Skocz do zawartości

[Upgrade roweru] mechanizm korbowy, kasety, przerzutki i manetki- pomoc w dobrze zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

janjanjan

Witam chciałbym wymienić kilka części w rowerze i moje pytanie dotyczy tego lepiej z 2 x 8 zmienic na 2 x 10 czy 2 x 11. Myślałem o przerzutce tylnej DEORE RD M - 6000 10 rz. albo XT Shadow RD M781 10 rz. lub 11 rz XT RD M8000 i wtedy do tego kasete jakąś dobrać. Druga zmiana to mechanizm korbowy na dwóch rzędach DEORE FC M6000 albo DEORE FC- M5100 i nie wiem czy jest jakaś zasadnicza różnica między tymi opcjami. Do tego przerzutka przód DEORE XT FD- M786 z obejmą. Co do manetek to chciałbym pomieszać lewą DEORE XT SL- M8100 + prawą DEORE SL M4100 z monitorkiem, czy będą te opcje ze sobą dobrze wspópracować? Co sądzicie o tym zestawieniu i co wybrać?

Odnośnik do odpowiedzi
grzesiowu

No piękny mix ... generalnie wymiękam ze swoim małym rozumkiem, ale jedna kwestia mnie zastanawia co to za idea żeby manetka do przedniej przerz była kilka klas lepsza od tej do tyłu?

Odnośnik do odpowiedzi
leejoonidas
2 godziny temu, janjanjan napisał:

Druga zmiana to mechanizm korbowy na dwóch rzędach DEORE FC M6000 albo DEORE FC- M5100 i nie wiem czy jest jakaś zasadnicza różnica między tymi opcjami.

Deore fc-m6000 ma w środku drążone korby czyli są one puste w środku a tym samym lżejsze, Deore fc-m5100 ma korby przetłoczone od wewnętrznej strony i będą cięższe. Deore fc-m5100 to odpowiednik korby Shimano mt-600.

Pod względem tylnej przerzutki najbardziej optymalnym wyborem jest m-6000 z wózkiem GS, przerzutka ta  działała w układach dziesięcio - jedenasto i dwunastorzędowych. 

Dla układu 2x10 może być kaseta 11-36 lub 11-40, dla 2x11 kaseta 11-40

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
janjanjan
18 minut temu, leejoonidas napisał:

Pod względem tylnej przerzutki najbardziej optymalnym wyborem jest m-6000 z wózkiem GS, przerzutka ta  działała w układach dziesięcio - jedenasto i dwunastorzędowych. 

Dla układu 2x10 może być kaseta 11-36, dla 2x11 kaseta 11-40

Czy dla 2x10: kaseta DEORE CS-M4100 11 - 42 10 rz. będzie działać z przerzutką DEORE M6000 ? 

Odnośnik do odpowiedzi
janjanjan
1 minutę temu, wkg napisał:

A jaka korba ? (ilość zębów)

DEORE M6000 36x26 2 rz.

Lub Deore M5100 też 36x26 2 rz.

Odnośnik do odpowiedzi
wkg

Z kasetą 11-42 podjedziesz wszędzie. Będzie trochę miękko na płaskim i z górki.  Teraz ceny powariowały - jeżeli napęd 11s będzie w podobnych cenach to weź 11.

Ale prawą manetkę weź XT - to najbardziej odczuwalny przyrost komfortu jeżeli chodzi o klasę sprzętu.

Odnośnik do odpowiedzi
leejoonidas

Tak, zdecydowanie najlepsza będzie prawa manetka z grupy XT.

Reakcja po naciśnięciu jest natychmiastowa, ale jest bardziej twarda w działaniu, wydaje dźwięk jak spust w pistolecie.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Yorgy01
      Przez Yorgy01
      Witam mam problem z przerzutka srama sx 12speed. Blokuje się na najwyższym biegu.

https://youtu.be/76Y78A3jtlE
    • Gość Paweł Jumper
      Przez Gość Paweł Jumper
      Witajcie!
      Nie znam się na tyle by ocenić sytuację i potrzebuję Waszej pomocy. 
      Czy urwanie załączonej w zdjęciu części przedniej przerzutki powoduje,że jest ona bezużyteczna? 
      Tak ocenił to serwis, a ja mam wątpliwości bo nie wydaje mi się ona niezbędna nie wykluczam,że jestem w wielkim błędzie
      Link do zdjęcia na dysku Google
      https://drive.google.com/file/d/1rFdwMGdw1TRkZK3jM-SJOvxBztnLIxWL/view?usp=drivesdk
      Dzięki i pozdrawiam
    • Szymon_exc
      Przez Szymon_exc
      Mam problem z doborem przerzutki .Rower cube aim sl 29 .Wygioł mi się hak przerzutki więc to wymieniłem na nowy .Chce Jeszce wymienić przerzutke na nową ,teraz mam Stary model Shimano Acera A chciał bym wymi3nic na nową I teraz pytanie czy nowa przerzutka shimano acera spasuje do tego haka .Chodzi o to czy ta nowa Shimano Acera będzie można ją wkręcić w ten hak I czy to bd pasowało???

• PanMarcinPL
      Przez PanMarcinPL
      Kupię przerzutkę MTB (idealnie pasuje Deore FD-M615-B) przednią na górny ciąg lub uniwersalny, Top Swing, obejma 34.9mm, na dwa blaty (2x10), pojemność minimum 12T, zęby górnej tarczy 38T. Pod manetki SL-M6000.
      Stan minimum bardzo dobry bez luzów i uszkodzeń lub nową.
    • Kanister
      Przez Kanister
      Cześć,
      Mam następujący problem z przerzutką SRAM Rival 10s. Górne kółko przerzutki a zarazem cały wózek jest przekoszony względem kasety*. Powoduje to nieprawidłowe działanie koronki 11t natomiast na na reszcie kasety nie ma żadnych problemów i napęd działa prawidłowo. Podczas regulacji mam wrażenie jakby sprężynie brakowało siły aby podciągnąć koronkę o te 0.5mm pomimo wolnego miejsca do ogranicznika.  Rower Boardman Team Carbon. Sprzęt był już wcześniej w serwisie ale nie bardzo sobie z tym poradzili.
      *Na wyższych koronkach przerzutka wydaje się prostować

1) Prostowałem hak (przyrządem do tego celu)
      2) Zmieniłem hak na nowy
      3) Regulacje limitów, śruby H, napięcia linki itp - nie pomaga
      4) Za długi łańcuch?
      Poniżej załączam kilka zdjęć przedstawiających problem - widok z góry, duża-duża koronka, okolice haka przerzutki (Rower kupiłem używany, poprzedni właściciel coś kombinował w okolicy haka i widać jakieś ślady po (naprawie?) aczkolwiek koło układa się w widełkach prawidłowo.
      Pozdrawiam,

• Dodaj nową pozycję...