Skocz do zawartości

[opony] Opony do lasu i na asfalt MTB


haskii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakichś opon do MTB 27,5". Obecne opony są już bardzo wytarte. Głównie jeżdżę w lesie i "cięższym terenie", ale zdarza się, że odpuszczę lasy na kilka dni i jeżdżę tylko po asfalcie, dlatego chciałbym coś uniwersalnego. Cena jaką chciałbym wydać to max do 100zł/szt. (potrzebuje komplet wymienić, tył i przód).

Moje obecne opony to: Opona 27.5 x 2.10 COUNTRY RACER Michelin

link do obecnych opon: https://szprychashop.pl/pl/p/Opona-27.5-x-2.10-COUNTRY-RACER-Michelin/359

Nie chcę wydawać większej gotówki, ponieważ w następnym sezonie raczej będę szykował się do zmiany roweru. Pozdrawiam i czekam na pomoc.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-vittoria-mezcal-pd5857/?v_Id=98793 Jeżeli "cięższy teren" to nie lepkie błoto. 

A jak  "cięższy teren" to cięzszy teren - boto, piach, jakieś torfy to  https://www.rowertour.com/p/75317/vittoria-barzo-opona-mtb-drutowa-275x2.1-czarna?gclid=EAIaIQobChMI472axqTS6gIVA6p3Ch2_pwTNEAQYBSABEgLDevD_BwE na przód a  poprzednia na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wkg napisał:

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-vittoria-mezcal-pd5857/?v_Id=98793 Jeżeli "cięższy teren" to nie lepkie błoto. 

A jak  "cięższy teren" to cięzszy teren - boto, piach, jakieś torfy to  https://www.rowertour.com/p/75317/vittoria-barzo-opona-mtb-drutowa-275x2.1-czarna?gclid=EAIaIQobChMI472axqTS6gIVA6p3Ch2_pwTNEAQYBSABEgLDevD_BwE na przód a  poprzednia na tył.

No właśnie miałem na myśli błoto, piach tak jak napisałeś. Czasami jak w trakcie deszczu jeżdżę to wiadomo, że jest spore błoto to przez takie miejsca też przejeżdżam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanboyem Vittorii ostatnio, ale z tanimi wersjami a zwłaszcza drutowymi styczności nie miałem, za to Conti znam doskonale i druty i zwijane, ostatnio też sprawiłem sobie na właśnie średnie koło po komplecie Race Kingów i XKingów RaceSport. I jestem zdania, że Conti bardzo trzyma jakość bez względu na wersję wykonania opony. A XKingi (Cross Kingi) bardzo uniwersalne są, lecą dobrze na asfalcie, dają i radę w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, haskii napisał:

a zwijane ciężko się zakładają? Bo druciaki to wiadomo, chwila moment i siedzą :D

Co za różnica. Za pierwszym razem się z 5 minut pomęczysz ale za to są lżejsze.

Godzinę temu, haskii napisał:

No właśnie miałem na myśli błoto, piach tak jak napisałeś.

Na kopny piach to właściwie nie ma rady,  tylko szerokość i ciśnienie ale na błoto Vittoria Barzo jest świetna. Zresztą Cross Kingi też mają dobrą opinię ale nie sprawdzałem.  To w sumie bardzo podobne opony, Barzo może nieco bardziej agresywna. Na takie luźne błotko to Mezcal też się nada, ale na takie lepkie, gliniaste, że opona wygląda jak błotna kula to nie - opony o otwartym bieżniku jak Barzo i Cross King o wiele lepiej się oczyszczą. Tyle, że na tył Barzo czy Cross King na asfalcie i na twardym będą gorsze od Mezcali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wkg napisał:

Na kopny piach to właściwie nie ma rady,

Ja ci powiem, że im więcej jeżdżę po piachu tym, bardziej widzę, że technika i obycie z piachem to podstawa. No chyba, ze piaskownica po kolana albo z ostrej górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, haskii napisał:

a zwijane ciężko się zakładają?

zależy też od obręczy ;)
miśki są spoko, przynajmniej wild racer i force xc, dobrze trzymają, tylko bieżnik szybko znika, ale masz możliwość tanio kupić do 27,5 w deklu
zestaw Conti XK/RK też jest okay, ale RK na mokrym i błocie to tak nie bardzo
znajomy bardzo sobie chwali zestaw 2x saguaro, nieco agresywniejsza niż mezcal, dobrze sobie radziły przy jego zjazdowym stylu jazdy

zastanów się ile jeździsz w błocie/trudniejszym terenie, a ile na utwardzonej nawierzchni, bo nie ma opon idealnych na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Saguaro super ale się oczyszczają z błota tak fatalnie jak Mezcal :( Mają świetne trzymanie boczne poprzez wysoki ostatni rząd klocków ale niestety już nie produkowane więc są tylko leżaki magazynowe. Mezcale szybsze, cichsze i bardzo trwałe (w każdym razie zwijane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Looser napisał:

zastanów się ile jeździsz w błocie/trudniejszym terenie, a ile na utwardzonej nawierzchni, bo nie ma opon idealnych na wszystko

Chyba jednak więcej przebywam na utwardzonym, bo nawet zanim do lasu dojadę to mija 10 km, w w lesie tylko na początku przez jakieś 2-3 km jest cięższe błoto, a później to już bardziej utwardzone. Lubię też w lesie pobawić się w "downhill" amatorsko, ale tam już jest bardziej utwardzony piach.

Znalazłem jeszcze takie opony Schwalbe Smart Sam 

I promocje znalazłem na CrossKing 27,5" tylko, że jest 2,0,2,2,2,3.. a ja cały czas jeździłem na 2,1. Nie będzie problemu np z założeniem 2,2? Jakaś ogromna różnica będzie? Bo cena jest ciekawa promocja ze 100 zł na 60

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, haskii napisał:

Chyba jednak więcej przebywam na utwardzonym, bo nawet zanim do lasu dojadę to mija 10 km, w w lesie tylko na początku przez jakieś 2-3 km jest cięższe błoto, a później to już bardziej utwardzone. Lubię też w lesie pobawić się w "downhill" amatorsko, ale tam już jest bardziej utwardzony piach.

To ja bym brał CrossKing/Barzo przód Mezcal/RaceKing tył.

11 minut temu, bogus92 napisał:

Z rozmiarem 2.2 nie będzie problemu, chyba że masz już teraz mało miejsca na oponę między tylnymi widełkami w co wątpię.

No nie jest to sytuacja z kosmosu. Lepiej się upewnić jaki tam jest zapas miejsca.

8 minut temu, haskii napisał:

 Bo do paczkomatu to wątpię, że się zmieszczą 

Składają opone w "ósemkę" i wchodzi do Paczkomatu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Looser napisał:

 patrząc po allegro jest to mniej więcej cena obiegowa, żadna hiper promka

Racja, szczerze zapomniałem na allegro zerknąć, a tam rzeczywiście jeszcze taniej idzie dostać :D Do niedzieli teoretycznie mam czas bo i tak dzisiaj żadna firma nie wyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...