Skocz do zawartości

[opony] Czy zmiana ma sens?


Piotrkl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam rower MTB rockrider, ma on oryginalne opony Hutchinson PYTHON 29x2.10 (700x54C) 54-622. Obręcze ETRTO 622x19c. Myślę nad zmianą opon na CONTINENTAL Double Fighter III. Jeżdżę głownie po asfalcie lub utwardzonych drogach w lesie. Czy taka zmiana opon przyniesie odczuwalną różnicę czy jest to gra niewarta świeczki? Za odpowiedź z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na zmianę siekierki na kijek. Zwijany Python jest ćwierć kilo lżejszy niż drutowy Double Fighter. Dodasz pół kilo masy wirującej do roweru. Poza tym ten python nie ma jakiegoś mega agresywnego bieżnika. I jeszcze jedno - opory w dużym stopniu zależą od konstrukcji wewnętrznej opony. Dobre i lekkie gumy toczą się lżej (chyba, że decathlon dał do roweru jakąś ciężką wersję Pythona). Jedna różnica na pewno - taki continental dłużej pożyje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem. Najchętniej założyłbym Continental Speed King Racesport ale cena trochę zaporowa(chyba że naprawdę warto). Czy zna ktoś opnę bardziej gravelową w rozmiarze 29 w cenie około 100PLN? Wszystko co ja znalazłem jest bardziej terenowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 i 29 cali to ta sama średnica obręczy. Różnica wynika z innych szerokości opon.  Zwróć uwagę na szerokość twoich obręczy. Jeśli maja ponad 25 mm to ograniczają stosowanie turystycznych rozmiarów (typu 35 mm). Ten speedking to już szybka będzie. Jaki chcesz rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wojcio napisał:

.  Zwróć uwagę na szerokość twoich obręczy. Jeśli maja ponad 25 mm to ograniczają stosowanie turystycznych rozmiarów (typu 35 mm).

W pierwszym poście autor podał że ma obręcze 622x19...

Ale czy opony 35mm w takim rowerze mają sens ? Moim zdaniem nie ale każdy ma prawo do swojego zdania ...

Od razu zamiast amortyzatora załóż sztywny widelec, albo lepiej kup rower odpowiedni do warunkach w których jeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam jakiejś szybszej opony, co do rozmiaru to chciałbym coś węższego. Myślę że 1,75 będzie w sam raz. Obręcze mam dętkowe, dziękuje za propozycje ale z uwagi na brak doświadczenia i niewiedzę wolałbym się nie bawić z zalewaniem. Rower chciałem zmienić jednak przez braki w sklepach stwierdziłem że wymiana poczeka a na ten sezon trochę doinwestuje stary rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...