Skocz do zawartości

[rower] Upgrade cross'a do roweru gorskiego ?


kaweff

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Jakis czas temu otworzylem watek na forum szosowowym gdzie rozwazalem pomysl przerobki mojego crossa (Unibike Viper 2015) na rower ktorym mozna by posmigac po asfalcie. Zaczalem sie jednak troche sklaniac ku zakupie nowej/uzywanej szosy, a obecny rower troche bardziej dostosowac do jazdy w terenie. Ogolnie od czasu do czsau jezdze na jakies single, i to by bylo glowne jego zastosowanie. 

Jak to widzicie ? Wstawienie szerszych opon (na ile pozwoli szerokosc amora) i wymiana samego amora (teraz jest Suntour NVX) na cos co dziala mogla by na poczatek wystarczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same szersze opony 2.0, 2.2 z przodu może wejdzie dostosowane do terenu zrobią najwięcej, na trekkingu można mniej więcej to samo jeździć co na tanim hardtailu xc, 3 cm różnicy skoku amora to nic, chyba że zmienisz na model, co naprawdę działa, nie xct i inne budżetowe uginacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem coś takiego u siebie. Kupiłem drugi komplet kół, złożyłem Smart Samy 1,6 bo większe nie weszły, po czym .... sprzedałem koła i kupiłem drugi rower, bardziej mtb. Geometrii ramy nie zmienisz, do tego dochodzi szersza kierownica, inne przełożenia. Moim zdaniem szkoda zachodu. Lepiej sprzedać crossa i kupić jakiegoś mtb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, felt100 napisał:

do tego dochodzi szersza kierownica, inne przełożenia.

To jest najmniejszy problem tym bardziej, że oryginalne kierownice i tak są dla brysiów :D. A wymiana korby i kasety to pryszcz. Ja mam u siebie 44-32-22 + 12-36.

Największy problem to brak miejsca w ramie.

Teraz, felt100 napisał:

Lepiej sprzedać crossa i kupić jakiegoś mtb. 

Też bym się skłaniał ku temu o ile fundusze pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chociemir napisał:

Da radę coś takiego zrobić w rowerze z hamulcami obręczowymi (bo zdaje się takie są w tym modelu)?

Aaa, jeśli to jeszcze rocznik na hamulcach obręczowych, to raczej nie. Do tego dochodzi problem, że to hamulce a nie rama mogą być elementem ograniczającym rozmiar opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...