Skocz do zawartości
  • 0

Wyciek płynu w hamulcu hydraulicznym (zacisku)


Gość Daniel

Pytanie

Gość Daniel

Cześć, zauważyłem wyciek płynu z tej gumowej zaślepki którą widać na zdjęciu oraz tarcza zaczęła dziwnie piszczeć podczas hamowania. Co może być uszkodzone lub do wymiany?pol_pl_Hamulec-tarczowy-Shimano-Altus-MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel
Teraz, Gość Daniel napisał:

Cześć, zauważyłem wyciek płynu z tej gumowej zaślepki którą widać na zdjęciu oraz tarcza zaczęła dziwnie piszczeć podczas hamowania. Co może być uszkodzone lub do wymiany?pol_pl_Hamulec-tarczowy-Shimano-Altus-MT

Zapomniałem dopisać że jest to hamulec Shimano MT200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod gumową zaślepką jest "dziubek" do odpowietrzania hamulca. Jeśli wyciek jest minimalny, to nie ma się czym przejmować, bo zazwyczaj zostaje tam trochę oleju po odpowietrzeniu. Jeśli wyciek jest większy, to spróbuj dokręcić śrubę powyżej tej zaślepki - śruba imbus 3.

Jeśli hamulce piszą i kiepsko hamują, to prawdopodobnie na tarczę/klocki poleciało trochę oleju lub smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel

Śrubę próbowałem dokręcić i daje wrażenie mocno dokręconej , a gdy naciskam hamulec to z tego odpowietrznika widać wypływający płyn hamulcowy.

Hamulec działał dobrze kiedy jeździłem w wakacje rowerem, zaczął piszczeć dopiero gdy rower stał nie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel

Sam raczej nie chciałbym tego robić. Nie mam wyjścia i będę musiał zawieść rower do serwisu na początek wiosny .

Dziękuje za odpowiedź oraz życzę wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...