Skocz do zawartości

[Zakup roweru używanego] Szosa endurance


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Super, to może wyprodukujmy jedną ramę i każdy sobie będzie ją sobie dopasowywał do siebie. Nie sztuką kupić nieodpowiedni rower i pudrować trupa

No i żeś mnie w tej "awanturze" rozśmieszył....:)

1 minutę temu, clavdivs napisał:

Jazda w zimie to głupi pomysł. Nawet gdy nie ma śniegu.

Jeżdżę czwarty sezon i wolę zimę niż lato - jakiś argument?

Owszem sprzęt się niszczy dużo szybciej, dlatego unikam już dni po posypaniu dróg solami etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam , że miewam głupie pomysły i być może to jest jeden z nich - nie wiem. Przez większość ostatnich zim było tak absolutnie sucho , że nie było mowy o zbytnim ryzyku. Przecież  nie jestem szaleńcem, jestem byłym sportowcem można powiedzieć "profesjonalnym" i wiem co to zdrowie i co to kontuzja i nawet na mtb i szerokich kapciach jak jest jakiekolwiek ryzyko gleby ( chociaż nie mówię , "że się nie zdarzyło" 🙃 ) to nie jadę. Dlatego moje pierwsze kroki kierowałam w kierunku gravela, ale gravelowe opony mam w mtb teraz  na lato i wiem że drugi rower powinien być jednak inny  -  gravel to nie szosa jednak ( być może znowu się mylę ). I tak wpadłam na pomysł ( a właściwie mi doradzono ) endurance i oponki np 32 na jesień i suchą zimę a latem 25 , jak to się sprawdzi w praktyce ? Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Sprawdzi się! Na rozmiar 32 już Schwalbe robi nawet zimowe opony z ćwiekami na lód. Także problemu nie widzę. Ja też cały rok jeżdżę, w śniegu po korbę też i jakoś idzie. Wolno bo wolno ale zawszse.

A tak BTW, Michau, to mówisz że ciężko z kupieniem zębatek 4x110BCD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tak BTW, Michau, to mówisz że ciężko z kupieniem zębatek 4x110BCD?

Mówię, że ciężko z kupieniem dedykowanego blatu 50t do ultegry r8000, który będzie pasował wizualnie do całości. Poza tym tam jest asymetryczny rozstaw, nie "zwykłe" 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy używany rower kupowany od nieznajomego to tabularasa... każdy. Ten sprzedający to przynajmniej dyrdymałów o "płaczącej Niemce emerytce i kościele" nie wymyślał :)

Co po tym rowerze widać, albo co można przypuszczać a wcale nie musi okazać się prawdą? 

Niewielki przebieg, stosunkowo zadbany, ustawienie kierownicy wskazuje że używany przez ostatnia dvpę wołową. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁 owijke chyba wybierała ta sama dvpa... - ale to już kosmetyka.

Facet mówi, że rocznik 2018 , minimalne ślady użytkowania.

Hmm - muszę się zastanowić chwilkę, może warto cos ponegocjować i jakiś grosz zawsze zostanie na ew. serwis. Ale nie ma co go skreślać na dzień dobry, prawda? Nie wygląda źle moim zdaniem. Chociaż akurat o canyonach zbyt dużo nie wiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Facet mówi, że rocznik 2018

Albo On się myli... albo ja > Hydrauliczna tiagra zadebiutowała w 2019 roku, AL disc 6.0 w 2020 a to malowanie ramy w 2021-szym...

https://katalog.bikeworld.pl/2021/web/produkt/rowery_szosowe/endurance/canyon/73799/endurace_wmn_al_disc_6_0

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylić , chyba nie jest jakimś wybitnym specjalistą raczej czysto zarobkowo - ale nie wiem więc nie oceniam..

Dzięki za podpowiedź, nie miałam kiedy poczytać o tym modelu dokładnie - zaraz sobie zerknę. Ale skoro tak mówisz , i taka byłaby prawda tym bardziej chyba warto się zainteresować tą ofertą bo to całkiem świeży rower jest. 

o rany "otworzyć internet" to istna puszka pandory 😐...rama zła- nic nie tłumi bo słabe aluminium. Spawy beee - bo beee i już ;), sklep tylko internet więc opieka klienta nie istnieje ( no ale to przy kilkuletniej używce umówmy się ma mniejsze znaczenie ) rozmiarówka też jakaś nijaka , wszyscy są na "granicy" rozmiarów ...

Edytowane przez KasiaR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie gleba - się zdarza najlepszym... ale czytam między wierszami Twojej wypowiedzi że nie jest zajechany więc z niego nie rezygnuje. Mam nadzieje , że w tym tygodniu się nie sprzeda.. A rozmiar S ?- ja niska nie jestem i jakoś nie mogę się przyzwyczaić że rama "s" jest dla mnie ok. Przynajmniej wg ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 170cm to na jakim rowerze byś chciała jeździć? Canyon oznaczył ramę o efektywnej długości górnej rury 537mm jako "s". Roweru szukasz od czterech miesięcy, pora już przyzwyczaić się że liczą się liczby a nie losowo poprzyklejane na ramie literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociaż sprawdziłaś, że w tym modelu rozmiary to 3XS-2XS-XS-S-M czy tak sobie z głupa piszesz, że masz psychiczny problem z "S"? 

A tak w ogóle to xs byłaby lepsza ale dostępność jest jaka jest i nie ma co wybrzydzać

Cztery miesiące kupowania roweru, pół sezonu szosowego już uciekło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam na wątek od czasu do czasu i zgadzam się z wypowiedziami powyżej. Szukasz, szukasz, błądzisz i sama nie wiesz czego chcesz.

A to mniej więcej oznacza tyle, że nie masz sprecyzowanych wymagań i dopiero podczas jazdy zaczniesz zauważać co jest takie jak być powinno, a co do zmiany. Tego nie unikniesz, bo to się nazywa "doświadczenie".

Kup coś w końcu i zacznij jeździć. Chyba że wierzysz w cud, że kupisz rower i będzie pasował idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, abdesign napisał:

i też się nie umiem zdecydować od początku "sezonu".

Szukasz uj wie czego zamiast popatrzeć w stronę lekkiej, 9,15kg szosówki o zrównoważonej charakterystyce jazdy, na której będziesz mógł rozwijać duże prędkości dzięki aerodynamicznemu profilowi rur, doskonale sprawdzi się również na górskich serpentynach a geometria w połączeniu ze świetnym osprzętem 105 sprawia, że jest ona idealnym wyborem zarówno na niedzielny century ride jak i lokalnego ogóra (ale tego najpoważniejszego). Mowa oczywiście o jedynej i niepowtarzalnej emondzie sl5 za 14279 złotych

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, KasiaR. napisał:

Ej no , ale Ja tylko Was zapytałam o radę - przecież jak nie macie czasu nie musicie mi pomagać....

W przyszłym tygodniu kupuje- cokolwiek....:)

 

 

To nie o to chodzi. Po prostu jeżeli nie masz precyzyjnych wymagań, to ciężko coś doradzać. Trzeba mieć punkt zaczepienia.

Ja Ci napiszę że Tiagra i hamulce mechaniczne są super, a kto inny że minimum 105 i hydraulika. No i jak jesteś w stanie rzetelnie stwierdzić, co dla Ciebie będzie lepsze? 

Musisz zdecydować od czego zacząć :P

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...