Skocz do zawartości

[Zdrowie] Problem z oddychaniem i słaby puls


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich,

Chciałbym zasięgnąć opinii czy ktoś może zetknął się z podobnym problemem. Otóż po dłuższej przerwie zimowej, około miesiąca odnowiłem treningi kardio. Jeżdżę już regularnie od 6 lat w sezonie średnio 1000-1500 km. Ostatnio bardzo zaniepokoił mnie fakt że po zrobieniu około 15 km średnim tempem 20-30km/h max, łapie mnie jakaś niekontrolowana zadyszka, tylko nie taka, że nie mogę oddychać tylko coś w rodzaju zachłyśnięcia się powietrzem, jakbym nie mógł wessać powietrza do płuc, trwa to około 1-2 sekund i bardzo się tym stresuję, dopada mnie to szczególnie jak jadę pod górkę i muszę się bardziej wysilić, nadmienię jeszcze że normalne moje tętno spoczynkowe  waha się od 80-90, a po takiej trasie na zegarku praca serca spada do nawet 55. Niestety w zimie trochę się zaniedbałem, piwo i słabe odżywianie, ponieważ przytyłem około 5 kg, jednak przez 1,5 miesiąca spadłem już 4kg.( wzrost 169cm, waga obecna 83kg)

Proszę o radę czy to efekt nietrenowania, wagi czy może udać się do lekarza i zrobić jakieś specjalne badania. Fakt, że mnie tak zatyka, nigdy tak nie było, mega mnie stresuje i od razu czuje przypływ adrenaliny co nie ułatwia sprawy. Mam takie uczucie jakbym miał dostać zawał serca, przez co zsiadam z roweru i boję się na niego wsiąść.

pozdrawiam

Bartosz K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak jak moja forma była pod psem a ja atakowałem podjazdy jak wściekły. Lżejsze przełożenie i rozkładaj siły a nie dawaj tak, żebyś na szczycie musiał się prawie zatrzymać, tylko tak abyś w miarę wypłaszczania przy szczycie mógł przyspieszyć. Jeździj spokojniej, dawaj organizmowi odpocząć po trudniejszej jeździe a poprawa przyjdzie z czasem. 

Jesteś pewien, że tętno spoczynkowe masz 80-90?  Weź chłopie odpocznij przez kilka dni i zmierz rano po obudzeniu.

Tak jak wyżej: konsultacja lekarska by się przydała a jak chcesz zrzucać kilogramy to chyba lepiej nie katować się wysiłkowo tylko jeździć lżej ale za to długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.05.2021 o 15:12, KiLL4r napisał:

Fakt, że mnie tak zatyka, nigdy tak nie było, mega mnie stresuje i od razu czuje przypływ adrenaliny co nie ułatwia sprawy.

Dwa razy się z czymś podobnym zetknąłem - wyglądało to na hiperwentylację wywołaną nadmiernym wysiłkiem (+ sprzężenie zwrotne wywołane paniką) - raz był to (zbyt) długi wypad rowerowy po zimie, drugi raz - zbyt ambitne podejście w górach.

Cytat

Szukaj pomocy w internecie, super pomysł.

Alternatywą jest teleporada ;) Ale fakt, lekarz to lekarz :)

Miałem teleporadę z ortopedą więc nic mnie już nie zdziwi.

A na serio - jeśli Kolega ma faktycznie obawy to jednak lekarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...