Skocz do zawartości

[wentyl] Jak napompować oponę z cienkim wentylem


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, tytuł trochę click baitowy, ale faktycznie mam kłopot z napompowaniem opony z prestą. Wydawać by się mogło że problem z natury tych prostych ale gdy w grę wchodzi dętka z Deca + docelowe ciśnienie ok 7bar to temat zaczyna być irytujący.

Dętka posiada wentyl jak na zdjęciu:

D+TKA+ROWEROWA+700x23+32+Z+WENTYLEM+PRESTA+48+MM.webp?f=1000x1000

Ma niewielki gwint na górze, a niżej jest zupełnie gładka. Średnica tej gładkiej części jest większa lub taka sama jak gwintu. Problem pojawia się gdy dochodzę do trochę większego ciśnienia (pomijam już sam fakt braku nakrętki blokującej na obręczy). Po każdym "dmuchu" głowica pompki rozszczelnia się i dalej dmucham w eter. Prawdopodobnie głowica spada z tej gładkiej części i wentyl się zamyka. Pompka to jakaś podłogówka SKS, spokojnie ogarniająca takie ciśnienia, posiadająca głowicę 2-otworową zamykaną dźwignią. Owinięcie wentyla taśmą izolacyjną trochę pomaga, ale brzydko wygląda. Może macie jakieś inne patenty na pompowanie przez ten wentyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana dętki na coś cywilizowanego lub właśnie adapter.

Ja stawiam na numer dwa, bo dzięki temu unikasz sytuacji gdy sam zawór się krzywi. Niestety jest to nagminna sytuacja z Prestą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Zmiana dętki na coś cywilizowanego lub właśnie adapter.

Ja stawiam na numer dwa, bo dzięki temu unikasz sytuacji gdy sam zawór się krzywi. Niestety jest to nagminna sytuacja z Prestą.

Nie każda obręcz łyknie większe niż Presta (u siebie w shimano mt musiałem rozwiercać ;) )

 

@grzybu j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...