Skocz do zawartości

[do 5000] nine500lite/XC500/Gate50 ?


Ekba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru w budżecie około 5000 zł
Przejrzałem już sporo tematów i postanowiłem założyć swój żeby zebrać opinie o tym jak wypadają ze sobą w zestawieniu:

Gate 50/BIG.NINE 500 LITE/ XC 500

Sporo osób właśnie między tymi rowerami w budżecie +/- 5000 wybiera.
Więc będą mieli fajne odniesienie w tym wątku.

Sztampowe - Których z tych rowerów będzie najlepszy?
174 cm wzrostu, 72 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rockrider sprzętowo jest nie do pobicia, chyba że ktoś nie lubi się że Sramem. Kellys na 2021 jest ciekawą opcją, ale jednak osprzętem nieco przegrywa z XC500, ma także słabszy amortyzator. Merida jako jedyna ma napęd z dwoma blatami z przodu i może to być kluczem przy wyborze, sprzętowo nie wypada źle, dobry amortyzator Manitou.

To tak że spostrzeżeń. Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania odnośnie Rockridera chętnie odpowiem, bo sam używam go od 2 sezonów.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do modyfikacji to nie będzie problemu w żadnym z podanych modeli. Każdy ma osie boost i taperowaną główkę ramy. Reszta to kwestia komponentów. Pamiętaj, że do Rockridera nie założysz przedniej przerzutki w razie potrzeby. Nie wiem jak sprawa się ma z Kellysem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć. Po długich latach przerwy chciałbym powrócić do tematu roweru. Wzrost/waga - 185/77kg.

https://www.forumrowerowe.org/garage/ve/garage/vehicle/1858-accent-el-nino/?show=tab_1

Tutaj jest mój stary rower, który lata temu sprzedałem. Teraz żałuje, że go sprzedałem, ale trudno. Chciałbym coś zbliżonego. Przejrzałem na szybko rowery do 3500zł i jest to dramat. Alivio, Deore, Suntour to nie jest nic dobrego i będzie denerwowało. W związku z tym podwyższyłem budżet do 5000zł. Rower chciałbym kupić gotowy i tylko nowy. Niestety nie mam już teraz czasu na składanie roweru.

Odnośnie moich wymagań:

- koła mogą być 26, 27,5 lub 29" - nie ma to większego znaczenia

- hardtail, bo bez sensu dopłacać do fulla kosztem osprzętu

- osprzęt chciałbym minimum na poziomie SLX jako przeważająca część osprzętu, może być odpowiednik Srama

- hamulce mogą być na poziomie Deore i będzie ok. Docelowo tak czy siak zmienię tarcze na te na pająku, bo są bezkonkurencyjne

- widelec Rock Shox/Magura i podobne. Nie chcę żadnego Suntoura.

- odnośnie kolorystyki to, aby nie był biały.

Można coś sensownego znaleźć? 

Edytowane przez crashbash1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed tym dylematem i nadal jestem @crashbash1 i miałem i mam dwa typy: Gate 50 albo Merida 500 Lite. U mnie padło na Meridę bo właśnie ma napęd 2x ( co u mnie must have ). Jedynie co to mnie waga nieco drażni w 29" no i skrętność ( nie zaczynam wojny, te dwie rzeczy mnie bolą a mam i 29 i 26 ), przyzwyczaiłem się do okolicy 11kg i po jazdach na moim Aspect 910 czuję już wszystko co ma okolice 13,5 kg.

I tak się gryzę dalej, dorastam do 29". Ale zerknij no tu: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-scott-aspect-910-m-CID767-IDIYyBc.html

Ciekawa oferta moim zdaniem, jeśli nie musisz mieć sztywnych osi i używka w grę wchodzi ( to nie mój rower, tylko szukałem za ile sprzedać swój i znalazłem to ogłoszenie - ja mojego nie puszczę poniżej 3k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Q_u napisał:

Byłem przed tym dylematem i nadal jestem @crashbash1 i miałem i mam dwa typy: Gate 50 albo Merida 500 Lite. U mnie padło na Meridę bo właśnie ma napęd 2x ( co u mnie must have ). Jedynie co to mnie waga nieco drażni w 29" no i skrętność ( nie zaczynam wojny, te dwie rzeczy mnie bolą a mam i 29 i 26 ), przyzwyczaiłem się do okolicy 11kg i po jazdach na moim Aspect 910 czuję już wszystko co ma okolice 13,5 kg.

I tak się gryzę dalej, dorastam do 29". Ale zerknij no tu: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-scott-aspect-910-m-CID767-IDIYyBc.html

Ciekawa oferta moim zdaniem, jeśli nie musisz mieć sztywnych osi i używka w grę wchodzi ( to nie mój rower, tylko szukałem za ile sprzedać swój i znalazłem to ogłoszenie - ja mojego nie puszczę poniżej 3k)

Merida ciekawa opcja i nawet wizualnie całkiem spoko. Myślę, że w weekend przysiądę i poszukam czegoś na poważnie. 
Zobaczę też jak będzie z dostępnością, żeby też nie czekać na rower dwa miesiące. 
Odnośnie używki to niestety odpada. W grę wchodzi tylko i wyłącznie nowy sprzęt. 
W kwestii terenu to bez żadnych szaleństw - ścieżki plus trochę po lesie pojeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie odpuszczam, dojadę mojego i może go usprawnie. Kusi mnie Merida, ale to byłby 4 MTB, nie mam gdzie go trzymać, a żal sprzedawać za 2,5zł Scotta ( podejrzewam, że więcej nie dostanę ). Daj znać jak kupisz, jak z dostępnością wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...