Skocz do zawartości

[MTB] 2500-3000


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.11.2021 o 14:41, Dams napisał:

I ... nie ma totalnie oporu przy jeździe - czuje opór jedynie na przerzutkach 3 8 i 3 9, a mimo to rower jedzie wolno... Jeśli wrzucam niższe przerzutki to kompletnie nie da się jechać, bo jest i zero oporu i rower w ogóle nie jedzie, jakbym naciskał powietrze. Jeżdże tylko na tych 2 przerzutkach .... Przejechanie 10km to katorga, trzeba non stop pedałować, i rower ledwo co się przesuwa do przodu

Ja z tego nic nie rozumiem, ale dla ułatwienia dodam, że jak jedziesz po płaskim ok. 15 km/h to powinieneś mieć z przodu środkową tarczę 36, a z tyłu, tak mniej więcej, 23 (to będzie chyba czwarta licząc od największej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 18:29, Dams napisał:

Po rozpedzeniu, i zaprzestaniu pedałowania rower prawie od razu staje, jakby coś go blokowało. 

Nawet najtańszy rower na piastach i oponach z najniższej półki nie powinien się tak zachowywać. Taki wzrost oporów mogą dawać tylko mocno ocierające hamulce. Jeśli tylko w oponach jest choć trochę powietrza, a łożyska w kołach nie są skręcone ma maksa to innej możliwości nie ma. Dywagacje o nieodpowiedniej kadencji odłóżmy na bok, bo ta nie ma z tym nic wspólnego.

Odwrócić rower do góry kołami i zakręcić każdym kołem, obserwując i nasłuchując. Potem próbować zakręcić korbą na różnych przełożeniach. Nawet jeśli łańcuch gdzieś ociera czy któreś łożysko ciężko chodzi to z oporem generowanym przez źle ustawione hamulce nic się nie może równać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Napisano (edytowane)

Rower odesłałem do sklepu, sklep zawsze-rowery, także widzicie jaki sklep sprzedał mi rower w jakim stanie. Zobaczymy jaki będzie finał tej historii 

Podsumowując rower za 2700 ; przerzutki całkiem rozwalone - tylko na 3 najwyższych jest jakikolwiek opór

Kierownica skrzypi non stop, przy lekkich ruchach

Rower zwalnia jadąc z góki

Jazda na rowerze to męczarnia, pedałuje się mocno, i ciężko przejechać kilka km

Dwa serwisy nie zrobiły nic

Uwielbiam jeździć na rowerze i jestem bardzo wkur*** tą sytuacją, sprzedali mi rower który nadaję się na złom. Jeśli nie rozwiążą tej sytuacji poważnie, to zrobie im reklamę gdzię się da ..

 

Edytowane przez Dams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dams napisał:

Jazda na rowerze to męczarnia, pedałuje się mocno, i ciężko przejechać kilka km

A czy jeździłeś na środkowej zębatce przedniej i mniej więcej środkowej tylnej?

 

Godzinę temu, Dams napisał:

No i dwa serwisy rower odwiedził więc

Coś nie gra, jak by były hamulce nie wyregulowane,  no ale w serwisach by zauważyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ; rower jest na gwarancji i odesłałem na swój koszt, teraz jest niby zrobiony i mam zapłacić za wysyłkę i za przegląd i regulacje, czy tak ma to wyglądać ? 

Nie wymienili nic, więc kur... będzie znowu lipa czuję eww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rower był w sklepie, nie stwierdzili żadnej wady o której mówiłem, tylko coś tam wyregulowali, i odesłali ...

Rower dalej zwalnia, jadąc z górki, przerzutki chodzą mega głośno, jak w jakimś starym rowerze, dalej da się jeździ tylko na 4-5 najwyższych przerzutkach, i dalej jeździ się ciężko, i mimo to powoli.

Dałem za rower 2700, serwisy około 500, wszyscy tutaj lecą w hvja,...

 Sklep sprzedał nowy rower który był uszkodzony od samego początku. 

Czy ja mam płacić kolejne 500-1000pln żeby NOWY rower zaczął w końcu działać??? 

Mam serdecznie tego dosyć i tego je... Sklepu. Chcę żeby oddali mi kasę za rower, a tak naprawdę powinni bulic odszkodowanie za takie praktyki. 

Jak się domagać rękojmi? Iść od razu do rzecznika praw konsumenta?

Jestem strasznie wkur.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...