowaniu się na ich stronie.

image.png

image.png

Jestem pod wrażeniem, dziękuję za odpowiedź. Na razie mnie przekonałeś poczekam może ktoś jeszcze z cycplus się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.03.2022 o 10:22, KrissDeValnor napisał:

Pewnie to dlatego, że jestem raczej technicznym noob'em, ale przestałem używać IGS10 po tym, jak cała pamięć została zajęta, i licznik przestał nagrywać nowe trasy - tzn. nagrywał, tyle że nie widziałem potem żadnych plików ( poza dokumentem listfit )...

...

 

Czy to znaczy, że nie można skasować starych wpisów z pamięci? I pamiętasz po jakim czasie miałeś zajętą całą pamięć? Pytam bo właśnie do mnie jedzie taki licznik i mnie to trochę zmartwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale z licznika robisz to aktywność po aktywności - koszmarnie nudne i żmudne zajęcie. Po podłączeniu do komputera nie ma najmniejszego problemu. W rzeczywistości dostępna pamięć (nie wiem ile tam w IGS10 jest... 200h?) zapełnia się zdumiewająco szybko a mało kto pamięta o regularnym czyszczeniu aktywności. Dla mnie naturalne byłoby autousuwanie po zakończonej synchro z aplikacją - nie widziałem takiej opcji w apce od IGS.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Musiałbym chyba zresetować licznik, bo z poziomu kompa, oraz aplikacji nie widziałem żadnych aktywności, które mógłbym usunąć, a licznik nie zapisywał nowych tras z braku miejsca...  Błędne koło, ale specjalnie się nie zagłębiałem, i po prostu odpuściłem temat ( nie próbowałem resetować, bo chciałem mieć dostęp do nieprzerzuconych danych, gdyby coś się zmieniło - tu nie mam pewności, czy komp nie namieszał w plikach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.04.2022 o 21:24, KrissDeValnor napisał:

Musiałbym chyba zresetować licznik, bo z poziomu kompa, oraz aplikacji nie widziałem żadnych aktywności, które mógłbym usunąć, a licznik nie zapisywał nowych tras z braku miejsca...  Błędne koło, ale specjalnie się nie zagłębiałem, i po prostu odpuściłem temat ( nie próbowałem resetować, bo chciałem mieć dostęp do nieprzerzuconych danych, gdyby coś się zmieniło - tu nie mam pewności, czy komp nie namieszał w plikach ).

Po podłączeniu do komputera usuwa się po prostu pliki .fit z licznika. Każdy .fit to jedna aktywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dziubek napisał:

Gdzie kupowałeś licznik, w kraju czy od majfrendów? Robiłeś może ostatnio aktualizację firmware licznika do V1.12?

Liczniki IGP (inne chinole też) są ostatnio taniej do kupienia w Polsce. Kiedy szukałem na poczatku roku, to różnica sięgała nawet 200 zł. Ja kupiłem IGS520 za 305 zł na Allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Dokumosa  U mnie było inaczej, bo niby dlaczego widziałem tylko ostatni dokument "listfit", bez "fit", które były widoczne, ale kiedy jeszcze wszystko było OK, a potem widać było, że pamięć jest zajęta, ale pliki nie były widoczne - stąd podejrzenie, że komp namieszał (resetu nie robiłem, a i dalej tematu nie drążyłem)...  Jednak tak jak wcześniej napisałem - odpuściłem temat, tym bardziej, że dodatkowo apka na smartfonie nie działała...  Xoss'y dają radę, nakręcałem się lekko na Sigmy Rox 2 i 4, ale to raczej nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety po ostatniej aktualizacji igs10s licznik długo szuka GPS. Co prawda mam osobno podpięty czujnik prędkości i kadencji, ale jak zrzucam trening z licznika to on niestety w stravie na mapie jest niekompletny. Niby szczegół ale jednak.

Edytowane przez mmoorroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pietern napisał:

Liczniki IGP (inne chinole też) są ostatnio taniej do kupienia w Polsce

Ja szukałem ostatnio licznika, to nie widziałem aby w kraju był taniej. Wręcz odwrotnie. Teraz to i tak już mniejsza o to. Podziękowałem za ten model.

@mmoorroo Ja właśnie kupiłem IGS10. Po sparowaniu z telefonem wyskoczyło aby go zaktualizować, i tak zrobiłem. Update poszedł, na dworze szybko złapał sygnał i ruszyłem. Fajny sprzęt, czytelny wyświetlacz. Nie ma do czego się doczepić w tej cenie (kupiłem za 130 zł). Wróciłem do domu i chciałem sparować z telefonem by wysłać trasę na Strave ale lipa. Nie dał się za nic sparować. Kombinowałem na różne sposoby i odpuściłem. Poszedł na zwrot. Zainwestowałem w coś lepszego, zobaczymy co z tego wyjdzie.

@keltu Dzięki. U mnie po 1.12 wyżej nie widział nic. Może to było problemem, a konkretnie ta wersja firmware.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Wróciłem do domu i chciałem sparować z telefonem by wysłać trasę na Strave ale lipa.

Z tym nie mam wcale problemu. Ogólnie jako licznik bez navi to chyba najlepszy stosunek cena/jakość.

Dużo danych na wyświetlaczu, bez problemu spina się z czujnikami kadencji i prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu Parowanie przeszło, później już za nic nie dało się połączyć licznika z telefonem. Jak widziałem to chyba częsta przypadłość tego modelu, bądź problem z jakimś firmware / wersją appki. Gdzieś w sieci czytałem że wiele osób na to narzekało, ale odpowiedzi za każdym razem były takie same - aktualizować appkę.

@mmoorroo Być może trafiłem na felerną sztukę, nie wykluczam. Czytałem wątki na forach i w większości jest wychwalany licznik w stosunku cena do jakości. Ja ogółem też mu nic nie zarzucam, ale drugi raz 10-tki nie kupię. Zresztą czekam już na inny, więc mam nadzieję że na jakiś czas z licznikami będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...