Skocz do zawartości

[Transport przyczepki rowerowej] Bagażnik samochodu jest za wąski


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

niebawem wyruszam na krótkie wakacje w których to naszym głównym zajęciem będzie jazda rowerem. W związku z tym zakupiłem belki mocujące i dwa bagażniki na rowery + przyczepkę rowerową dla dzieciaka. Wczoraj podczas próby zaśnięcia dostałem olśnienia, że ta przyczepka za cholerę nie wejdzie mi w bagażnik, i faktycznie rano pierwsze co szybka weryfikacja i moje przypuszczenia się potwierdziły, bagażnik za wąski (przyczepka ma długość ok 105 cm). Totalnie zawiodłem przy zamawianiu bo nie wziąłem pod uwagę tego podstawowego parametru, ale cóż zrobić? Pytanie czy ktoś ma jakiś patent jak mógłbym przetransportować ją np. na dachu? Może jakieś inne rozwiązanie? Auto to niestety nie za duża Astra J bez haka. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukaszDG

Sprawdz dokładnie czy przyczepka się nie rozkłada na mniejsze elementy. Przewozu na dachu bym nie ryzykował.

Żeby nie było, że się nie znam a wypowiem: jeżdżę z przyczepką Qeridoo 2-osobową no i oczywiście dwójka dzieci. Przyczepka składa się poniżej 3 minut do takiego gabarytu, że wchodzi do bagażnika bmw 1, oczywiście bez składania tylnej kanapy (dzieci też zabieram :D )

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem sporo kilometrów po Polsce i po Europie w rowerowym celu i naturalnie zawsze moje spojrzenie przyciągają rowery na samochodzie - na dachu, na klapie czy haku. Rzucam okiem na liczbę, rodzaj, jakość rowerów, sposób montażu, producenta i uchwytów, i rowerów...

... i nigdy, przenigdy, nie widziałem na dachu przyczepki :)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Mod Team

Wiem, że temat z przed pół roku, być może to zdjęcie Cię jakoś zainspiruje. Spakowani jesteśmy na tydzień czasu. Przyczepka  Qeridoo Kidgoo 2 os. też średnio wchodzi po szerokości bagażnika, tzn. musiałbym odkręcać rączkę i też się gimnastykować dlatego ja ją stawiam bardziej do pionu i opieram wtedy o tylną kanapę. Jedyne co muszę to wyciągnąć dwa zagłówki.  Na zdjęciu masz Fabię, więc Astra klasa wyżej uważam że powinna bez większych trudności "łyknąć" przyczepkę we wnętrzu bagażnika.

20210830_090546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co to za przyczepka? Ja kiedyś jeździłem z Thule Chariot złożoną i postawioną pionowo za fotelem kierowcy. Miałem trumnę na dachu z noclegownią (namiot, śpiwory i reszta), rowery na klapie, reszta w bagażniku. Wyprawa na 20 dni z własnym jedzeniem i ciepłymi ciuchami (Norwegia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...