Skocz do zawartości

[Licznik] z nawigacją ze smartfona po BT? Jest coś takiego?


Rekomendowane odpowiedzi

Przydało by mnie się coś takiego że w smartfonie wytyczam sobie trasę np. w mapach Google i po BT przekazywane są komendy i wyświetlają mnie się strzałki kiedy skręcić. Są takie liczniki? Wiem że są z nawigacją ale są strasznie drogie mam wydać 800zł to za 300zł sobie kupię taniego małego smartfona i mam na wypasie. Ale jak był by licznik rowerowy za podobną cenę ok 400 to wolał bym licznik. Wiem że można mieć słuchawki i jechać na nawigacji ze smartfona ale uważam że to zbyt niebezpieczne jeździć w słuchawkach nawet w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę tego ale w tych pieniądzach raczej używki. Na pierwszy strzał Meilan m1. Działa dokładnie tak jak opisałeś. O wiele lepiej Lezyne Macro Plus. Z tańszych jest jeszcze igsport ale nie wiem jak z jakością działania.

Cytat

kupię taniego małego smartfona i mam na wypasie

To taka trochę prowizorka. Już nie jeden z tego zrezygnował ale możesz nie uczyć się na błędach innych i sam je popełniać.

Google maps i kreślenie trasy w terenie to pomyłka. Już lepsze jest to co oferuje Lezyne lub Komoot. Komoot to osobne narzędzie ale da się importować trasy.

@cervandesNie wiem jak załączony na wrzuconym przez ciebie filmiku Micro ale inne, w tym Mega XL który posiadam działają normalnie. Przez normalnie mam na myśli, że wrzucasz ślad z telefonu jak u Garmina czy Wahoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cervandes napisał:

Czy Lezynki nie dokładnie tak działają, że nawigują się dzięki telefonowi?

 

 

Super PRO GPS nawigowało offline. Telefon był potrzebny do nawigacji Live, gdybyś zszedł z wyznaczonej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być budżetowo, ja bym zastanowił się nad mało u nas znaną niemiecką nawigacją Teasi. Z tego, co widziałem najprostszą jej wersję, Teasi Core (czyli w zasadzie licznik, który za pomocą strzałek pokazuje kierunek jazdy), można kupić na eBayu za mniej niż 40 euro. Najnowszą nawigacją tej firmy jest Teasi ONE4, okresowo był (może też i będzie) dostępny w Lidlu za 649 złotych (na stronie internetowej). Wbrew pozorom to wcale porządne produkty, kilka lat temu dużo się  naczytałem o poprzedniej wersji, ONE3, przymierzałem się poważnie do jej zakupu (ale ostatecznie stanęło na MioCyclo, więc własnych doświadczeń nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.02.2022 o 21:43, keltu napisał:

igs320 to chyba najtańsza nawigacja tego typu, z tego co widzę kosztuje ok. 350 zł. (edit: na Shopee nawet za niecałe 300 + dość wysoki cashback z Letyshops)

 

igs320 i igs520 dzieli mala roznica w cenie. Nie lepiej doplacic do igs520? Czy ten pikselowy ekranik to nie bedzie nieporozumienie w porownaniu z alfanumerycznym z igs320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na 400PLN 😉  Mowisz, ze warto, ze na 520 niczego nie strace w porownaniu do igs320?

 

Pytanie, czy te modele pokazuja chwilowe nachylenie w %? przy 320 widze info o srednim (z calego dystansu?), przy 520 nie widze zadnefo info

Edytowane przez rlego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma rox 2 i 4 wyświetlają wskazówki z komoota za pomocą strzałki i w pierścieniu pokazują zmniejszająca się odległość do zakrętu.

https://rowerek.pl/product-pol-26349-Licznik-rowerowy-Sigma-Rox-2-0-GPS-bialy.html?query_id=1

Opis jak działa połączenie:

https://suport.komoot.com/hc/en-us/articles/360042813871-Connection-with-Sigma-devices

Rox 4 z większym ekranem, barometrem można kupić za 342zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rlego napisał:

no wlasnie na 400PLN 😉  Mowisz, ze warto, ze na 520 niczego nie strace w porownaniu do igs320?

 

Pytanie, czy te modele pokazuja chwilowe nachylenie w %? przy 320 widze info o srednim (z calego dystansu?), przy 520 nie widze zadnefo info

Nie wiem jak w 320 ale u mnie igs10s pokazuje aktualne nachylenie, a średnie to tylko w statystykach z zapisu trasy w aplikacji.

Wątpie żeby którykolwiek z nich pokazywał średnie nachylenie, przecież to jest trochę bezużyteczne. Weź go sobie kup, pobaw się jak się spodoba to zostawisz a jak nie to zwrot do 14 dni i tyle, masz prawo korzystaj. ;)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igs520 doszedl. Uczucia mieszane. Razi jakosc wykonania, plastiki jak z elektroniki za 5 złotych. Sam "system" moze do przyjecia, nachylenie o ktore pytalem, pokazuje. Najwiekszy problem, ze w miedzyczasie mialem okazje pomacac Sigme rox 11.1 i chyba na zakupie sigmy sie skonczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...