Skocz do zawartości
mordix223

[Olej i smar] do suntour aion LOR 2018

Rekomendowane odpowiedzi

mordix223

Siema. Mam pytanko. Jakiego smaru i oleju potrzebuję by przeserwisować samemu aiona LOR z 2018? Może pan @ACTIVIA wie coś na ten temat?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• cinol123
      Przez cinol123
      Amortyzator jak w tytule, nie wiem ile na nim przejechlem bo od kilku sezonow podróżuje praktycznie tylko na sztywnych maszynach :> .... no ale 2x do roku odkurzam crossa i jade do lasu :PP  
      EDYTA: myślę ze nie przejechał od nowości 1tys km. 
      Do rzeczy, blokada sterowana z matenki, linka naciagnieta jak trzeba i ... wyciagam rower z garazu, wsiadam, blokuje ... dziala przez paręnaście metrów, blokada trzyma, po czym jakby słabnie i amortzator zwyczajnie zaczyna sie uginac, może nie tak ochoczo i w pełnym zakresie, jak na wyłączonej blokadzie, ale jednak wyraźnie pracuje .... a nie po to kupilem wersje z blokada zeby caly czas się bujać
      ktoś wie co z tym "szajsem" zrobic ?  wydaje mi sie że słowo szajs trafnie okresla ten sprzęt, chyba ze ktos mi wytłumaczy jak mógł się popsuć od tego, że rower głownie stoi w cieplutkim garazu, jak juz jezdzi to po DDRach, nie widzial wody czy blota ni razy, jak juz jezdzi to po   niewielkich nierownosciach, jak na rower crossowy przystało. Zakładam, ze w takim rowerze, taki amortyzator powinien wytrzymać dłużej niz komplet tanich opon, ale wydaje mi się z e w moim przypadku to ...

to jakąś kupę kupiłem  a nie była tania 
    • MarcinBarylka
      Przez MarcinBarylka
      Witam, czy jest mozliwe zeby dostal sie tam olej? Chodzi mi o jakiś wyciek czy coś, ponieważ zaczął lekko skrzypieć, a później zauważyłem, że w tym miejscu jest tłusty. I co można w takim przypadku zrobić? Wymienić tarcze i klocki czy same klocki? Tarcze odtłuszczałem i nie pomogło.

• MarcinBarylka
      Przez MarcinBarylka
      Witam, mam 2 pytania, czy jest to amortyzator olejowy? Jesli tak to czy da sie dolac oleju bez rozkrecania go, poniewaz nie chce nic zepsuc, z gory dziekuje za pomoc
    • Jakub223
      Przez Jakub223
      Rozebrałem mój amortyzator i nie wiem ile oleju się do niego  i czy w ogóle się leje.Model  Suntour m3010 26'. Patrzyłem na stronie i w manualach nie widziałem żadnej informacji o tym.