Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

forscher

Witajcie!

na przełom maja i czerwca 2021 planuję wycieczkę na dwóch kółkach do Chorwacji.

Po ostatnich wyprawach do Wiednia https://tiny.pl/74zgj

czy też rowerowych wojażach po Słowacji i Czechach, a także po wyprawie na drugi pod względem wysokości szczyt Chorwacji - Sv Jure

https://tiny.pl/74zg9

zrodził się pomysł by dojechać do Chorwacji na dwóch kółkach.

Wyprawę taką planowałem na rok 2020, jednak Corona mnie zatrzymała w kraju.

Pozwoliło to jednak jeszcze dokładniej przyjrzeć się planowanej trasie i przemyśleć miejsca, które chciałbym zobaczyć/zwiedzić po drodze. Efektem tego jet plan trasy wskazanej w załączniku.

Do czasu wyjazdu jest możliwym, że trasa ulegnie delikatnym zmianom.

Spanie głownie w kwaterach. Nie mam doświadczenia w spaniu w namiocie - choć temat ten bardzo kusi, więc biorę to pod uwagę.

Powrót planuję - póki co - pociągiem z Triestu, jako opcja jest powrót z Udine lub Słowenii.

Jeżeli ktoś ma ochotę na taką wyprawę przez piękne tereny Słowacji, Węgry, alpejską Austrię, Słowenię z finałem w pięknej Chorwacji to....

zapraszam :)

1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• david275
      Przez david275
      Czesc, chce kupic rower na dalekie podroze po gorach i nie tylko i nie wiem jaki dokladnie rower wybrac. Rower trekkingowy co prawda jest dobry na dlugie podroze, ale nie na trasach gorskich (tak przynajmniej gdzies przeczytalem). Mam zamiar wybrac sie na podroz 2 tygodniowa. Podroz sklada sie z trasy gorskiej, gdzie jest pelno dziur i kamieni oraz normalnej trasy po asfalcie. Dlatego chcialem sie zapytac jaki rower bylby najlepszym wyborem? Cena do 4.000 zl najlepiej max. 2800 zl.
    • forscher
      Przez forscher
      Zdjęciowo filmowa relacja z wyprawy na drugi najwyższy szczyt Chorwacji, a zarazem najwyższy, na który poprowadzona jest droga

• forscher
      Przez forscher
      Witajcie
      Zainspirowany jednym z filmów na YT od kilkunastu dni myśli moje zaprząta pomysł wyruszenia w sierpniu na rowerową eskapadę do Chorwacji.
      Naviki podrzuca wiele pomysłów tras.. 
      Prawdopodobnie zdecyduje się na tą prowadzącą z Jaworzna przez Czechy, Słowację, pograniczem austriacko-węgierskim, na skos przez Słowenię a od Postojnej na południe na wyspę KRK. Z wyspy KRK promem na wyspę Cres. Następnie chce popłynąć promem z wyspy Cres do Brestova i dalej do celu w Rovinj. 

Dla mnie będzie to finał tego sezonu po zaplanowanych na ten rok wyprawach do Budapesztu (w kwietniu) i do Salzburga (w czerwcu).
      Szukam kompana lub kompanów na tą -zapewne fascynującą - wyprawę. 
      Z rowerowym pozdrowieniem
    • forscher
      Przez forscher
      Witajcie!

na sierpień planuje rowerowa eskapadę do Chorwacji (Istria). Zastanawiałem się, którą trasę wybrać. Jestem najbardziej przekonany do EuroVelo 9.
      Stąd moje pytanie - czy ktos z Was ma doświadczenia z ta trasą? Głownie chodzi mi o odcinek przez Austrię... Czechy są mi znane, a Słowenia - wiadomo - płaska nie jest.
      Może ktoś z Was także rozmyśla nad wyparwą do Chorwacji?

Pozdrawiam
    • forscher
      Przez forscher
      Witajcie
      po zeszłorocznej wycieczce do Austrii - kraju stworzonego dla rowerzystów przyszła mi chęć na zdobycie kolejnego austriackiego miasta. A co za tym idzie na dalszą, a także piękniejszą widokowo i na pewno ciekawszą wycieczkę.

Wraz z dwoma osobami, z którymi byłem w Wiedniu mamy zaplanowana na czerwiec 2020 wycieczkę do Salzburga. Noclegi juz mamy zamówione (z tych budżetowych - ważne by dach był nad głową i woda w kranie).
      Wyjazd zaplanowany jest na 6 czerwca z Jaworzna.
      Pierwszy nocleg mamy w Novy Jicin - w kwaterze znanej nam z wyjazdu do Wiednia.
      Kolejne noclegui to kolejno: Pasochavky na granicy czesko - austriackiej oraz Krems. Od tego miejsca zaczyna sie piekna trasa naddunajska, która zaprowadzi nas aż w okolice Linz do miejscowości Ansfelden (kolejny nocleg). Od Ansfelden nie jedziemy prosto do Salzburga lecz odbijamy nieco na południe w stronę regionu Salzkammergut i jeziora Wolfganngsee. Będąc tam chcemy sie wspiąc kole na Schafberg
      youtube.com/watch?v=H-MZQZEkhrE
      Nad jeziorkiem nocujemy, a kolejnego dnia jedziemy juz prosto do Salzburga po dordze odwiedzająć kosmiczną siedzibę Red Bulla.
      W Salzburgu - kolejnym po Wiedniu, mieście stwożonym dla rowerzystów - spędzamy dwa dni. Swego czasu mieszkałem w tym mieście, a póżniej i tak chętnie tam wracałem więc pewnie posłużę za przwodnika.
      Powrót jest planowany na 13. czerwca pociągiem.

Może kogos z Was zachęcił ten powierzchowny opis trasy i miejsc, kßóre chcemy zobaczyć. Może ktoś z Was ma ochote odkryć tą trasą Aystrie wraz z nami. Jesli tak to zapraszam do kontaktu.