Skocz do zawartości

[Nauka serwisowania roweru] szkolenia praktyczne oraz teoretyczne gdzie?


Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszych czasach, gdy mamy powszechny internet, takie szkolenia to raczej strata pieniędzy. W sieci można znaleźć np. takie podręczniki: https://docshare04.docshare.tips/files/27265/272650481.pdf

To bardzo dobre kompendium wiedzy z dziedziny serwisowania rowerów, od podstaw. Przy okazji poćwiczysz angielski.

Poza tym świetna strona Sheldona Browna (niestety, nieżyjącego już): https://www.sheldonbrown.com/

No i Youtube - podpatrywanie, jak ktoś coś robi to taka najbardziej pierwotna forma nauki. Jeden obraz często mówi więcej niż tysiąc słów.

https://www.youtube.com/user/shyflirt1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kadirax jeśli przewinęło Ci się przez ręce setki rowerów faktycznie, nawet starych 10-15 letnich to Ty wiedzy nie potrzebujesz odnośnie serwisowania. Odnoszę wrażenie, że brakuje Ci typowo technicznej wiedzy. Ale ta techniczna wiedza to nie teoria, to smykałka, pomysłowość, po prostu myślenie jak z czym i co. Tego się nie nauczysz z kursów, albo to masz, albo nie masz. Powrócę do słynnego przegwintowania (a podobno masz fach ślusarza) - mechanik, czy to samochodowy, czy rowerowy, taki z krwi i kości podumał by 5 minut i wiedział by co zrobić instyktownie. Ty tego instynktu szukasz w kursach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZieleniakRM napisał:

W jednym przypadku może się tego typu kurs przydać komuś kto już się zna. Serwis amortyzatorów, wtedy to jest oszczędność czasu i kasy.

Chyba można do tego dorzucić kurs serwisu piast wielobiegowych. Jak ogarnie  się współczesne konstrukcje to i ze starociami da radę. np z Sachs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kadirax napisał:

o prostym serwisie roweru 

No właśnie. I odnoszę wrażenie, że Twoje tematy i pytania to fake wakacyjny. Bo to co w sieci jest Ty wymuszasz tu pytaniami, a odpowiedzi jakie dostajesz to... linki do stron i filmów z netu. Nawet w temacie zaznajomienia się z tym co dostępne nie robisz pierwszego kroku, tylko czekasz na odpowiedź. Zatem co da Ci jakikolwiek kurs? Obstawiam, że nic, tak jak praktyka serwisowania setek rowerów wymusza na Tobie szukania... "kursu o serwisowaniu roweru". Absurd i tyle dla mnie. Kompletnie niezrozumiały absurd. Aż chciałbym zobaczyć co i jak serwisujesz, a bywam w Lublinie  1-2 razy w miesiącu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamilmozej napisał:

Chyba można do tego dorzucić kurs serwisu piast wielobiegowych. Jak ogarnie  się współczesne konstrukcje to i ze starociami da radę. np z Sachs

Raczej zacząłbym od tych prostych, od trójek do siódemek, obojętnie jakiej firmy, bo je można rozebrać łatwo dostępnymi narzędziami. Ja tak zaczynałem, poznałem zasadę działania tych mechanizmów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...