Skocz do zawartości

[Licznik] Wybór licznika Sigma vs inne


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Wszyscy :D

Do tej pory byłem "szczęśliwym" posiadaczem Sigmy 1609.
Dla tego w szczęśliwym w cudzysłowiu... bo gdy kupowałem go w swoim przedziale cenowym do 200/250zł był najlepszym tym co można było kupić.
Z tym że... ze względów budżetowych nie zdecydowałem się na dokupienie czujnika kadencji (licznik i gniazdo pozwoliłby na dokoptowanie tej opcji).

Teraz po latach i drugiej wymianie gniazda oraz "starciu" srebrnej farby z licznika, stwierdziłem że czas na nowe.

Jazda głównie MTB, czasami jakaś jazda na czas, lub średnią prędkość. (miasto/las)

I stąd właśnie ten post i prośba do społeczności o pomoc w wyborze.

BUDŻET: sądzę że max 400zł (nie jeździłem parę lat i nie wiem czy znowu wrócę do jazdy po 1k km miesięcznie i więcej... więc droższe na razie odpada)

Co do funkcji GPS... to z miłą chęcią chciałbym śledzenie trasy, ale prędkość to wolałbym z czujnika aby była (troszkę po lasach jeżdżę).

Mile widziana także funkcja pomiaru pulsu.

Z chęcią chciałbym kadencję w funkcjach mieć.
 

Parametry podstawowe jakie powinien mieć licznik (przynajmniej te miała Sigma1609):
- aktualna prędkość
- średnia prędkość
- porównanie prędkości aktualnej ze średnią
- dystans "dnia"
- dystans całkowity
- czas jazdy
- temperatura
- podświetlenie

To co powyżej ma praktycznie każdy licznik.

Mnie natomiast interesuje coś więcej, a mianowicie:
- przesyłanie danych z licznika na telefon (w ten sposób załatwiałem poprzednie liczniki, że wyjmowałem je z gniazda aby spisać dane, więc teraz chce tego uniknąć) - Bluetooth lub NFC...
- mile widziane więcej niż dwie wyświetlane wartości na liczniku (poza np. prędkością i dystansem, aby wyświetlało więcej danych)
- mierzenie pulsu
- czy są jakieś liczniki, które mają (lub można ustawić jakieś dłuższe podświetlenie? (kiedyś brałem udział w night riding - jazda z określoną prędkością po lesie w nocy - i chcę do tego wrócić)?


Zastanawia mnie też czy jest (i jak duża by była) różnica pomiędzy firmowymi licznikami z pod znaku:
- Sigma vs Kellys vs Kross?

Jest w stanie się ktoś wypowiedzieć odnośnie liczników:
- Cycplus M1 
- Meilan M2
- MEILAN M4
- GPS Magene C406
- GPS iGPSport iGS50E
Skąd one się wzięły (chińczyki)?
są coś warte?

Generalnie rozpatrywałem na razie Sigme 16.16 oraz BC 23.16, ale może dokładając kasy znajdę coś lepszego?



 

Edytowane przez BodzioBDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do tego tanie Brytony, Giant Neos. Masz za około 350 zł liczniki z gps z zapisem śladu wycieczki, możliwością o rozbudowę w czujniki kadencji, pulsu, prędkości. Samodzielnie też działa bez żadnych czujników w oparciu o GPS. To bardzo fajna funkcja- przekładasz między rowerami. 

Ja osobiście mam Gianta i jestem mega zadowolony. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Cycplusa M1 i generalnie dla mnie jest wystarczający. Dane z niego przesyłasz przez aplikacje XOSS przez BT i wszystko leci na strave jak należy. Co do łączenia go z czujnikami to mam podlączony czujnik prędkości i kadencji i pulsometr a można jeszcze na spokojnie podłączyć go z pomiarem mocy. Czujniki można łączyć tylko przez ANT+ co jest pewnym ograniczeniem. Co do funkcji to jest podswietlenie, dystans dnia, całkowity, temp, ilość metrów pod górę, czas jazdy i tyle, nie pokazuje średniej prędkości. Ustawienia Cycplusa są upierdliwe ponieważ żeby cokolwiek zrobić w ustawieniach trzeba włączyć instrukcje ale jak za 150zł to wydaje się dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 17.03.2021 o 10:22, Setorix napisał:

Posiadam Cycplusa M1 i generalnie dla mnie jest wystarczający. Dane z niego przesyłasz przez aplikacje XOSS przez BT i wszystko leci na strave jak należy. Co do łączenia go z czujnikami to mam podlączony czujnik prędkości i kadencji i pulsometr a można jeszcze na spokojnie podłączyć go z pomiarem mocy. Czujniki można łączyć tylko przez ANT+ co jest pewnym ograniczeniem. Co do funkcji to jest podswietlenie, dystans dnia, całkowity, temp, ilość metrów pod górę, czas jazdy i tyle, nie pokazuje średniej prędkości. Ustawienia Cycplusa są upierdliwe ponieważ żeby cokolwiek zrobić w ustawieniach trzeba włączyć instrukcje ale jak za 150zł to wydaje się dobrym wyborem.

A czy mozna do niego wpisac dystans,który przejechałem do tej pory?Poważnie myślę o tym modelu,byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo po budżecie cycplus albo bryton rider 15, rider 15e, 320e....sprawdzone niedawno na własnym przykładzie. W każdym dokupić musisz opaskę hr, czujnik kadencji i prędkości choć ja w gravelu jeżdżąc po lasach używam prędkości po gps. O Brytonie powiedzieć mogę tylko, że apka działa bardzo poprawnie, licznik w podstawowych funkcjach konfigurujesz z pozycji licznika, rozkład ekranu już z pozycji smartfona. Możesz też używać przez PC, ale wówczas licznik trzeba podłączyć kablem. Wszystko działa szybko i sprawnie podobnie na transfer do stravy. Bateria poezja. Do tej pory jedyny mankament jaki zauważyłem to problem z parowaniem z tabletem. Tablet Samsunga działa bardzo sprawnie, natomiast tablet lenovo nie jest urządzeniem dopuszczonym do aplikacji i nie idzie jej zainstalować na tablecie. Trzeba używać jako apki pod PC. Po przerzuceniu na telefon, wszystko jest widoczne też na tablecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maszkara72 napisał:

Jeśli chodzi o mnie,to na 95% jestem zdecydowany na cycplus m1..Dla moich potrzeb spokojnie wystarczy

Ogólnie to mogę ci powiedzieć, że oprocz aplikacji xoss to ten licznik sobie bardzo fajnie radzi tak na codzien. Zawsze szybko wylapuje czujnik kadencji i predkosci, pasek hrm z decathlonu i direto xr. I ja go polecam aczkolwiek widze jego wady w postaci tej apki, braku sredniej predkosci podczas jazdy, braku % nachylenia (pokazuje tylko elevation gain) ale nie wiem czy te wady są warte doplacenia do czegos renomowanej firmy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wkg napisał:

Brak średniej prędkości ? To zupełnie dyskwalifikuje ten "licznik". Chwilowa prędkośc jest potrzebna jak zającowi dzwonek. 

tak, nie pokazuje sredniej predkosci ale w zasadzie zalezy kto do czego uzywa licznika bo dla mnie to glownie wyswietlacz tetna i mocy a nie sredniej ale wole napisac bo wiem ze wiele osob lubi na nia patrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...