Skocz do zawartości

[stacjonarny rower treningowy] jaki wybrać


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie/używacie jakiś rower treningowy godny polecenia? W sumie nie do końca wiem czy jest różnica pomiędzy trenażerem a rowerem stacjonarnym, treningowym itp. Chodzi mi o taki niezależny/wolnostojący, w układzie pionowym, a nie taki z którym używa się normalnego roweru. W każdym razie mój stacjonarny po kilkunastu latach, wielu wymianach, dziwnych awariach i dziesiątkach tysięcy wirtualnych kilometrów planuję już zmienić. Koniecznie musi być taki z oporem magnetycznym, z możliwością podpięcia telefonu/tableta i sterowania poprzez apki by móc je spiąć z AndroidTV i jeździć/trenować "na telewizorze", tak jak np. na Kinomap. 2000-3500PLN więc pewnie nie jakiś super markowy. Zastanawiam się nad tym poniżej, w sumie nawet markowy tylko nie wiem jeszcze czy można nim sterować za pomocą popularnych apek choć coś tam na załączonym filmiku widać, ale tu czekam jeszcze na odpowiedź.

 

https://www.sport-shop.pl/rower-magnetyczny-programowany-570u-schwinn-p-59023.html

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet kilka, ale nie ma mowy o taskaniu do salonu z garażu brudnych rowerów. Musi to być stacjonarka, także po to by nie zużywać napędów w tych zwykłych. No i wygodniejsza pozycja np. do oglądania TV czy przyzwyczajenie. Obecna stacjonarka służy prawie 20 lat, choć przeszła i ukręcenie i naprawianie litej osi suportu ;-). Kurde teraz jak poszukałem to znalazłem nawet w tych pieniądzach parę Kettlerów, ale słabo z dostępnością. Nic nigdzie cholera nie ma. A zacząłem szukać po modelach kompatybilnych z Kinomap jakie można znaleźć wg listy poniżej. Problem tylko z tym że marek od groma a ja znam tylko Shwina i Kettlera z tych jakie widzę u nas po e-klepach. A ta akurat apka bo widziałem i wyjątkowo mi się spodobała idea jazdy po filmiku jaki ktoś nakręcił.

 

https://www.kinomap.com/en/compatibility/type-bike/platform-android

 

 

https://medical4u.eu/sklep/fitness/rowery/rower-magnetyczny-kettler-model-giro-c3-z-funkcja-bluetooth/?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&utm_campaign=GMC_free

https://www.morele.net/kettler-rower-magnetyczny-giro-c3-7689-300-1538698/

http://www.sportshop24.pl/kettler-rower-treningowy-ride-300-p-1311.html

 

 

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli poważniej. Nie stertuję w żadnych zawodach, nie traktuję tego jako treningu. Na zwykłym rowerze robię a właściwie robiłem przed home officem ok 8000-9000km rocznie. Teraz brak jazd co dzień do odległej roboty tam i wewte przez Rzym na Krym i realny kilometraż mi spadł, ale coraz więcej spalam kalorii na stacjonarce, tak ok 45 codziennego bardzo intensywnego ruchu przed TV. Dlatego żadne spinningi mnie nie interesują, choć nie do końca rozumiem różnicę, czy chodzi o takie niby ostre koło czy to tylko kwestia pozycji i tam wagi zamachu?

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezależnie czy traktujesz to poważnie , czy nie (dla każdego oznacza to co innego) to zdecydowanie kup rower spinningowy. O niebo lepsza pozycja i możliwość odwzorowanie realnej pozycji ze zwykłego roweru, bardziej naturalny ruch i opór.  Obecnie trzaskam na trenażerze, ale przez wiele lat do sezonu przygotowywałem się na rowerze spinningowym i jeśli miałbym miejsce w domu to chętnie wróciłbym do tego rozwiązania. Poszukaj jakiegoś fajnego spinningowego. Niestety nie znam wirtualnych modeli, ale wiem, że ludzie parują zwykłe trenażery np.: ze Zwiftem poprzez dodatkowe czujniki prędkości, kadencji i antenę ant+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mentos napisał:

Mam nawet kilka, ale nie ma mowy o taskaniu do salonu z garażu brudnych rowerów. Musi to być stacjonarka, także po to by nie zużywać napędów w tych zwykłych.

To ja jadnak bym radził wypozyczenie prawdziwego trenażera na kilka dni, sparowanie ze Zwiftem czy Rouvy choćby po to, żeby się przekonać. Dużo jeździsz - choć zobacz. 

Masz kilka rowerów - jeden umyj i wstaw. Napęd ? Trenażer ma swoją kasetę, od czasu do czasu zmieniśz łańcuch i blat - wszystko się zużywa. 

Tu masz wiarygodne zestawienie i rekomendacje trenażerów, o wynalazkach o których piszesz nikt nie słyszał :( Porządny rower treningowy to fura kasy :/

https://www.dcrainmaker.com/2020/11/smart-cycle-trainer-recommendations-guide-winter.html/

Weź normalny trenażer smart - mój typ to Kickr Core. W Direto ludzie zgłaszają problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower spinningowy - jeśli masz możliwość pójścia na siłkę to idź i będziesz wiedzieć czy to to. Dla mnie jest to fajne rozwiązanie ale jeśli orze się interwały, do "normalnej jazdy" po trasach z filmami trenażer interaktywny. Na rynku niewiele jest rowerków interaktywnych a spinningowych chyba ani jednego. Z tych co podałeś to jakoś żaden mi się nie widzi bo pozycja kanapowa.

2 godziny temu, Mentos napisał:

nie ma mowy o taskaniu do salonu z garażu brudnych rowerów.

To nie taszcz. Zrób jak napisał kolega wkg albo kup najtańszy, sprawny rower w okolicy, wyczyść, załóż nowy napęd, coś taniego 7-8b i wystarczy na kilka tysięcy km. Drugi sezon tak jeżdżę na 2x7 i nie mam kompleksów.

 Do tego przyda się jeszcze platforma bujająca (rocker plate). Taki wynalazek bardzo poprawia komfort.

Kinomap już znasz, sprawdź jeszcze RouvyBigRingVRFulGazOpen Road - ten jest darmowy. 

Teraz, wkg napisał:

trenażer smart - mój typ to Kickr Core. W Direto ludzie zgłaszają problemy

Mała uwaga nie tyle smart co interaktywny (bo z samego opisu można się naciąć). Wahoo jest dobre ale też zdarzają się problemy, jak i z każdym innym trenażerem bo chyba ciągle ten wynalazek jest w fazie beta. Od października mam Direto XR i jestem mega zadowolony. Z Elite były głównie problemy z pierwszą serią Suito przez źle wyważone koło ale smród się ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Direto sa jeszcze kłopoty ze zrywającym się paskiem - opisywane tu na forum.  Wahoo Kickr w fazie beta ? :D No daj spokój. Ja wybrałem Kickra ze względu na największą kulturę w interwałach opisywaną przez DCRainmaikera. Potwierdziło sie w 100% - pracuje płynnie jak masło nawet przy skokach z 50 do 300 % FTP.

Może Direto XR już jest poprawione. W każdym razie to pozom Kickra Core - wyższa strefa stanów średnich : )

 

Teraz, Mr. Dry napisał:

A w końcu wszyscy lądują na Zwifcie :D

 

Teraz, Mr. Dry napisał:

Mała uwaga nie tyle smart co interaktywny (bo z samego opisu można się naciąć).

Racja

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że macie jakieś treningowe/zawodnicze skrzywienie ;-). Ale nie ma co mnie przekonywać do trenażera bo dla mnie to najgorsza opcja. Wiem, istnieje, widziałem, ale jak dla mnie to nieporozumienie. Abstrahując już od brudu nie będę się z kobitą kłócił, że więcej miejsca na to potrzeba, że hałasuje toto bardziej,  że wygląda w salonie gorzej niż taki czarny, zwarty, nie rzucający się pionowy treningowy rowerek. Tak szukam też wg koloru - czarny/szary bez oczonych wstawek. Ma stać w kącie i się nie rzucać w oczy. Muszę tylko rozczaić czy się jednak nad tym spiningowym faktycznie nie zastanowić (w sensie gdzieś spróbować), bo nie widzę tu wielkiej różnicy w założeniach. Jedyne co mnie martwi to jak ktoś wspomniał kiepskie połączenie z apkami. Mnie zależy by profil trasy z apki wpływał na sterowanie obciążeniem stacjonarki no i by jechać po jakiejś tam wirtualnej trasie bo mi się to bardzo spodobało - to jest bezwzględny mus. No i do takiego kręcenia wcale mi nie zależy na pochylonej bardzo pozycji, bólach krzyża itp. Tu akurat wolę bardziej wyprostowaną. No wicie rozumicie - szosówki, zawody, tfu golone łydy, krosiwa, pozycja z tyłkiem wyżej niż broda itpitd to nie moja bajka. MTB które jeżdżę od już prawie 30 lat, praktykuję dla przyjemności. Taka tam górska czy nawet jurajska exploracja wszelkich ścieżek, szlaków, trudne zjazdy, podjazdy itp. Teraz takie szlajanie się po górach zwą ęduro. Dlatego też lubię normalną, lekko pochyloną, wygodną pozycję na rowerze. No i pytam/szukam stacjonarki i jej konkretnego typu bo pasuje mi to co przez 20 lat używałem. A kanapowe siodła w takich patentach i możliwość nawet bardziej niż na bajku wyprostowanej pozycja to akurat dla mnie zaleta. Ważne by można było zająć różne pozycje. Tak z połowę czasu jeżdżę "na łokciach". No a Zwifta oczywiście widziałem, w Kinomap mi się bardziej podoba, że jadę po realnych widokach nie tam jakiejś symulacji. No nic, jak nikt takiej stacjonarki nie może polecić będę musiał chyba zmierzyć się z zakupem i spróbować, dobrze że można teraz przy ezakupach bez pytania zwracać.

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mentos napisał:

Abstrahując już od brudu nie będę się z kobitą kłócił, że więcej miejsca na to potrzeba, że hałasuje toto bardziej,  że wygląda w salonie gorzej niż taki czarny, zwarty, nie rzucający się pionowy treningowy rowerek.

Brud nie jest problemem bo rower jest czysty po umyciu, hałas też nie bo niezły trenażer jest bezgłośny ale jak masz się spierac z lepsza połową to pozamiatane :D 

Jedyny argument to taki, że jak się zdejmie rower to trenażer jest taki mały, maleńki że nawet można zapomnieć gdzie go się postawiło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak uczepiliście i wciskacie na siłę trenażer skoro ktoś nie chce...wszystko jest dla ludzi. Sam gdybym miał miejsce to bym wywalił trenażer i kupił dobrego spinna i po temacie. Fakt- większość tutaj ma skrzywienie treningowe, natomiast nawet jakby je odrzucić to wychodzi, że spinningowy to najlepsze rozwiązanie. A jeśli odrzucasz rozwiązanie spinningowego to obawiam się, że będziesz musiał rozkminiać dalej sam bo 99,9% użytkowników tego forum nie używa takich rowerków stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mentos napisał:

Mnie zależy by profil trasy z apki wpływał na sterowanie obciążeniem stacjonarki no i by jechać po jakiejś tam wirtualnej trasie bo mi się to bardzo spodobało - to jest bezwzględny mus.

To musisz wybierać z rowerków interaktywnych, bo te smart to co najwyżej przekażą wskazania do wyświetlenia na komputerze, ale niczym nie będą sterować. A to oznacza, że musisz na taki rowerek szykować ok. 10 tys. lub więcej. Prześledź dokładnie co chcesz kupić i jak to działa, zanim się rozczarujesz.

Warto jeszcze uwzględnić jak taki rowerek działa, bo te zwykłe stacjonarne mają kompletnie inny sposób generowania oporu niż rowery spinningowe, czy trenażery. Jeśli jeździłeś już na takim "zwyklaku" to powinieneś wiedzieć co mam na mysli, tam nie ma zupełnie takiego realistycznego odczucia pedałowania, tylko taki specyficzny opór, nie wiem, jakbyś próbował kręcić jakąś zatartą korbą czy coś.

Edytowane przez kuba79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nossy napisał:

Co się tak uczepiliście i wciskacie na siłę trenażer skoro ktoś nie chce...wszystko jest dla ludzi. Sam gdybym miał miejsce to bym wywalił trenażer i kupił dobrego spinna i po temacie. Fakt- większość tutaj ma skrzywienie treningowe, natomiast nawet jakby je odrzucić to wychodzi, że spinningowy to najlepsze rozwiązanie. A jeśli odrzucasz rozwiązanie spinningowego to obawiam się, że będziesz musiał rozkminiać dalej sam bo 99,9% użytkowników tego forum nie używa takich rowerków stacjonarnych.

No właśnie też nie mogę zrozumieć tego wciskania trenażerów. Nie będę się bawił z brudem, przekładaniem, zakładaniem roweru, noszeniem go w te i wewte do garażu bo to upierdliwe, podobnie jak użeraniem się z żoną że szpeci, że hałasuje, że dużo zajmuje jak już stoi itepeitede. Nie i już bo dla mnie to bardzo złe rozwiązanie. Pytałem się o konkret podając soje MUST HAVE i nie mam zamiaru tego zmieniać.

Teraz, kuba79 napisał:

To musisz wybierać z rowerków interaktywnych, bo te smart to co najwyżej przekażą wskazania do wyświetlenia na komputerze, ale niczym nie będą sterować. A to oznacza, że musisz na taki rowerek szykować ok. 10 tys. lub więcej. Prześledź dokładnie co chcesz kupić i jak to działa, zanim się rozczarujesz.

Warto jeszcze uwzględnić jak taki rowerek działa, bo te zwykłe stacjonarne mają kompletnie inny sposób generowania oporu niż rowery spinningowe, czy trenażery. Jeśli jeździłeś już na takim "zwyklaku" to powinieneś wiedzieć co mam na mysli, tam nie ma zupełnie takiego realistycznego odczucia pedałowania, tylko taki specyficzny opór, nie wiem, jakbyś próbował kręcić jakąś zatartą korbą czy coś.

Kurcze to mnie zmartwiłeś, ale dzięki, po to właśnie pytam by mieć jasność. Faktycznie są jakieś podziały na Smart i Interactive na stronie tych Kinomap compatibility, żadnego Shwinna. Ale są interactywne i kompatybilne z Kinomap Kettlery poniżej 7000PLN np. taki:

https://www.fit-hit.eu/-500zl/195-rower-kettler-tour-10-7988-723-montazdowoz-cala-polska-0zl-gwarancja-2-lata-door-to-door.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

A wracając jeszcze do tych stacjonarnych/spiningowych. Znalazłem też takiego spiningowego Shwina:

https://bachasport.pl/produkty/schwinn-rower-spinningowy-ic8-karta-produktu

I teraz wątpliwość. Z jednej strony piszą że "tym co wyróżnia model wśród innych tego typu sprzętów na rynku jest przede wszystkim opór magnetyczny, nieograniczona liczba poziomów oporu" a jednocześnie podają i widać to zresztą na fotkach że " Regulacja oporu: za pomocą gałki umieszczonej na ramie". I tu głupieję. No chyba że gałka zbliża magnes i zwiększa opór i to tylko dodatkowa precyzyjna regulacja oporu? Oczywiście nie wyobrażam sobie by było to "interactive" bo niby jak miała by apka nią kręcić ;-)

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nic nie wciska, wyluzuj. Nie próbowałeś - nie rozumiesz - to oczywiste. Wiele osób po prostu życzliwie radzi. Możliwośc sterowania trenażerem za pomocą softu otwiera bardzo wiele fajnych mozliwości.

A że na forum rowerowym mało jest ludzi znających tak egzotyczne rozwiązania (o markach które wymieniasz nikt nie słyszał) to i odpowiedzi zgodnych z twoimi wymaganiami mało. Może jest jakieś forum dla starszych osób rehabilitujących po implantach kolana czy coś ... pewnie będa wiedzieć więcej i chętnie doradzą. Bo porządny sprzęt o który pytasz to faktycznie: 

Teraz, kuba79 napisał:

musisz na taki rowerek szykować ok. 10 tys. lub więcej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt nie wciska jak wciska co nie tylko ja zauważyłem ? Podałem jasno że chcę jabłko a co nóż ktoś wciska mi pomarańcza :D I nie prawda z tymi 10000 PLN, bo już znalazłem Interaktywnego i kompatybilnego z Kinomap Kettlera C10 którego w prawdzie teraz nigdzie nie widzę bo pewnie nieaktualny model, ale kosztował ok. 4300 i zastanawiam się nad zwiększeniem budżetu. Dopytam Kettlera albo Kinomapa bo może podobny, nieco tańszy i obecnie dostępny C8 też będzie kompatybilny, trzeba by go tylko przemalować :D. A bez przemalowania można dostać z listy Kinomapa za 5000 choćby ten:

Kettler C10:

https://www.ceneo.pl/55170663

 

Kettler Ergo S:

https://efektownipl.istore.pl/pl/p/ROWER-KETTLER-ERGO-S-7682-750-MONTAZ%2CDOWOZ-CALA-POLSKA-0ZL-GWARANCJA-3-LATA-DOOR-TO-DOOR/23061615?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Więc teraz intensywne myślenice nad zwiększeniem budżetu bo już wiem że musi być Interactive a nie tam Smart.

 

te już za drogie ale tez poniżej 10000 i fajne

Kettler Tour 10

https://www.ceneo.pl/93444800?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs

Kettler Tour 800

https://www.fitshop.pl/rower-treningowy-kettler-tour-800-k-em1014-400?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_term=K-EM1014-400&utm_content=ergometer&utm_campaign=cpc|ceneo.pl

 

Kettler Kinomap Interctive Compatibility:

https://www.kinomap.com/en/compatibility/type-bike/platform-android

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mentos napisał:

Kurcze to mnie zmartwiłeś, ale dzięki, po to właśnie pytam by mieć jasność. Faktycznie są jakieś podziały na Smart i Interactive na stronie tych Kinomap compatibility, żadnego Shwinna. Ale są interactywne i kompatybilne z Kinomap Kettlery poniżej 7000PLN np. taki:

https://www.fit-hit.eu/-500zl/195-rower-kettler-tour-10-7988-723-montazdowoz-cala-polska-0zl-gwarancja-2-lata-door-to-door.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

A wracając jeszcze do tych stacjonarnych/spiningowych. Znalazłem też takiego spiningowego Shwina:

https://bachasport.pl/produkty/schwinn-rower-spinningowy-ic8-karta-produktu

I teraz wątpliwość. Z jednej strony piszą że "tym co wyróżnia model wśród innych tego typu sprzętów na rynku jest przede wszystkim opór magnetyczny, nieograniczona liczba poziomów oporu" a jednocześnie podają i widać to zresztą na fotkach że " Regulacja oporu: za pomocą gałki umieszczonej na ramie". I tu głupieję. No chyba że gałka zbliża magnes i zwiększa opór i to tylko dodatkowa precyzyjna regulacja oporu? Oczywiście nie wyobrażam sobie by było to "interactive" bo niby jak miała by apka nią kręcić ;-)

Ten Schwinn nie jest Interaktywny na ile mi się wydaje, to po prostu rower spinningowy, z opcją smart, czyli wyświetlaniem odczytów na komputerze.

Ja się w rowerach stacjonarnych słabo orientuję, w sensie który model jest jaki itd. więc niewiele tu pomogę. Na pewno warto się dokładnie zapoznać z dwiema kwestiami:

-łączność/sterowanie, to dotyczy i trenażerów i rowerków, są albo smart albo interaktywne. Ciebie interesują wyłącznie interaktywne z tego co piszesz, więc się upewnij przed zakupem.

-sposób generowania oporu. Tutaj już rowerki są zupełnie inne niż trenażery, więc musisz sobie temat sam przestudiować. Ja orientuję się na tyle, żeby wiedzieć, że dobre rowery spinningowe, podobnie jak dobre trenażery, dają dość realistyczne odczucie sposobu pedałowania, koło zamachowe itd. Dzięki temu czujesz się jakbyś jechał na rowerze. A ta tańsza kategoria generuje opór w taki sposób, że czujesz jakiś taki nienaturalny opór w całym zakresie obrotu. Osobiście mi to strasznie przeszkadza i wymusza jakąś taką nienaturalną pracę. Ale tu już sam prześledź temat co i jak.

Warto się jeszcze zorientować, jak z kompatybilnością z innymi apkami, bo słabo byłoby się uwiązać do jednej konkretnej, różnie to bywa.

Teraz, Mentos napisał:

 A bez przemalowania można dostać z listy Kinomapa za 5000 choćby ten:

Kettler C10:

https://www.ceneo.pl/55170663

 

A zauważyłeś, że po kliknięciu w linki ceneo przenosi Cię na jakieś inne modele? Źle sparowany produkt...

Teraz, Mentos napisał:

 Dopytam Kettlera albo Kinomapa bo może podobny, nieco tańszy i obecnie dostępny C8 też będzie kompatybilny, trzeba by go tylko przemalować :D.

Z tego co widzę, to C8 jest na ich liście w kategorii CLASSIC, czyli zapewne możesz sobie tylko patrzeć na filmik w trakcie jazdy, bez żadnych odczytów.

 

Ten Ergo S wydaje się być faktycznie interaktywny wedle ich opisów, więc możesz próbować.

Przy czym zwróć uwagę, że zakres mocy kończy się na 400W, względem trenażera to bardzo niewiele. Sprintów już sobie na tym nie porobisz.

Edytowane przez kuba79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki że mi na to zwróciłeś uwagę, bo nie byłem świadom różnicy pomiędzy tymi Smart a Interactive. Ale po to tu zapytałem i teraz już mam odpowiedź że to co chcę to stacjonarny interaktywny. Wiadomo, muszę rozważyć zwiększenie budżetu z tych 3500 na 5000 ale intensywnie nad tym myślę i się chyba szarpnę. Do stałego oporu o czym wspominasz jaki generuje mój obecny po prawie 20 latach się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza. Do jajka w ęduraczu też jestem przyzwyczajony, do okrągłej w HT też więc jestem elastyczny ;-). Gdyby ktoś jednak jeszcze jakiś interaktywny model z bardzo obszernej listy Kinomap umiał wskazać w tym budżecie to dajcie znać. Dzięki.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kuba79 napisał:

Zwróć uwagę jeszcze na tą generowaną moc, bo jak tak dużo jeździsz, to myślę że poziom 400W chwilowej mocy będzie dla Ciebie śmiesznie niski.

 

Grzebiesz mi panie w myślach :D. Bo właśnie nad tym się zastanawiałem. Jeśli wierzyć wskazaniom obecnego roweru to czasem kręcę z kadencją 110 na max obciążeniu i pokazuje mi 450W. A jak pokręcę szybciej co mi się czasem zdarza gdy chcę się wyrobić w założonym czasie np. z 1000 kCalorii że pokazuje mi i 600. I teraz jak to jest mierzone w specyfikacjach? Rozumiem przy pewnej kadencji i max obciążeniu. Ale co jeśli np. przy 100 a pokręci się120? Hmmm. W KRK jest jakiś salon Kettlera, chyba się tam przejdę, może będzie ktoś kompetentny.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kuba79 napisał:

Zwróć uwagę jeszcze na tą generowaną moc, bo jak tak dużo jeździsz, to myślę że poziom 400W chwilowej mocy będzie dla Ciebie śmiesznie niski.

Nie no, jakaś moc na 100% jest generowana. Znając jaka jest masa koła (tu sporo bo 10kg), prędkość obrotowa, przełożenie itp można wg mnie bardzo precyzyjnie obliczyć generowaną moc. Pytanie właśnie mnie nurtuje dla jakiej prędkości obrotowej podają te 400W bo widzę inne modele też mają to samo. Musżą to wg mnie podawać np przy max obciążeniu i obrotach X

 

Niestety kupa - Kettler Kraków zamknięte na stałe. No nic trzeba będzie dzwonić.

Ddyta: jakieś jajca co wybiorę numer w jakimś miejsce do salonu Kettler to "wybrany numer jest niedostępny". Infolinia 801 to samo. Wygląda na to że zwinęli się z PL i tylko esklepy coś ściągają. Co za czasy, człowiek chce kilka tysi wydać ale nie ma jak ;-)

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym tematem maksymalnej mocy to temat ewidentnie do zbadania, wygrzebania w necie, czy dopytania gdzieś u producenta. Nie wiem, czy jest jakiś standard podawania mocy dla takich rowerów stacjonarnych.

Ja dla przykładu właśnie zaopatrzyłem się w nowy trenażer Elite Direto XR. Wedle informacji jakie znalazłem, maksymalna podawana moc 2300W jest dla prędkości 40km/h, a dla 20km/h wynosi 1100W.

Obecnie użytkowany Elite Turbo Muin Smart, wedle producenta generuje 3600W przy 60km/h, 1050W przy 40km/h i 150W przy 20km/h.

Co więcej, te maksymalne moce często trenażer jest w stanie utrzymać np. 15 czy 30 sekund.

Biorąc to pod uwagę, zdecydowanie należałoby sprawdzić jak to jest z mocą takiego roweru, bo może jest jak najbardziej wystarczająca, a może to model dla kanapowca lubiącego pokręcić 30 minut aerobów.

Edytowane przez kuba79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...