Skocz do zawartości

[ceny] Szalejąca inflacja na rynku rowerowym


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@woojjNie są w stanie dotrzymać czy nie są w stanie realnych podać? 

Bo importer podał termin.... w sklepie powiedzieli mi że termin mają na A ale znając życie  to będzie najwcześniej w B a trzeba się przygotować ze jak będzie obsowa to C

I było w terminie B wiec obsówy nie było. 🤣

Istotnym pytaniem jest realność założeń.  Pomijam że jak sklep pyta dystrybutora o dostawę dostaje info że będzie powiedzmy w lutym.  Klient się cieszy dostawa przychodzi ale klient nie dostanie roweru bo dist ma dostawę ale to już towar sprzedany i oni jedynie go przeadresuja do sklepów. 

Niedawno w IT miałem taką akcję. Klient się obraził bo mu ktoś inny powiedział że będzie miał towar który ja powiedziałem że nie będzie dostępny.  Tamci nie wysilili się żeby zadzwonić i się dowiedzieć że cała dostawa jest sprzedana pod przetarg i jest absolutnie wirtualna.  Klient poczekał trzy tygodnie i został z niczym. A hitem jest to że to podobno covid i anulowali dostawę 🤣.   Kreatywność covidowa jest niesamowita...

Dzwonie do dostawcy co z paczką ... covid panie...   dzwonie do właściciela którego znam osobiście... sorry spadła po nam za stół i nie zauważyłem...  Tak że covid nawet paczki potrafi chować 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KrisK napisał:

Nie są w stanie dotrzymać czy nie są w stanie realnych podać? 

Widzisz....zamawiasz w październiku towar, który masz mieć najpóźniej w styczniu a tu lipa. Kapanie po 3 sztuki między dystrybutorów. 

Zamiast kilku setek rowerów w magazynie masz przeciąg, bez szans domówienia zamówienia....czekasz, może będziesz miał. I szczęście , że pogoda ujowa jak dotąd. 

Może to gdzieś w końcu puści....bo na razie jest lipa ;-(((( 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg ja się nie dziwie ale mnie to drażni.   Przez to Europa staje się zaściankiem świata. 

Chiny i cała Azja rosną w tempie imponującym.  Rośnie u nich produkcja sprzedaż i wszystko inne. Oni niemal zapomnieli o pandemi.  A u nas nie ma zmieniarek do rowerów ;) rękawiczki nitrylowe dalej są 3x droższe niż na alliexpresie i nadal podobno się producenci nie wyrabiają. Ja bym się nie zdziwił gdyby chińskie marki rowerów były dostępne od ręki z osprzętem którego duzi nie mają bo shimano... 

Szczepionki nie ma bo producenci się nie wyrabiają ;) ale ze sprzedaż do innych rejonów leciała aż miło to taki drobiazg :)

Może po prostu należy przyjąć że naprawdę jesteśmy mało znaczącym półwyspem na końcu Azji?   Zacząć się z tą myślą oswajać? 

@woojj to kąpanie jest zadziwiające. Przecież taki giant nie pakuje trzech rowerów do kontenera.  Ktoś ostro leci w kulki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, woojj napisał:

Musisz najpierw wleźć na Sunrace.com tam masz modele, specyfikacje w PDF z rozpiętością i wagą. 

Tak patrzę, jedenastkowe są chyba w rozsądnej cenie i wadze prawie jak XT https://www.sunrace.com/en/products/detail/csms8

2 minuty temu, KrisK napisał:

@wkg ja się nie dziwie ale mnie to drażni.   Przez to Europa staje się zaściankiem świata. 

No bo nikt nie ma na tyle siły, żeby zrobic z niej federację SZE i mamy takie coś -  ni pies ni wydra, coś na kształt świdra. Tyle, że dla nas to i tak olbrzymi skok cywilizacyjny. Przynajmniej mamy autostrady, porty, transport ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaset to się raczej nie ma co bać, nawet innych chińczyków. Są różne tańsze-droższe i nawet lżejsze od xt. ( cena wtedy niższa niż xt sprzed pandemii ) Kolega zaryzykował koła do szosy, karbon, piasty bitex r9/10, szprychy areo, cena 1666 pln, waga 1420 gr ( okaże się )  o ile nie będzie dodatkowych kosztów. Zobaczymy co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zekker napisał:

W zasadzie, to znam tylko jednego (daleka rodzina) ale już nie jeździ z powodu rodzinnych.
A odnośnie blokad przejazdu, to chyba masz krótką pamięć co się działo w UK kilka miesięcy temu

naprawdę uważasz, że zwiększony popyt od tak jest hamowany przez producentów? Że nie opłaca im się wyprodukować i sprzedać więcej?
Problemy z transportem są faktem, nie jeden statek utknął na redzie, bo ktoś z załogi został pozytywnie zdiagnozowany lub obsługa portu się wysypała z tego samego powodu.

Mam styczność z logistyką jednej większej firmy, kilkanaście ciężarówek dziennie w różnych kierunkach Europy. Przez cały okres epidemii, właśnie tylko na jeden tydzień był związany problem  z UK. To trwalo tylko tydzień i chyba bardziej chodziło o ukaranie Anglii, za wyjście z Uni, typowa decyzja polityczna bo kiedy zorientowano się że Francuzi też tracą, nagle problem znikł.

Mam wątpliwości czy tak chętnie przetrzymywano statek, z miliardami dolków na pokładzie bo wykryto jeden przypadek covida. :). Warto porozmawiać z ludźmi którzy pracowali na działach produkcji, logistyki w dużych sklepach, jak to chętnie zamykano działy bo wykryto przypadek covida, i to sa o wiele trudniejsze miejsca na reżim sanitarny niż potężny kontenerowiec z kilkuosobową załogą. Jest to temat na kilką filmów Barei.

Po co mają sprzedawać więcej? jeszcze rynek się nasyci. Tak 1,5 sezonu maja zbyt. 

6 godzin temu, wkg napisał:

No to jest przedziwne. Mi na szczęście wytrzymuje 200k a podobno 250k :D

Ale przyczyna chyba jest taka, że na rowery i np. laptopy pandemia przyniosła zdecydowany wzrost popytu a na części samochodowe i np. telefony - nie.

Gdyby to był wzrost 100%,  może bym uwierzył że nie można tego ogarnąć..  Moim zdaniem Shiamno udławiło się  pożartym kawałkiem tortu jakim jest rynek rowerowy. To problem wielkich, wszyscy odcinają kupony, ale nikt nie odważy się podjąć zdecydowane decyzje. Shimano ma zbyt rozbudowany wolumen typów produktów, nikt już się nie orientuje co do czego.

6 godzin temu, wkg napisał:

No bo nikt nie ma na tyle siły, żeby zrobic z niej federację SZE i mamy takie coś -  ni pies ni wydra, coś na kształt świdra. Tyle, że dla nas to i tak olbrzymi skok cywilizacyjny. Przynajmniej mamy autostrady, porty, transport ... 

Unia to sztuczny twór, to klatka żrących się od wieków Panstw, o bardzo różnych interesach. Korea Płd startowała z podobnego poziomu, z podobnym potencjałem i nie potrzebowała Uni by być tam gdzie jest, a gdzie jesteśmy teraz my. 

W federacje nie wieżę, chyba że federacje Niemiec. :). Parlament Europejski jest to wielka synakura, bez zdolnosci decyzyjnych z nie jasnym procesem wyboru kierownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, clavdivs napisał:

wszyscy odcinają kupony,

A poco nie odcinac kuponów ? Przez małe zawirowanie ?? Przecież po to wynaleziono kupony żeby je odcinać.

9 minut temu, clavdivs napisał:

wielka synEkura, bez zdolnosci decyzyjnych z nie jasnym procesem wyboru kierownictwa.

I na tym właśnie jedziemy.

Stąd te autostrady, lokalne drogi, mosty i wiadukty, scieżki rowerowe, odbudowane całe dzielnice, bulwary, 500+ , porty, przekopy mądre i głupie ... długo by wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkgwkgchyba nie do końca zrozumiałeś to z odcinaniem.   W samym odcinaniu nie ma problemu do momentu w którym reagujesz na zmiany i dostosowujesz się do rynku który połykasz   shimano stali się monopolistą ale nie poszło za ciosem i nie dostosowało się.  Nie rozwijają się tak szybko jak rynek który tworzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wkg napisał:

Nie, doskonale zrozumiałem. A oni doskonale nadganiają. I pięknie się rozwijają. Tylko nie reagują panicznie na każdą zadymkę. Bo i po co ?

Mam mieszane uczucia nad tym rozwojem.  Sam za przewody hydrauliczne z końcówkami zabóliłem do GRx-a ponad 350zł. 

Często oglądam kanał "Króla Rowerów", facet mimo że może być kontrowersyjny, to jednak trudno mu zarzucić że nie zna tej branży. Zapowiada że tej zadymki wielu nie przeżyje, ja mu wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...