Skocz do zawartości

[Zakup roweru używanego] Szosa endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przybył ...ogólnie wygląda jak nowy - jeśli chodzi o napęd. Martwi jednak ta rysa na na tylnej przerzutce. Nie wiem czy dobrze widać na tym zdjęciu, ale inne nie są duże i  nie mogę tu wrzucić. Myslicie , że jest to pęknięcie ? Do wymiany , naprawy??? wszystko jest tam sztywne , nic na oko nie "lata" ale widać  że albo jest po jakimś konkretnym uderzeniu albo nie wiem co to.....

Najważniejsze dla mnie jest to czy jest bezpieczne?! bo nie mam zamiaru się zabić , bo coś się pode mną złamie.

 

IMG_1452.JPG

IMG_1453.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to jest hak. Cześć wymienna.

Po drugie, jest połamany.

Po trzecie, jest bardzo krzywy.

Po czwarte, jest duża szansa że po takim uderzeniu, przerzutka też jest zmasakrowana.

Dobra wiadomość jest taka, że tak jak pisałem, jest to cześć wymienna.

Zła jest taka, że raczej nie jest to hak który dostaniesz w pierwszym lepszym sklepie. Jeżeli Canyon to poważna firma, to kupisz go bez problemu. Jeżeli nie, to masz problem.

Tymczasem nawet nie próbuj jeździć. Ten hak zaraz się rozpadnie, zmasakrujesz przerzutkę, a jak źle pójdzie, to i koło.

Nie wiem czy trafiłem na dobre ogłoszenie, ale na zdjęciach nie było tego widać. Ja bym się skontaktował ze sprzedawcą.

Szukaj haka tutaj:

https://www.canyon.com/pl-pl/gear/bike-parts/spare-and-wear-parts/spare-wear-parts/

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to może być koszt? Orientacyjnie... jest sens naprawiać , czy lepiej odstąpić od umowy? 

Nie było mowy o tym uszkodzeniu, wypytałam faceta o wszystko nawet nie wspomniał. Zdjęcia klamki owszem były i nic ponad to. Szczerze , odsyłać mi się nie chce , ale jeśli to jest nie wiadomo jaki koszt to nie ma sensu, bo szczerze wątpię że on pójdzie na zwrot części kasy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci powyżej stronę, gdzie znajdziesz hak.

Patrząc na szybko, to przeciętna cena haka to około 120 zł + przesyłka.

Wymienić to sobie wymienisz sama, bo to prosta robota. Gorzej jak przerzutka też jest krzywa.

Jest też szansa że hak pogiął się w transporcie, wtedy być może przerzutka nie jest uszkodzona.

Niestety, taki to urok kupowania roweru bez oglądania...

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak olx, mam umowę . Facet ma dobre opinie, tylko co tego?!

A musi być canyonowski hak ? To jest ewidentna gleba bo obcierka na klamce też jest po tej stronie. Nie ma zadnych rys, ani wgniotek. Tylko ten hak , przerzutka chodzi ale coś tam krzaczy lekko ,chociaż na stojaku to ciężko określić. 

Jest sens negocjować oddanie cześci kasy, wymienić przerzutkę i hak ( chyba w serwisie, bo bym chciała żeby ktoś bardziej doświadczony obejrzał ) i się cieszyć jazdą?

Może zaniosę go do serwisu , niech zobaczy co i jak i będę się dalej martwić? jestem tak zdenerwowana, że mnie zaraz rozniesie. Napisałam do dziada , zobaczymy co powie.

Edytowane przez bogus
Wulgaryzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka działa kiepsko, bo nawet na oko widać że hak jest po prostu krzywy. To nie ma prawa działać. Ja bym tego nie używał, bo może Ci się to rozlecieć w losowym momencie. Nawet na stojaku.

Czy przerzutka jest uszkodzona? Dowiesz się po zmianie haka.

Tak, hak musi być Canyona. Wątpię żeby Ci się udało dobrać inny.

Naprawdę, tu nie ma filozofii. Podałem Ci stronę. Wklepujesz tam numer seryjny i pokazują Ci się części zamiennie. Zamawiasz nowy hak i wymieniasz, co jest absolutnie banalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw z facetem. Negocjuj zwrot części kasy. Teraz i na gorąco, opakowanie nie uszkodzone w transporcie, wada ukryta.

Jak się poczuje to odzyskasz cześć kasy, czemu masz za serwis sama płacić?

Spróbować zawsze warto...

Jakby w serwisie stwierdzili co gorszego, to można się użerać dalej, mialabys już wstęp zrobiony - zgłoszenie problemu po odbiorze przesyłki.

Ale może skończy się tak, że gość Ci odda te parę stówek...

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie manetki. Działa ona w ogóle poprawnie?

Bo jeżeli hak jest tak uszkodzony od gleby, to musiało być grubo...

Trochę martwiące jest miejsce złamania haka. Z jednej strony opiera się o ramę, a z drugiej o piastę. To naprawdę musiało być mocne uderzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci to powie? Zależy jakie to było uderzenie.

Rolą haka jest właśnie to, żeby się połamał chroniąc ramę i przerzutkę. Wymień hak i sprawdź.

Nie wiem co Ci tam opowiadał sprzedający, ale jeżeli on zaliczył tą glebę i chociaż raz jechał tym rowerem, to nie ma szansy żeby się nie zorientował że coś jest nie tak. Nawet minimalnie odgięty hak, powoduje że biegi zmieniają się źle. Twój ma odgięcie kilkunastu jak nie ponad dwudziestu stopni, co jest katastrofalne. Taki napęd po prostu nie ma prawa działać.

Wrzuć zdjęcia przerzutki. Dość łatwo będzie określić, w które miejsce poszła siła uderzenia.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale...

Nie bardzo mając pojęcie o rowerach, zdecydować się na zakup bez oglądania od handlarza to... brawura.

Zdjęcia przerzutki wrzuć. Manetka przynajmniej na zdjęciach nie wygląda źle. Nie cieknie z niej płyn pod osłoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, na bank nie jest to uszkodzenie transportowe. Użytkownik zataił ta wadę, a to jednak sprawa wyłączająca ten rower z użytku na bóg wie ile. Po takiej glebie, to pierwsze eco robisz to sprawdzasz czy przerzutka żyje...

 

JA bym chciał zwrot za części, robociznę i fakt ze jesteś uziemiona na jakiś czas...

Edytowane przez soks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to tragicznie, po prostu ktoś się na tym wyłożył na bok. Żeby złamać/zgiąć hak to często nie potrzeba nie wiadomo jakiego łubudubu, wystarczy siła przyłożona w odpowiednim miejscu. Jak widać z kupnem roweru może być jak z kupnem auta, "igła panie, babka jeździła do kościoła w niedzielę i pod pierzyną trzymała" ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...