Skocz do zawartości

[wybór] Continental CrossKing czy Pirelli Scorpion m


pjsz

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Safar napisał:

Różnicy w oparach toczenia pomiędzy race kingiem a ikonem nie czyłem. 

 

Niektórzy nie lubią laboratoryjnych testów stawianych oporów, ale co tam. Wg testu przy tym samym ciśnieniu Race Kingi RaceSport mają 20W, Mezcale G+ 21,6W, Race Kingi zwykłe zwijane 24W a Ikony w topowej wersji MaxxSpeed 27,6W. No to zwykłe zwijane ile mają, 30? 35? 

 

10W różnicy nie poczujesz ruszając, przyspieszając czy cokolwiek. Ale poczujesz patrząc na licznik i po przejechaniu jakiejś swojej trasy znanej na pamięć - po średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bogus92 napisał:

Używałem i naprawdę nie widzę jej w błocie i na mokrym. Zwyczajnie ślizga się.

To w takim razie jest to słaba opona, jak przy taki wielkiej kostce i bieżniku nie trzyma w trudniejszych warunkach. Przy rozmiarze 29x2,25 waga 900g to już skrajny wynik, przekreślający ją przy wyborze w moim przypadku.

Co do watów w oporach toczenia, to trochę tak jak z ramami. Dobre alu waży niewiele więcej niż Carbon, a różnica w jeździe ogromna ;). Ja nieźle pamiętam Ikona, fajnie latał po suchych i twardych szutrach. Przesiadłem się na niego ze zwykłego zwijanego Cross Kinga i była duża różnica. Teraz kręcę na B-Trail / Jack Pro i jestem mega zadowolony, zobaczymy jak będzie na jesiennym błotku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...