Skocz do zawartości

[Łańcuch] Podrobiony KMC


tomino

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no dzięki mr. obvious za wyjaśnienie co to jest OEM.

To nie jest zdjęcie katalogowe, bo na ogniwach jest zabrudzenie.  Po drugie kolor blaszek jest czarny, podczas gdy KMC ma szary kolor - może to kwestia światła, tego nie wiem. Po trzecie, cena jest podejrzanie niska w porównaniu do innych OEM, a ja potrzebuje 6 szt. więc jak wtopię to znacznie więcej niż 30 kilka złotych. Po czwarte, nie wpadłeś na to, że może ktoś kupił z tego sklepu? Albo sklep jest znany w branży ze sprzedaży podróbek/oryginałów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to KMC X8 SR/SZ? Nigdy o czymś takim nie słyszałem. Używałeś go już? Miałem do czynienia z KMC Z i to taki "odpowiednik" HG40. Po 250km  miał już powyżej 1%. Northtec taki szajs fabrycznie zakłada.

Ostatnio kupowałem łańcuch od: https://allegro.pl/oferta/kmc-x8-93-6-7-8-116-oem-lancuch-rowerowy-spinka-10447184923 i mam też 2 szt. z innego źródła. Niczym się nie różnią od wersji pudełkowej z centrum rowerowego (obecnie 80zł). Na jednym są tylko napisy SP. Najszybciej mi się wyciąga właśnie ten pudełkowy.  W rowertour też można kupić taniej niż za 55zł. Czy to niesprawdzone sklepy?

Czy żeby kupić łańcuch naprawdę trzeba się doktoryzować? Albo kupować najdroższy jakie są, bo za 99zł też już widziałem.:w00t:

 

 

Edytowane przez Ink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dobry wieczór.

Czy molibyście ocenić czy zakupiony łańcuch nie jest podróbką. Wybite czcionki mają inna głębokość i grubość niż na 3 pozostałych łańcuchach KMC X10 , które mam w domu. ( trzy pozostałe wszytkie wyglądają identycznie wzlędem siebie).

p.s da radę ocenić cokolwiek po tych fotkach?

Po lewej stronie nowy łańcuch kupiony jako OEM, po prawej stary (oryginalny). 

1461219529_unnamed(2).thumb.jpg.cddd53ebc1c5b0fcb5f031f8b790da67.jpg

 

góra stary, dół nowy.

1808403098_unnamed(1).thumb.jpg.5e2d1b82bcf0e4e08732fc66960462b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę obecnie na podróbce KMC X10, profile blaszek są mniej wyraźne niż w innych KMC które mam. Ogólnie jakość przerzucania biegów jest gorsza ale wytrzymałość póki co jest bardzo dobra, prawdopodobnie już 2 tysiące kilometrów kręci się ten łańcuch w mojej kolarzówce terenowej, mógłbym zrobić zdjęcie tego łańcucha ale nie chcę wzbudzać niezdrowej sensacji gdyż łańcuch jest mocno oblepiony smarem na bazie teflonu, z pomiarów wydłużenia łańcucha wynika że jeszcze jest daleko do granicznej wartości wyciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś ten łańcuch? Bo ja swój zakupiłem na Allegro u sprzedawcy 24BikePL za 89,90 pln-ów. Stwierdziłem że nie będę zwracał tego łańcucha tylko przetestuję go pod względem wytrzymałości i kultury pracy. Z pierwszego jestem zadowolony z drugiego niestety nie.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enadxx Napisz bezpośrednio do KMC i wyślij im fotki. Na ich stronie możesz sprawdzić czy sklep w którym kupiłeś jest ich dystrybutorem. Jeśli tak to się pewnie czegoś dowiemy, jeśli nie to może zareagują na oferty "oem".

Wg strony KMC dystrybutorem w Białymstoku jest tylko jedna firma:

ROMED s.c. R. Kolosowska K. Kolosowski
Ul. Wyszynskiego 2
15-888 Bialystok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, o ile zrozumiałe jest ze strony producenta aby produkt był odpowiednio oznaczony to pytanie jak sprzedawane są łańcuchy ze szpuli - kojarzę, że były dostępne szpule KMC po około >3000 PLN z łańcuchami do sprzedaży na metry.

Z odpowiedzi wynika, że nawet łańcuchy "oem" powinny być dostarczone w odpowiednio oznaczonych opakowaniach z kodem EAN, instrukcją, informacjami producenta etc.

W sumie to możesz im podesłać nazwy sklepów, które oferują łańcuchy bez fabrycznych opakowań, może oni bezpośrednio lub główny dystrybutor na Polskę zacznie walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu czy oryginał czy podróba to producent potwierdził, że oznaczenia mogą być inne ze względu na różne lokalizacje zakładów produkcyjnych. Sposób sprzedaży jest "nieoryginalny" ale w sumie to może być oryginalny łańcuch z jakiegoś rynku chińskiego/indyjskiego lub inne kraje w regionie rzeki Kongo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...