Skocz do zawartości

[2021] Merida Scultura Endurance - szosa czy gravel?


gavron88

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie ten gravel ma mocowania pod blotniczki ? bo cos nie widze poza tym górnym  w widelcu ... meijsc na prety ... 

Ogolnie ma kilka rzeczy fajnych i kilka niefajnych :P wizualnie nie podoba mnie sie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

A to musi jakiekolwiek mieć? ;) 

dla mnie rower do blota i deszczu czyli taki gravel musi miec oczka pod prety... blotniki typu bluemels to jedyne sluszne blotniki jak ktos tlucze caly rok, moze nie miec bagaznika :P ale blotniki musza byc...bez blotnikow nie spelnie mojej definicji gravela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cinol123 napisał:

dla mnie rower do blota i deszczu czyli taki gravel musi miec oczka pod prety... blotniki typu bluemels to jedyne sluszne blotniki jak ktos tlucze caly rok, moze nie miec bagaznika :P ale blotniki musza byc...bez blotnikow nie spelnie mojej definicji gravela.

Miałem blumens i nie zdały egzaminu. Że względu że jeżdżę czasami szybciej i bardziej wyboistym terenie to tylni po prostu pękł i nie licząc tego wkurzało mnie to że mocno latały i obijały się o opony. Speedrocker nie dość że są stabilne to można w 30 sekund zdemontować i 2 minuty założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gavron88 napisał:

Że względu że jeżdżę czasami szybciej i bardziej wyboistym terenie to tylni po prostu pękł i nie licząc tego wkurzało mnie to że mocno latały i obijały się o opony

Troche offtopic sie robi, ale smiem tweirdzic ze cos nie tak miales chyab zaisntalowane, od lat uzywam tych blotnikow, i sa to najsztywniejsze blotniki jake do tej pory mialem .Poprawnie zainstalowane nie sa w stanie dotknac opony czy robic jakies dzinwe akcje ...nie wiem ile juz tysiecy km zrobilem z bluemelsami ale na pewno grubo, chyba z 5 pelnych sezonow jesienno zimowych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Alsew napisał:

Ale brzydactwo z tej Meridy... bleee! Max opona 38mm też słabo! I tak jak wyżej bez pełnych błotników z prętami, to do całorocznego tyrania rower się nie nadaje.  

Pełne błotniki z prętami można zamontować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Alsew napisał:

Max opona 38mm też słabo!

Bo to taki bardziej "road+", co też może przypaść do gustu pewnemu gronu użyszkodników.

Godzinę temu, Alsew napisał:

bez pełnych błotników z prętami, to do całorocznego tyrania rower się nie nadaje.  

To zależy jakie to jest "całoroczne tyranie". Jak np. jazda codziennie do pracy i chęć bycia przy tym w miarę suchym i nieubłoconym to oczywiście. Jak całoroczna jazda "dla funu" gdzieś po wertepach, to niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny rower, ale gravel to to nie jest. Kąt główki ramy ma szosowy, obniżenie suportu też, według producenta wchodzą opony 35 mm, a to takie minimum dla gravela i tendencja jest do montowania szerszych. Ja mam slicki 40 mm i na węższe nie zamierzam zmieniać, bo dobrze się jeździ po lesie i asfalcie. Poza tym brak sprzęgła w tylnej przerzutce. Jest to po prostu szosa endurance z miejscem na nieco szersze opony. Tak jak Focus Paralane na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam sprzeglo, to se mozna zmienic...ale prawilnie fajne ramy maja tylne dolne widelki lekko w dol od tylnej osi do mniej 1/3 ich dlugosci w strone suportu i wtedy nawet na szosowej ultegrze r8000 lancuch nie tyla widelek  przy skoku z kraweznika

No a co do opon...gdzies musi byc granica...przeciez widel pod opone 40mm z kolem na oponę 25mm wyglada jakby sie tam dalo jeszcze bidon zmiescic...no i w ofercie meridola przeciez sa prawilne gravele ...wypadaloby chyba zeby ktos w koncu zrobil rower z regulowanym przeswitem, otworami do rozmieszczenia wedlug własnego widzimisie, z plaska kierownica i baranem w pakiecie do podmianki, wszystkie rurki ramy regulowanej dlugosci...i opony zmieniajace rozmiar, bieznik sila woli....to by moze dogodzil ....kolor kameleon ..albo wybierany po ant+ z telefonu..ale pewnie i tak nie wszystkim by pasowal nawet jakby byl  mozliwy do zrobienia;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, clavdivs napisał:

no bo jak w tym wypadku nazwać silex?

silex to taki rower, do niczego, chyba ze go kupiles i twierdzisz jest inaczej,  to  juz nie szosa, niby fajny a guma >50mm nie wchodzi ... albo kierwnica  nie taka, bo za mało na zewnatrz... powinienes sie juz oreintowac w temacie typu  "pokaz mi rower a  powiem Ci dlaczego jest gorszy" niz taki a taki, owaki, ktory teoretycznie jest fajny ale osobiscie to go nie mam bo ..." w internecie pisali ze jest inny lepszy, ktory jest gorszy od tego droszego ale moglby byc lepszy gdyby byl stalowy, ale stal jest ciezka a karbon peka i alminium nie tlumi ... lakier odpada... poziome haki, przednai przerzutka komplikuje, a bez amotyzatora to pod kraweznik w miesice nie podjedzie i nei ma di2 ale ma wifi ri fi  Ja to juz chyba se daruje te przekamarzanki i zajme sie jezdzeniem :P

I dalej bede kupowal przede wszstkim rowery ładne i drogie, lub brzydkie i tanie :> 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...