Skocz do zawartości

[Słabo hamuje] Nowa tarcza i słaba siła hamowania(SLX m665)


Hameti

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, slavi napisał:

A co to ma do materiału tarczy i nie hamowania? Ale niech będzie - Zee i zacisk ustawiony tak by łapał od krawędzi tarczy.

Nie wszystkie zaciski ( a dokładniej kształt klocków) są kompatybilne ze wszystkimi tarczami. No ale u Ciebie kombinacja jest ok, myliłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zekker napisał:

Domieszkę?
To jest kanapka stal - alu - stal, a nie żadna domieszka.

A skąd wiesz co oni tam dali w tym procesie robienia tej cudownej kanapki? Coś jest nie tak, że te tarcze są najbardziej problematyczne. Też byłem na początku zachwycony bo wygląd i te sprawy. Ale w ciężkich bojach te tarcze u mnie spisują się kiepsko. U mnie owszem świetnie hamują nie powiem ale znowu są tak pokrzywione, że byle hamowanie i mam ocieranie o klocki. Mam też te tarcze RT 64 jak na zdjęciu cięte laserowo i jest perfekcyjnie. A znowu są tarcze jak na samym dole z fotki od Chinoli wytłaczane i też coś z nimi jest nie tak. Jednym pasują a drugim nie. Pokręcona firma kombinuje jak koń pod górę z byle powodu. Sam fakt albo wycinania laserem lub tłoczenia przy tej samej tarczy to jakiś psychiczny odchył. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tyfon79 napisał:

że byle hamowanie i mam ocieranie o klocki

Tarcze ice-tech są bimetalowe. Ali i stal mają różne współczynniki rozszerzalności cieplnej. Nagrzewa się - powstają naprężenia wynikłe z tej różnicy, Chłodzi się - nie wraca zawsze do tego samego ustawienia. Nic tutaj magicznego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tyfon79 napisał:

A skąd wiesz co oni tam dali w tym procesie robienia tej cudownej kanapki?

A skąd wiesz co dają w standardowych tarczach?

Na oryginalnych klockach shimano z tymi 86 nie miałem problemów. Nawet po zmianie zacisku na nowszą wersję slx, mimo piszczenia (prawdopodobnie były już zużyte), to nadal poprawnie hamowały. Jedynie z zimnymi Jagwire było słabo, a na zimno i mokro to wyły wniebogłosy.

Być może zbyt łatwe trasy robię i mimo zbyt częstego siedzenia na klamkach na zjazdach nie miałem poczucia, że zaczynają wysiadać.

6 godzin temu, uzurpator napisał:

Tarcze ice-tech są bimetalowe. Ali i stal mają różne współczynniki rozszerzalności cieplnej. Nagrzewa się - powstają naprężenia wynikłe z tej różnicy, Chłodzi się - nie wraca zawsze do tego samego ustawienia. Nic tutaj magicznego nie ma.

Aluminiowy rdzeni nie powinien powodować wyginania się tarczy, chyba że będzie osadzony niesymetrycznie, powierzchnie cierne nierówno się zużywają.
Nie kojarzę, żeby mi się jakoś mocniej gięła niż inne czysto stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dają zapewne jednolity materiał a nie kanapkę bo widzę, że słowo "domieszka" robi furorę. Tak wiem jak to wygląda bo raczej nie miałem na myśli tego co wam się wydaje. Co do meritum jak pisałem te tarcze sprawiają masę kłopotów. Ja mam proste podejście do tematu i albo coś działa i jest proste albo nie. U mnie proste nie są i niestety załatwiła je termika po zjazdach a nie tak miało być. Nie mam tego problemu ze zwykłymi tarczami więc siłą rzeczy już nigdy z kanapki nie skorzystam. Co jest przyczyną nie wnikam i nie mam zamiaru się z tego doktoryzować. To miały być super tarcze na super warunki i się zawiodłem. Z tego co tak pobieżnie się zorientowałem sporo tego co widać z XT to pozornie RT 86 a jak się przyjrzeć dokładnie to pisze RT76 czyli pełna stal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo dyskusji czy to stop czy kanapka to wrzucam niżej fotki z bliska. Jak dla mnie to ewidentnie inny materiał na zewnątrz, a inny w środku. Co do krzywienia się tarczy to potwierdzam, po rozgrzaniu co zaciśnięcie hamulca tarcza ocierała w inny sposób. Ale wszystko się uspokaja po kilkunastu sekundach jak tarcza ostygnie. Jest też opcja że to nie tarcza się krzywiła, a po prostu jeden tłoczek w 10 letnim zacisku M665 nie chce się cofać po mocnym rozgrzaniu, ale nie mam jak tego sprawdzić.
A co do klocków to zamówiłem czerwone kool stopy, mam nadzieję że będą ok.

RT86.jpg

RT862.jpg

Edytowane przez Hameti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...