Skocz do zawartości

[5000-6000zł] mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Potrzebowałbym roweru (rowerów) w podanym przedziale cenowym. Rowery miałyby być przeznaczone na nagrody. Zatem pewne wymogi - jak sądzę - będą ukierunkowane pod względem pewnej uniwersalności i pewnej specyfiki (znana firma etc.)

- 5-6 tysięcy / sztuka

- raczej jakiś Giant, Trek czy inny Scott (bardziej znane ogółowi marki domyślam się), niekoniecznie Kellys czy Kross (nic tym markom nie ujmując rzecz jasna). 

- koło... hmmm.. 27,5 bądź 29 cala, tu chyba dowolność (byle już nie 26)

- napęd - myślę, że jedna zębatka z przodu nie byłaby wskazana. Zatem 3 (są jeszcze takie?), a najlepiej 2 przednie przełożenia.

- jako, że nagrody - więc ta nagroda ma też ładnie wyglądać - kolorystyka bardziej chwytliwa, niż mniej chwytliwa ;). Wściekle czerwony byłby raczej lepszy niż szaro-bury ;).

 

Potrzebowałbym ze 2-3 modele do zaprezentowania. Zastanawiałem się, czy jednym z nich nie mógłby być jakiś full, ale z tego co pamiętam, 5-6 koła na pełne zawieszenie... to chyba jeszcze nie jest ten przedział. Bo rower powinien być, że tak powiem, dobry. Chyba więc hardtail'e zostają.

Przy okazji dowiedziałem się, że z racji tego syfu co to od ponad roku lata po świecie (covid), może być problem z większym zamówieniem jednego modelu. Zatem ewentualna dostępność też byłaby istotna. A potrzeba będzie finalnie 10 sztuk.

 

Drodzy forumowicze - cóż brać?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze nie prowadza hurtowni rowerów o ile się nie mylę. Takie pytanie do sklepów rowerowych - czy będą mieli możliwość zaoferowania 10 szt danego modelu od ręki. Skąd i jak my mamy wiedzieć? Wyślij tak postawione zapytanie do kilkunastu sklepów rowerowych i zobacz co i jak Ci odpowiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, o dostępność zapytałem przy okazji. Poza tym pytałem o kilka innych kwestii. O dostępność bez wątpienia zapytam w sklepach rowerowych, jak tylko ktoś będzie na tyle pomocny i poleci mi jakiś zgrabny model.

 

Tak się zastanawiam teraz jeszcze nad tymi przednimi przełożeniami. Gdy kupowałem swój ponad 2 lata temu (podobny zakres cenowy) - jedna zębatka z przodu nie była jeszcze tak oczywista. Teraz - przeglądając ofertę - widzę niemalże tylko rowery z tylnymi przełożeniami (w tej cenie), z przodu brak. Czy faktycznie już tak bardzo ucieka się od przednich przełożeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z rowerem jako nagrodą może być taki, że generalnie rowery masz w 4-5 rozmiarach w zależności od wzrostu jeźdźca. Więc tutaj trzeba by mieć taki deal, że rower do prezentacji i promocyjnych fotek jak najbardziej, ale jak już wyłoni się zwycięzców, to dopiero dla nich trzeba by zamówić konkretne rowery w odpowiednim rozmiarze. A z tym w tym roku może być już problem.

Poza tym jakiej marki nie wybierzesz, to w tym budżecie będzie już w miarę sensowny i solidny sprzęt. Więc można wybierać oczami (i dostępnością). 

Na fulla markowego to faktycznie za mała kwota, ale już przyzwoite hardtaile MTB lub crossy w ofercie ma prawie każdy. Tylko w przypadku rowerów MTB będzie to w większości napęd 1x. Takie czasy, że 2x ostało się już głównie w tańszych rowerach "górskich". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... już jestem mądrzejszy o tę kwestię - przy tej cenie brak przełożeń z przodu. Ale ok - skoro to teraz rządzi rynkiem, nie ma problemu.

Natomiast faktycznie problemem może być dostępność. Sklepy czekają na zamówienia, część zamówień nie dochodzi, terminy na przyszły rok...

Zatem kryterium dostępności wydaje się być podstawowym (jeśli nie jedynym). Wszystko więc czego potrzebuję - to np. "czerwony trek" albo "żółty scott"... Właśnie wybór oczami. No i ogólną znajomością marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Brak przedniej przerzutki to nie jest wada i nie należy tak tego postrzegać. Zwyczajnie od jakiegoś czasu odchodzi się od tego typy napędu i oferuje nieco prostszy w działaniu 1x.

Z rowerów "markowych" w tym przedziale cenowym z przednią przerzutką została chyba tylko Merida Big.Nine 500 Lite.

Niemniej w Twoim wypadku najważniejsza będzie dostępność i możliwość zmiany rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed zimą kupiłem dla żony Cannondale Trail SL 3. Myślę, że pod przedstawione wymagania to rower niemal idealny. Jedyny "minus" to jeden blat z przodu, ale tak jest teraz w większości, a jak przeliczyć przełożenia to dają w zasadzie identyczny zakres co np. 2x10 (mam taki rower i nie czuję różnicy)

- rower bardziej podchodzi pod XC, ale z nowszą geometrią (kąt główki 68 daje stabilniejsze prowadzenie)

-ma opcję montażu błotników i bagażnika oraz stopki, co dla rekreacji jest przydatne.

-moim zdaniem bardzo ładne czerwono-czarne malowanie, z ciekawym wzorem na ramie (ma taki wyczuwalny pod palcem wzór na kształt siatki topograficznej, bardzo fajnie wygląda na żywo)

-cena mieści się w przedziale

-blokada amortyzatora na kierownicy

-przygotowany pod opcję montażu przedniej przerzutki oraz opuszczanej sztycy

-znana marka

-koło 29 boost, mieści opony do 2.4 chyba

-z bajerów to ma zamontowany fabrycznie w przedniej piaście czujnik, łączący się z aplikacją Cannondale'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

W kwestii przerzutki - absolutnie nie wada. Po prostu pod koniec 2018 gdy kupowałem swój, rozważałem - czy przełożenie z przodu, czy brak. Asekuracyjnie wybrałem jeszcze wtedy z jednym przełożeniem.

I faktycznie nie ma już chyba co dyskutować. Co będzie dostępne - to będzie brane. O ile w ogóle coś dostępne będzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tv3 napisał:

Potrzebowałbym roweru (rowerów) w podanym przedziale cenowym. Rowery miałyby być przeznaczone na nagrody.

Nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem 😉 - a nie lepszym pomysłem byłyby jakieś bony szczególnie w dzisiejszych czasach? Nie wiem jakie są zwyczaje, ale ja wolałbym sam sobie coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...