Skocz do zawartości

[ceny] Szalejąca inflacja na rynku rowerowym


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Prawo konsumenta powinno tego zakazywać,ktoś zupełnie zielony wejdzie i zakupi towar 5 razy droższy

To się nauczy i zmądrzeje. Dowie się, ze nalezy patrzeć na cene przed zakupem.

31 minut temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Jak wspomiałeś Radon to części może będziesz nabywał od naszych sąsiadów Germany?

Alez oczywiście ! Tak jak to robię od dawna. bike-discount.de - polecam :)

11 minut temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Można to porównać do Wolnośći,kto twierdzi ze u nas w Kraju jest brak jej?J

Tobie sie chyba fora pomyliły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Płace pracowników produkcji,koszt materiałow,koszty energia woda,transport cena moja to 40zł

Odkryłeś niszę. Polecam na początku nawet 1-2 osoby, to co wyceniasz na 40 zł sprzedajesz z pocałowaniem aktualnie za 150 zł w detalu.

@wkg spójrz na datę na rowerze tego Pana. Zobaczysz o co chodzi. Tęskni za czasami gdy po podstawówce dostał pracę od razu bez zawodu, z pracą mieszkanie i talon na Fiata 126p z kupnem za 2 dekady. Ceny był proste, piwo pod budką 10 polskich złotych, paczka fajek 6,9 polskich złotych (bo tylko jedne były do kupienia), a dobra flaszka albo wino 2-3 bony towarowe w Pewexie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Q_u napisał:

Odkryłeś niszę. Polecam na początku nawet 1-2 osoby, to co wyceniasz na 40 zł sprzedajesz z pocałowaniem aktualnie za 150 zł w detalu.

@wkg spójrz na datę na rowerze tego Pana. Zobaczysz o co chodzi. Tęskni za czasami gdy po podstawówce dostał pracę od razu bez zawodu, z pracą mieszkanie i talon na Fiata 126p z kupnem za 2 dekady. Ceny był proste, piwo pod budką 10 polskich złotych, paczka fajek 6,9 polskich złotych (bo tylko jedne były do kupienia), a dobra flaszka albo wino 2-3 bony towarowe w Pewexie.

Data na tym rowerze to nie moja data urodzin,Jestem duuużżo młodszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wchodzić w zbędą dyskusję bo obozy w tej branży są dwa. Nawet taki TPN po podwyżkach antagonizuje i też są dwa obozy. Nie stać cię to nie choć. Nie ważne, że musimy płacić za chodzenie po swoim i zaczynają kuleć pewne idee. Tu jest to samo. Polak od jakiegoś czasu lubi być posuwany w pewną część ciała i jeszcze powie, że mu pasuje. Ta branża od zawsze czyhała na taką sytuację jak obecnie i od zawsze jechała na idei "bo za pasję zapłacą każdą cenę" a obecnie szambo tylko wybiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Data na tym rowerze to nie moja data urodzin,Jestem duuużżo młodszy

Akurat data widniejaca na Ramie tego Pana.Po podstawówce skonczył jeszcze dwie szkoły po ktorych dostał prace,w zawodzie,bez mieszkania i talonu na Fita 126p.Alkoholu nie pił wcale,fajek tymbardziej,więc bardzo cie proszę zebys nie opowiadał nieznanej ci histori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tyfon79 napisał:

Nie ważne, że musimy płacić za chodzenie po swoim i zaczynają kuleć pewne idee.

Wejdź sobie do Grand Canyonu czy na Half Dome za darmo. Nie dosyć, że zapłacisz to będziesz czekał latami na wygraną w loterii po Wilderness Permit.

Mnie raczej wkurza, że TOPR nie jest płatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, skom25 napisał:

Istnieje też szansa, że najpierw będą klepali OEM, a dopiero potem na rynek detaliczny.

Bo właśnie tak jest. My ,jako klient detaliczny jesteśmy na szarym końcu .

33 minuty temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Płace pracowników produkcji,koszt materiałow,koszty energia woda,transport cena moja to 40zł

Jak to wyliczyłeś? Szczególnie mnie interesują koszty pracodawcy czy też ,jak to określiłeś, płace pracowników. Pomijam R&D.

A propos "zbyt wolnego rynku" - mam nadzieję, że nie wrócimy do tego . Nie ma za czym tęsknić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w takim razie dlaczego Chiny podniosły ceny stali i transportu kontenerowego?

Co do cen rowerów... Mam w planach kupić w tym roku dwa rowery, jeśli drugi raz podniosą ceny to ich nie kupię. W sumie to już bardziej dla zasady. 

Żeby tylko się nie okazało, że ceny rowerów pójdą tak w górę, że nie będzie ma nie chętnych...

Akurat nowy rower że sklepu to nie jest coś niezbędnego w życiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem nie ma co się rozwodzić nad wysokością cen komponentów rowerowych i samych rowerów. Temat jest bardzo prosty do wytłumaczenia i w obecnej sytuacji nie ma nic dziwnego. To idealny przykład na działanie mechanizmów rynkowych. Za kilka lat w trakcie studiów będzie podawany jako wzorcowy przykład.

Spadła podaż, a w tym samym czasie wzrósł popyt, dodatkowo chęć posiadania dwóch kółek w trakcie pandemii spotęgowal efekt. Skutek mógł być tylko jeden - wzrost cen, które nie spadną do czasu aż będzie popyt lub do czasu gdy magazyny zapełnią się jak przed pandemią, a towary będą docierały w standardowym czasie do odbiorców.

Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stpman napisał:

Powiedzcie mi w takim razie dlaczego Chiny podniosły ceny stali i transportu kontenerowego?

Bo są największym konsumentem stali i piekielnie szybko się rozwijają i potrzebują same zamiast myśleć o dostepności kaset  ? :D

Bo się spierają z USA o supremację na morzu Południowochińskim ?

Bo po pandemii wszyscy próbują nadrobić braki i transportują co się da ?

3 minuty temu, stpman napisał:

Żeby tylko się nie okazało, że ceny rowerów pójdą tak w górę, że nie będzie ma nie chętnych...

Mam nadzieję, że tak się stanie :) Wahadło zawsze odbija w druga strone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 minuty temu, stpman napisał:

Powiedzcie mi w takim razie dlaczego Chiny podniosły ceny stali i transportu kontenerowego?

Chiny nie podniosły cen transportu kontenerowego . To jest konsekwencja bardzo wysokiego zapotrzebowania na materiały ( głównie w USA )m.in z powodu pandemii co spowodowało zwiększenie transportu morskiego, co przełożyło się na opóźnienia w rozładunkach w największych portach plus problemy transportu lotniczego. Dotyka to każdy dział gospodarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanął ze stoperem przy maszynie i widział ile klepie na godzinę. wyszło mu 1000szt./h. Czego kocie mądry nie pojmujesz 😅

A, kurcze, tego chyba, że park maszynowy kosztuje, hala, podatki, wreszcie specjaliści, projektanci, testy. Nie wiem też czy nie jakieś prawa do rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg ale to podajesz skrajne przykłady. Dlaczego nie podasz Czchów czy Słowaków? To są narody bardzo usportowione i bardzo "chodzące" w góry. Niewyobrażalne jest by ktokolwiek żądał tam wszędzie opłat i takiej wysokości. Na tą chwilę rodzina 2+2 musi wydać ponad 5 dych by w pewnym miejscu iść w góry. Zdajesz sobie sprawę, że te ceny są sztucznie windowane przez TPN? Ostatnia cena aukcyjna wyjściowa na pewien parking to 300tys. Jak można się potem dziwić, że parkując auto dajesz 25 zł? A czemu 300tys jak mogła by być okrągła bańka i parkowanie po stówie za dzień. Przecież chętni i tak by byli. Ale chodzi tu i ideę Parku Narodowego jako dobra wspólnego a nie bez tych z transparentem "jestem biedny i nie mogę iść w moje ukochane Tatry". Ludzi nie wnerwia podwyżka 1 zł czy 5-ka na parking tylko przesłanki jakie władze parku podają. Są tak bezczelni, że niby też na sprzątanie szlaków tylko, że od lat wysługują się darmowym wolontariatem. A z TOPR-em to wybacz ale 15% od 7 zł to już ponad 1 zł czyli blisko akceptowalnej najprostrzej polisy na 1 dzień w naszych górach. 

Natomiast mam wrażenie, że uciekamy też od innego problemu czyli mamy drogo za lipę w postaci albo kiepskiego wyposażenia roweru albo samych części. Dochodzi też temat obsługi gwrancyjnej. Jednak jak kupuję okna i podrożeją to nie dostanę zamiast 3 szyb 2-óch i jeszcze o cieńszym przekroju. Mieszkanie też mi się nie zmniejszy a jak odpadnie cokolwiek za szybko to sprzedający jest oszustem. Czy najprostsze heble Shimano lub Srama przestały się psuć choć kosztują coraz więcej? Czy leją już tyle do amorów ile trzeba czy nadal oszczędzają? I tak można by wymieniać. Ok niech będzie drogo ale niech już skoro tak ma być podniosą pewne standardy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 minutę temu, wkg napisał:

I tak moderacja dała sie wciągnąć w absurdalne dyskusje

Akurat mam w planie policzenie kosztów strat w procesie i sprawdzić , co można zrobić,żeby je  zmniejszyć. Widzę ,że kolega ma doświadczenie w kalkulowaniu kosztów, to pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...