Skocz do zawartości

[Amortuzator] Suntour Auron 29 boost problem ze stukaniem po dłuższej jeździe


Calvoman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnośnie amortyzatora. SUNTOUR AURON 29 boost. Od nowości ma taką zajawkę, nie zawsze, ale bywa, że po dłuższych dość agresynych zjazdach, ale nawet bez hopek i podjazdach coś zaczyna w nim jakby stukać nawet po równej drodze. Albo czuć takie drgania wrrrrrrr w kierownicy. Paradoks polega na tym, że rower odstawiony na jakąś godzinkę i amor znowu działa jak nowy. 

W sklepie, gdzie kupiłem rower z tym amorem zrobili mi po kilku miesiącach wymianę oleju, jeszcze mówili że zrobili jakaś owijkę w środku dla bezpieczeństwa, żeby coś nie tłukło o coś. Niestety problem nadal się pojawia. Wczoraj 4 h kręcenia i zjazdów jakieś 1100 m przewyższenia I znowu na końcówce coś stukalo w amorze. Pracuje ok ale czuć pukanie przenoszone na kierownicę. 

Rower dałem na bagażnik. Jadę do domu autem 1 h. Wsiadam na rower pukania brak. Wszystko jak nowe. 🤔🤔 Wie ktoś co to może być. 

Jestem niestety dość ciężki waga ok 110 kilo, ale nie mogę schudnąć, bo w mojej dzielnicy niebezpiecznie być chudym 🤣🤣🤣. Jak ważyłem 99 tak samo się działo z amorem. 😎

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc. Jestem tu mowy, ale Kolega mi polecił Wasze forum. Jest tu podobno Pan Activia I wielu innych, którzy wszystko wiedzą o Suntourach. Super Niedzieli! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie. Po prawej stronie mam regulacje tego amora 1 do 5 i ktoś mi mówił że tak powinno się jeździć na 3, czy to prawda? I'm bliżej 5 tym jest miększa amortyzacja? Czy to regulować odnośnie ukształtowania terenu?  Dziękuję za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...