Skocz do zawartości

[Napęd 2x9] w B'Twin Triban 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower szosowy B'Twin Triban 3 czyli swego czasu jedna z tańszych szos w ofercie Decathlon. Kupiłem go kilka lat temu za 200 zł. Rower jest na napędzie 3x8. Mam koncepcję zmiany na 2x9. Mam już klamkonametki i korbę kupione nowe 2 lata temu za śmieszne pieniądze. Przednią przerzutkę chcę wstawić Tiagrę FD 4700. Teraz mnie naszło czy da się to wszystko pożenić i nie będzie problemów z działaniem. Kwestie opłacalności odkładam na bok. 

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz kupować przerzutkę (osobiście spróbowałbym jak to będzie działać na obecnej) to kup sorę. Łańcuch 10s jest trochę węższy od 9s i może się okazać, że przy tiagrze nie uda się tego idealnie wyregulować - bez ocierania na przekosach

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisał @Mihau_ Możesz użyć przerzutki fd-4700 w napędzie 2x9 ale pod warunkiem, że jednocześnie będziesz używał łańcucha 10s. Jeżeli będziesz używał łańcucha 9s to bierz nową fd-r3000.

I też bym najpierw spróbował jak się zachowa obecna. 

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, FigoiFago napisał:

Obecna jest na 3 biegi z przodu. Moje wątpliwości dotyczą linii łańcucha. 

Linią łańcucha to się akurat nie musisz przejmować. Wiem, że jest na 3 rzędy i dlatego napisałem żebyś złożył na obecnej i wypróbował jak to działa - 3s mają trochę inaczej wyprofilowane łyżki niż 2s ale może akurat będzie to kulturalnie ogarniać i kilkadziesiąt złotych zostanie w kieszeni

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi