Skocz do zawartości
  • 0

Transport roweru a linki hamulcowe


Gość Mike

Pytanie

Witam wszystkich!

Właśnie zamówiłem rower Unibike Crossfire i chciałbym zapytać o poradę dotyczącą transportu. Rower będę przewoził na bagażniku dachowym, jednak jedna z linek hamulcowych biegnie wzdłuż dolnej rury do której mocowany jest uchwyt bagażnika. I tu moje pytanie czy mocując bagażnik i ściskając linkę istnieje jakieś ryzyko jej uszkodzenia? Jeśli tak to jak go uniknąć (inny sposób transportu niż na dachu odpada). 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hamulce są w gumowym przewodzie, hydrauliczne więc problemu z lakierem nie będzie, martwiłem się bardziej o same hamulce:)

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej gumowy ale nie przyglądałem się aż tak oglądając rower a jeszcze go nie odebrałem:). Biegnie pod rurą ale mam uchwyt Thule 598, który ma takie boczne łapy, chwytające góra/dół właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! miałem problem ze znalezieniem podobnych tematów:) sprawdziłem, przewód idzie jeden, gumowy od hamulca hydraulicznego (linki przerzutek poprowadzone wewnątrz ramy) więc nie obawiam się bardzo zarysowań, podpytam jeszcze w serwisie o samo ryzyko uszkodzenia hamulca/przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...