Skocz do zawartości

[Treking] kłopot z wyborem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich! 

Rozglądam się powoli za rowerem i coraz bardziej głupieje jaki po prostu wybrać. 

Zastanawiam się czy modele, które wam podam nadają się na wycieczki po 50 km i raz wczas na skróty przez polane lub las. 

Generalnie potrzebuje czegoś co za rok się nie popsuje, myślałem o takich modelach przy moim wzroście 170 cm :

  Romet wagant 7 2021, na mnie robi wrażenie, ale nawet nie wiem gdzie go kupić, boję się z internetu, bo ja sobie go nie złożę. 

  Unibike  Voyager GTS 2021 lub  Expedition GTS 2021, tutaj też bóg wie gdzie go kupić i czy naprawdę są aż tak bez awaryjne. 

  Kross trans 5.0 khaki 2021, Krossy ponoć mają słabe suporty więc co o tym myśleć, bóg wie co za łańcuch i czy opona ma wkładkę anty przebiciową?, mało tego gdyż tutaj zero problemów żeby nabyć ich rower. 

Pomożecie, bo naprawdę nie jestem znawcą, ale jakąś tam mikro wiedzę mam lecz to za mało, na pewno dobrze było by mieć [przerzutka tylnia] Shimano Daore i dobry suport nie mówiąc już o dobrych oponach. 

Jeśli coś przekręciłem to przepraszam bardzo, pozdrawiam 👋 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem o co pytasz . Wszystkie wybrane przez ciebie rowery są ok . Ich ceny różnią się nieco i podobnie jest ze specyfikacją . Im droższy tym lepszy . Musisz zdecydować czy chcesz hamulce V czy tarczówki . Z ,,Vkami " dostaniesz 24 biegi które są wystarczające do turystyki . Rowery z tarczówkami mają  27 biegów . Wszystkie na papierze wyglądają co najmniej przyzwoicie , na żadnym nie jeździłem . Osobiście popieram kupowanie w sklepie i może od tego zacznij . Idź albo dzwoń i jedź do sklepu/sklepów i patrz co jest dostępnego .

 

Edit - pomyliłem się z tą zależnością ilości biegów i hamulców . Moim zdaniem jeśli nie ważysz 100kg i nie zamierzasz jeździć w górach to Vki doskonale spełnią swoją rolę , a są łatwiejsze w serwisowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...