Skocz do zawartości

[Lovelec Alkor] - świeżynka - tani czy dobry?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na etapie poszukiwań, a właściwie już zakupu mojego pierwszego roweru elektrycznego. Do tej pory tylko "analogi" i do pracy oraz mikro wycieczek - hulajnoga Xiaomi M365, mam zamiar wypróbować e-bike. Budżet ograniczony, ponieważ nie wiem czy sprzęt się sprawdzić w praktyce zwłaszcza, że posiadam inne środki transportu ;)

Moje max na tą chwilę to około 6 tyś złotych - MAX. 

W rodzinie posiadamy już rowerek od producenta Lovelec - natomiast jest to damka - totalnie inny typ roweru - po 3 latach bez najmniejszych zastrzeżeń - zaznaczam, że kwota też nie była jakaś zaporowa bo w 5 tyś złotych się mieścił. 

Myślę nad zakupem nowego modelu:

https://www.lovelec.pl/rowery/gorskie-elektryczne/gorski-rower-elektryczny-lovelec-alkor-rama-19

 

Natomiast jestem bardzo ciekawy opinii lub podpowiedzi co moglibyście polecić innego niż ten rowerek.

Rower najchętniej Crossowy, ale mały wybór w tym przedziale cenowym w ebike więc padł wybór na MTB. 

Z góry dziękuje za rzeczowe odpowiedzi, 

SZEROKOŚCI! 

Edytowane przez Lewson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z przykrością stwierdzam, że kupiłam rower Lovelec Triago Man,który wymagał naprawy po 300 km,  odwiezienia go do Cieszyna itd, ponieważ nikt w okolicy nie naprawia rowerów lovelec. Uznaliśmy że cóż, zdarza się. Wrócił po naprawie. Po kilku tygodniach rower odmówił pracy na wycieczce daleko od domu, na prostej drodze. Po telefonicznych ustaleniach z firmą w Cieszynie mąż- pechowy właściciel roweru- zawozi rower do sklepu, który sprzedaje rowery lovelec w Jaworznie, żeby kurier zabrał go do naprawy do producenta. Po kilkunastu dniach brak jakiejkolwiek informacji, kiedy kurier rower odwiezie. Pani, która odbiera telefon kontaktowy w Cieszynie, na pytanie, KIEDY  rower wróci, przyznaje, że nie wie, gdzie rower jest. Ze strachem myślę, że znajomych namawiałam na rowery tej samej firmy. Zamiast frajdy mamy kupę stresu.  Co mamy dalej robić? Przestrzegam przed kupnem w tej firmie. 2 razy w ciągu kilkunastu tygodni rower wymaga naprawy, firma traci zainteresowanie kiedy już rower sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po pięciu tygodniach przypominania się rower wrócił z Cieszyna, prawie w tym samym momencie zepsuł się drugi, damski, Komo. Radość trwała krótko, bo z drugiego, damskiego Komo zaczął spadać łańcuch przy nierównościach nawierzchni, zmianie biegów. Po zgłoszeniu reklamacji okazało się że sklep rowerowy który ma serwisanta nie potrafi usunąć usterki nawet po telefonicznych ustaleniach z serwisantem producenta. Drugi rower powędrował do czeskiego Cieszyna. Wakacje spędziliśmy na oglądaniu  mapek ze ścieżkami rowerowymi . Ze strachem myślę, że znajomych namawialiśmy na rowery tej firmy....To forum mam nadzieję służy nie wymianie uszczypliwości tylko informacji. Gdybyśmy znaleźli gdzieś opinie od użytkowników, pewnie zastanowilibyśmy się nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch spada z przodu. Rower na gwarancji, więc oddaliśmy do serwisu, który polecili nam w Cieszynie. Serwis jest w sklepie z rowerami elektrycznymi, niestety, nie dali rady usunąć usterki. Nie pomogła konsultacja telefoniczna serwisanta z serwisem w Cieszynie. Trzeba rower odesłać do Cieszyna. Kolejne tygodnie to pewnie potrwa.  Firmie się nie spieszy. Rower sprzedany, a myśli, że jak się sprzedało wadliwy/ skłonny do usterek rower to przynajmniej w ramach rekompensaty naprawa powinna być szybka, chyba nie zagościły u sprzedawcy.

Edytowane przez kacper1
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niestety obecnie osprzęt 8 biegowy to już tylko najgorszy sprzęt supermarketowy, albo masz krzywą tarcze z przodu albo kiepsko napięty łańcuch. Bo raczej nie chce mi się wierzyć że dali tarczę nie Narrow Wide choć objawy mogą na to wskazywać. Nie wiem jak jest tam mocowane tylne koło, może coś się przesunęło. Naprawa gwarancyjna powinna być wykonana w określonym czasie , jak nie zdążą to żądaj od sklepu w ramach rękojmi wymiany na wolny od wad lub zwrotu gotówki - tylko na piśmie z potwierdzeniem wpłynięcia na kopii. I następny lepiej droższy a lepszej firmy. A swoją drogą wydaje mi się że serwisant chyba trochę kiepski - rozumiem jakąś wadę w silniku, ale regulacja napędu nie powinna być większą sztuka - czy w analogu czy w elektryku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie przerzutki typu Acera, Alivio słabo sobie radzą z napędami z jednym blatem z przodu. Nie do tego zostały stworzone  😕W układzie 3x9 3x8 łańcuch był trzymany przez przednią przerzutkę. 
 

Nestety sprzedaje się rowery pod nazwą górskie które są górskimi tylko z nazwy i raczej nie powinno wyjeżdżać się poza asfalt i szutry.

Ponieważ sprawa nie jest oczywista i rower nie ma ewidentnej wady ja bym oddał rower do dobrego/ sprawdzonego serwisu rowerowego. Może trzeba dołożyć i wymienić przerzutkę tylną, sprawdzić przedni blat, długość łańcucha w ostateczności założyć napinacz/prowadnice łańcucha.

Szkoda nerwów na dochodzenie swoich racji z Czechami bo sezon jest krótki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...