Skocz do zawartości

[Do 6500] Rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy Proszę jeszcze zweryfikować te rowery bo juz metlik w głowie mam.Wszystkie chyba maja sztywne osie.

https://www.12gobiking.nl/scott-scale-965

https://www.12gobiking.nl/scott-scale-970

Tu również nowosć z 2022 https://www.12gobiking.nl/lapierre-prorace-4-9

Jesli Cube nie sa dobre w swojej cenie to moze cos z tego?Wszystko w jednym sklepie i dostepne.Jadę robie przymiarke i biorę bo pozniej może nie być..

 

Edytowane przez tomasz777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 13:14, KrissDeValnor napisał:

Wydaje mi się, że karbon to dobry kierunek, ale niekoniecznie w tym wydaniu ( rama OK, reszta mocno przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba ), chyba że nie wykluczasz zakupu dla ramy, a resztę i tak zmienisz, ale to już dodatkowe koszta, które jednak można częściowo zrekompensować sprzedażą nowych części zdjętych z zakupionego roweru ( nie każdy chce się w to bawić ).

PS  na początku grudnia kupiłem Scale 930 za nieco ponad 8 k - to trochę też kwestia co się komu podoba, i ile może/chce wydać ( jestem zadowolony, choć wychodzą np. niuanse typu : mało miejsca w tylnym trójkącie/przy rurce łańcuchowej, więc szerszych opon nie założę - niby nie planowałem, ale zawsze jest to jakiś minus )...

Nie miej mi za złe, ale ostatnio mniej siedzę w temacie, a i specjalnie nie chce mi się szukać ( co po zakupie chyba zrozumiałe ) :rolleyes:

Jaki msz rozmiar tego scotta?Ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomasz777 napisał:

Jaki msz rozmiar tego scotta?Ile masz wzrostu?

Prawie jestem zdecydowany na scott 695.Czytałem recenzje i wszyscy oceniaja rower na dobrze wyceniony i wart zakupu.Musze się spieszyć bo zostały dwie sztuki ale XL.Najlepiej pasowało by mi kupic wysyłkowo.W zeszłym roku robiłem przymiarke do jakiejs meridy za ponad 7000 i pan stwierdził ze dla mnie to raczej XL.Dzwoniłem tez wczoraj z zapytaniem o meride 500Lite i pan równiez twierdził ze dla mnie XL.Mam 185 wzrostu i nogi dosyc długie.Nie chce mi sie jechać mierzyc bo daleko i koszty paliwa dojdą.Brac czy nie brać ,o to jest pytanie?Moze jednak pojechac przymiarke zrobic?

Może ktos posiada 695?

Edytowane przez tomasz777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moich 190 cm Scale XL był ok, 185 trochę już blisko granicy rozmiarów ale jeszcze się mieścisz w widełkach producenta. Możliwe, że będziesz musiał wymienić mostek na krótszy.

Na L'ce pozycją będzie bardziej sportowa i to byłby lepszy wybór do agresywnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

A może gdzieś bliżej mają niższy model ( geometria ta sama ) ?  Ja np. mierzyłem M -kę 910 i z czystej ciekawości L -kę 940, a kupiłem gdzie indziej.

Tego Lapierre tez posiadałes?Jaki miałes rozmiar?Jest do kupienia 19 cali.Czy to jest Lka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno głupie pytanie bo kto pyta nie bładzi.Czy jest szansa ze ten scott scale w tym rozmiarze bedzie dla mojego 185 wzrostu idealny?Bo jak tak to chyba jednak przejade sie do tego sklepu,choc to kawał drogi.Wzeszłym roku odpusciłem sobie kupno roweru bo nic nie było i w tym roku równiez trace nadzieje.Moze sobie odpuścić i poczekac jeszcze ze dwa miesiece?Moze sie jakies rowery wyprodukuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba8121 napisał:

@tomasz777W Częstochowie masz duży salon Gianta i Erowery. Tam popytaj co mają na miejscu, z tego co wiem to i w giancie i w erowerach chwalili się ostatnio dosyć dużymi dostawami. Z Łodzi nie jest to ewentualnie jakiś wielki kawał drogi. 

Przepraszam ze niepoinformowałem ze jestem w Niderlandach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomasz777 napisał:

Tego Lapierre tez posiadałes?Jaki miałes rozmiar?Jest do kupienia 19 cali.Czy to jest Lka?

Czyli 19stka dla mnie odpada.Czyli rama ramie nierówna.19 to L. jest dostepne i tez odpada.Z Twojego doswiadczenia oraz innych kolegów scott xl tez raczej odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 08:09, seba8121 napisał:

Co do XTC slr 2 mogę się coś wypowiedzieć. Od roku użytkuje wersję SLR 1. Tak jak kolega wyżej, wszystko w zależności do czego Ci ten rower. Jeżeli chcesz startować w zawodach, to jest to też moim zdaniem bardzo dobra baza do ewentualnej rozbudowy. Jeżeli ma służyć na co dzień do jazdy i jakiś wypadów, to też grupa deore w zupełności wystarczy.  Co do amortyzatora, ja osobiście przejechałem cały zeszły sezon bike atelier maraton na tym zawieszeniu i dawał radę nawet na górskich edycjach. Regulacje fajnie reagują i da się go ustawić do swoich potrzeb. Trzeba dbać o czystość manetki blokady. Wykonanie ramy, geometria, sztywność na pewno na + . Giant dla pierwszego właściciela dawał też dożywotnią gwarancję na ramę, co moim zdaniem jest dużym +. Raz oddawałem na gwarancję właśnie z problemem blokady, serwis w Częstochowie dobrze zaopatrzony i wszystko odbyło się na miejscu. Ogólnie sezon startów odbył się bez awarii i gdybym ponownie stał nad wyborem, chyba by padł znów na gianta. Mój co prawda przeszedł pewno modyfikacje względem serii, ale to bardziej zachcianki niż konieczność. 

Kolego jaki masz rozmiar ramy tego Cannona?Przy jakim wzroście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to masz na myśli Gianta. Ja mam rozmiar XL przy 189cm wzrostu. Czyli jestem na pograniczu L/XL w tym momencie możliwe, że bym wybrał L, ze względu na to, że dając obecnie mostek na sam dół i obracając go, czuję się, aż za bardzo wyciągnięty i myślę nad krótszym mostkiem. Za to w L miałem bardzo wysoko wysuniętą rurę pod siodłową i to przeważyło na tym, aby wziąć XL. Obecnie myślę też aby przeprowadzić bikefitting w celu upewnienia się, że to był właściwy wybór. A co do samego roweru to jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz777

Również jestem na etapie kupna nowego roweru.

Mój wybór padł na Giant XTC SLR 29 2. Mamy być dostępny na przełomie kwiecień/maj.

Ewentualnie jeśli jednak nie uda mi się go kupić to biorę Scott Scale 965.

Przy wzroście 177 cm biorę M. Przy 185 brałbym L. To, że proponują Ci większą ramę to pewnie dlatego, że taki im został na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz robiłem przymiarki właśnie do scott miedzy innymi scale 940 L i był dla mnie.965  XL tez mierzyłem i był za wielki..XTC SLR 29 2 mieli tylo rozmiar M i powiem że w czarnym matowym wygladał  poprostu swietnie..Boje sie tego amora.Pytałem o merida big nine limited i okazało sie że dopiero za trzy miesiace.Ogólnie problem z rozmiarem L.Scale 940 tylko był,ale cena juz nie dla mnie.

Moge kupić cannnondale trail sl3 lub drozszy sl2.Tu jakaś Lka jeszcze sie znajdzie.Nie wiem co robic.Brać to co jest?Czy czekac na meride?

Nie wiadomo czy osprzet będzie ten sam,czy sie załapie na ten rower,bo pewnie wszystko będzie rozchwytywane.

Edytowane przez tomasz777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz777 Wcześniej pisałeś, że masz długą nogę. Ja też taką mam i odkryłem z czasem jak sobie to orientacyjnie zmierzyć... :) Nieprofesjonalnie (bo bez uwzględnienia wielu czynników) ale raczej trafnie. Można to ocenić po zmierzeniu (w swoim obecnym rowerze) odległości (równolegle do podsiodłówki) od osi pedału w najniższym jego położeniu, aż do górnej powierzchni siodełka. ;)

00111.jpg

Jak ci wyjdzie równy metr albo więcej, to tak samo jak ja, będziesz mógł przestać sobie zawracać głowę rozmiarami, biorąc po prostu zawsze to co największe... ;) Mi w każdym rowerze wychodzi 102-103cm, niezależnie od jego zastosowania i geometrii... Jedynie w fullu ta wartość się zmienia o 15cm, ale tylko na moment opuszczania siodełka z manetki. :) 

No i warto dodać, że jak już trzeba coś w nowym rowerze do wzrostu i potrzeb dopasowaywać oraz modzić... to o wiele łatwiej i sensowniej jest z za dużego ulepić mniejsze, niż na siłę powiększać za małe.

Jakby to ująć bardziej obrazowo, to można spokojnie stwierdzić, że przesunąć do przodu siodło i założyć krótszy mostek, będzie w razie potrzeby na pewno łatwiej, taniej i lepiej, niż próbować wydłużać tym sposobem ramę. ;) 

PS. No i też ważne, że w nowych rowerach XC (tych do zasuwania), ta pozycja jest na tyle dziwna, że zawsze będzie się wydawała na początku zbyt wyciągnięta. Szczególnie w przypadku jak rower się sprzedał z uniwersalnym, fabrycznym mostkiem 90/100/110mm+... Od jego wymiany trzeba sprawę zacząć, a potem się tylko przyzwyczajać, żeby lepiej zapitalać i sprzęt wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę nogę to mam chyba  standadową.Przekrok 84 cm liczac do klejnotów,bo raczej tak sie mierzy.Myślałem ze mam wiecej.Jestem symetryczny ,nogi dłuzsze od tłowia.Robiłem przymiarki i L jest w sam raz.Kiedyś miałem kelisa i to tez była Lka.Panowie w sklepie jednogłosnie stwierdzili z ze dla mnie  L.

Przy przymiarce xl scotta moje klejnoty na ramie jeszcze nie lezły,ale stwierdziłem że to juz wielki rower.Pewnie bym się do niego jakoś dopasował.Lka bardziej mi pasuję.

Moge kupić Cannondale Trail SL 3 2022 rok , kolor czerwono czarny za 1100 euro czyli mniej wiecej 5300.Na allegro jakiś szalony sklep wystawił ten sam model tylko że cały czarny  za 7000.Ja sie jeszcze zastanawiam bo nagrzałem sie na ta meride lite limited która ma byc za trzy miesiace i na dniach mają wejść jakies caniony.Ta merida nie ma nic lepszego od tego cannondeila.Rower na tym samym poziomie.Podejrzewam że ktos mi zmiecie tego kannodeila i  bede załować,

Edytowane przez tomasz777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to w tym Cannondale'u żadnego uroku ani sensu nie widzę. 😕 Dobrze wcześniej koledzy doradzili ze sztywnymi osiami. Sam dlaczego też o tym nie pomyślałem to nie wiem... No ale bez przesady, nie aż takim kosztem...

Taniej o tysiaka, ale hamulców prawie brak, napęd określę jako jedynie wystarczający, zawieszenie wcale nie lepsze od wcześniej wymienianych, a o kołach nic nie wiem. 😕 Taniej o jeden, a gorzej o dwa i pół. Słaby deal... Do tego jeszcze rama, która z daleka wygląda jak Rockrider z przed 5 lat... i to czerwona, to już calkiem jak dekada w plecy. ;)

Jak ta merida jest podobna, to i sytuacja taka będzie. Ja myślę, że kół na QR9 i przeróżnych adapterów pod to, jeszcze tak szybko nie zabraknie, więc jakby mi został tylko taki wybór, to zacząłbym się zastanawiać, czy te sztywne osie na pewno są mi aż tak potrzebne... Czy wrażenie sztywności, nie lepiej jednak zwyczajnie poświęcić za hardware? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...