Skocz do zawartości

[wybór rower] problem z wyborem roweru dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

1. W tym budżecie dobrego roweru nie kupisz . Kupisz przyzwoity albo inaczej mówiąc niezły .

2. Jak ktoś na forum napisał ,, w dzisiejszych czasach dobry rower to taki który jest w sklepie " . Czyli nie ma sensu przeglądać katalogów tylko trzeba iść do sklepu/sklepów i zobaczyć co w ogóle można kupić . Jak coś znajdziesz to podeślij linki do oceny .

3. Rozumiem że szukasz damskiego modelu . To niby oczywiste ale czasem kobiety czują się też dobrze na męskich rowerach . Zawsze warto się przymierzyć .

4 . Jakiego typu rower ? W zależności od proporcji lasu i asfaltu rower crossowy albo MTB . Crossowy będzie lepszy na asfalcie , MTB w lesie . Na piachach MTB będzie zdecydowanie lepszy .

https://www.liv-cycling.com/pl/rove-3-dd przykład roweru crossowego .

https://www.liv-cycling.com/pl/tempt-3 przykład roweru MTB .

Rozmiar ... duży . 19 -21 " . Zawsze trzeba przymierzyć .

Napisano

co do wyboru w sklepie to kiepsko zaopatrzone są  nas, jest Kross  - do tej pory miałam miejskiego krosa i po przejechaniu 39 km pożegnałam się z nim, ciężko na takie trasy. Jest Romet - ale tego raczej nie biorę pod uwagę. https://allegro.pl/oferta/kellys-spider-30-neon-lime-29-rama-l-21-10737162296https://allegro.pl/oferta/kellys-vanity-30-grey-kolo-29-rama-l19-10729701154 , https://allegro.pl/oferta/vanity-30-white-29-rama-l-10728282110 ,

mnie kusi lub https://motosport-gliwice.com/pl/p/Rower-Kross-Lea-6.0-SR-29-2021/1395

Napisano

Czyli wybierasz MTB . Kross jest słaby . Kellys Spider to męski rower i nie wiem czy rama 21" przy kołach 29" nie będzie za duża . Tzn moim zdaniem będzie . Damskie rowery Kellysa różnią się tylko kolorem . Mają mechaniczne tarczówki , to tak średnio . W dodatku ten biały jest droższy niż w oficjalnej sprzedaży -https://www.kellysbike.com/pl/xc-c915/vanity-30-white-29-p67971

 

Mariny o których pisze kolega to rowery crossowe . Czyli na węższych oponach .

Napisano

Nie martw się męski, damski. Rama typu damka to do jazdy w spódnicy. Siodełko może być damskie, ale mojej wielce kobiecej żonie pasuje męskie. Dalej producenci czasem dają do damskich węższe kierownice. Jak będzie niewygodna do łatwiej zwęzić niż poszerzyć. 

Napisano

Są OK, ale szukać zawsze warto. Z tych dla Ciebie to obstawiam 19 cali tylko Caledony to crossy, a Sowelo MTB, więc musisz przemyśleć to co napisał:

W dniu 13.06.2021 o 12:55, WaGiant napisał:

W zależności od proporcji lasu i asfaltu rower crossowy albo MTB . Crossowy będzie lepszy na asfalcie , MTB w lesie . Na piachach MTB będzie zdecydowanie lepszy .

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...